Гімнастичні акробатичні елементи

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи в акробатиці бувають статичні, коли спортсмен робить складні елементи без руху, наприклад, стійки й динамічні — коли вправи робляться в русі, однак статичні вправи, наприклад стійкі можуть бути основою для динамічних — колеса, рухи розгином. Складні трюки можуть бути складені з різних одиночних статичних і динамічних вправ, наприклад махове сальто складається зі шпагату й сальто, рондат сальто — зі стійки, перевороту й сальто. Акробатичні елементи в основному використовуються в спортивній, художній гімнастиці, спортивній акробатиці, але також вони є частиною спортивних акробатичних танців, циркових виступів, паркуру й навіть бойових мистецтв.

Турнір

Прості вправи

Акробатичні вправи бувають двох типів — динамічні й статичні. Динамічні робляться в русі з переворотом через голову, статичні пов’язані з утриманням тіла в рівновазі в різних позиціях.

До динамічних акробатичних вправ відносяться:

 • перекати
 • перекиди (кувирки)
 • перевороти
 • рухи дугою
 • сальто.

Статичні акробатичні вправи:

 • стійки
 • мости
 • шпагати.

Динамічні акробатичні вправи:

 1. Перекати — торкання підлоги без перевороту через голову, їх роблять, групуючись і прогинаючись у різні сторони.
 2. Перекиди (кувирки) — перевороти через голову прямо, після чого спортсмен торкаються підлоги частинами тіла без паузи. Перекиди можуть бути одиночними, а також здійснюються серіями, можуть бути вперед, назад, групуючись і прогинаючись.
 3. Перевороти — це перекидання через голову, після чого робиться опора на руки, голову, або одночасно на руки й голову. В акробатиці можлива одна або дві фази польоту, робляться назад, уперед, з місця, розбігу. Перевороти колесом з почерговою опорою на одну, другу руку, потім на одну й другу ногу, польоту немає, робляться в сторони, уперед, назад. Перекидання — повільне обертання тіла з опорою на обидві або одну руку без польоту, робляться вперед, назад з різних положень перед перекиданням, положення після вправи також довільне.
 4. Напівперевороти відрізняються від переворотів тим, що немає повного обертання, робляться вперед, а також назад, супроводжуються перескакуванням з однієї частини тіла на іншу.
 5. Рух дугою або розгином — перехід з упору лежачи із зігнутого положення на лопатках у стійку на ноги, виконують зігнувшись, із прогином, перевертаючись і без поворотів.
 6. Сальто — переворот через голову без опори на руки.

Сальто

Статичні вправи:

 1. Стійки — нерухоме статичне положення вниз головою, в акробатиці популярні в побудові пірамід. Стійки є елементами для більш складних елементів, наприклад рондата, колеса, тому стійка — базовий елемент, який потрібно вміти робити без підтримки протягом тривалого часу. Наприклад, гімнасток з юних років учать робити стійку з опорою тільки на руки протягом півхвилини, доводячи час стійки на руках до однієї хвилини. Також стійка є основою для тренувальної вправи ходьба на руках.
 2. Мостики характеризуються прогином у попереку й грудях з опорою на руки і ноги, рідше — на голову й ноги. У спортивній акробатиці мости роблять у парах за допомогою підтримок.
 3. Шпагати — розташування ніг на одній лінії, поздовжньої або поперечної, робляться на підлозі, у спортивній акробатиці — у підтримках змішаних пар.
 4. Підтримки в спортивній акробатиці — нерухоме статичне положення верхнього партнера на голові, ногах, руках, плечах нижнього партнера. Вправи з підтримкою — шпагат, стійка й інші.

Мостик

Навчання складним елементам

Складні акробатичні вправи маю підвищену складність виконання і, як правило, складаються з декількох елементів, таким чином, вони «складаються» з різних вправ і дуже видовищні. Але навчання таким трюкам займають місяці, оскільки вони по своїй суті поєднані з можливими травмами, і поспіх недоречний.

Махове сальто вперед

Махове сальто схоже на темпове сальто (сальто без груповання), це сальто зі шпагатом або напівшпагатом, вперед або назад. У спортивній гімнастиці махове використовується на колоді й вільних вправах як спеціальна вимога обов’язкової програми першого дорослого розряду. Щоб уміти робити махове сальто, потрібно робити місток, шпагат, темпове сальто уперед і також динамічно робити махи.

Перед маховим потрібно розімнутися — бігаємо, розминаємо спину і розтягуємося, роблячи складочки на шпагаті. Потім робимо махи стоячи.

Починаємо навчання з темпового сальто в яму. Потім робимо підготовку до махового — руки вгору, права нога спереду і робимо мах назад так, щоб ступня виявилася на рівні голови. Об’єднуємо темпове сальто з махом, намагаємося об’єднати ці елементи з розкритим шпагатом, коли спортсмен виявляється вниз головою.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спортсмени паркура часто роблять махове небагато через сторону. Це не гімнастичне махове. Махове в спортивній гімнастиці обов’язково пряме, йде по одній лінії, щоби вправу можна було зробити на колоді. Також навчання можна проводити на батуті. Але оскільки ця вправа травматична, можна пошкодити спину, шию, впасти на голову, робіть махове сальто на м’якій поверхні й обов’язково зі страхуючим інструктором на початковому етапі навчання.

Якщо вивчите махове, можна приступати до навчання більш складної вправи — махового з поворотом.

Сальто на колоді

Як робити рондат фляк

Рондат фляк — один з головних елементів в акробатиці, тому що з нього входять у гвинти й подвійні сальта. Вчимося робити цю складну вправу.

Бігаємо, розминаємо спину, розтягуємося, робимо колесо, потім робимо курбети (стійка на руках, коли ноги падають назад, потрібно відштовхнутися руками).

Потім навчаємося рондат фляку (краще в гімнастичну яму) — робимо колесо, однак коли руки на підлозі, об’єднуємо ноги й робимо курбет. Через кілька днів відпрацьовування цієї частини вправи робимо фляк — спершу на краю ями присідаємо, опускаючи руки й стрибаємо назад у яму містком, відштовхуємося руками й курбетом стаємо на ноги.

Потім дві вправи поєднуємо — робимо рондат і стрибок у яму, а потім на килимку робимо рондат фляк. Труднощі — на рондат фляці можна потягнути спину, якщо бути непідготовленим або недостатньо розімнутися, тому що вправа робиться різко.

Гвинт

Гвинт — це дуже складна вправа, доступна тільки тренованим спортсменам, які добре знайомі з такими спеціальними вправами, як бланш і рондат фляк сальто. Будучи вправою групи Б, його використовують для отримання високих балів на змаганнях, чемпіонатах різного рівня. У залежності від рівня спортсмена, можна робити два або навіть три гвинти.

Гвинт потрібно обов’язково робити під наглядом тренера, або ж хоча б спортсмена, який може без зусиль зробити цей елемент. Спершу розминаємося — розтягуємося, прогинаємося, робимо прості стрибки з поворотом на 360 градусів. Потім на батуті робимо бланш, потім до підвідних вправ (вправи, які допомогають підготуватися до виконання основної вправи).

Після цього робимо бланш із невеликим переворотом, бажано не на батуті, а в яму. Переворот з кожним днем збільшуємо й наприкінці доводимо до 360 градусів. Потім переходимо знову на батут. Після закріплення вправи її можна робити на м’якій доріжці або пружному маті. Робимо рондат, фляк, бланш, а потім перевертаємося гвинтом.

При виконанні гвинта можна недокрутити в повітрі й упасти, підвернувши ногу. Або ж можна занадто рано піти в крутку й це теж може привести до падіння. Тому, не зважаючи на динаміку, у повітрі потрібен самоконтроль.

Незважаючи на те, що акробатика є заняттям, де можна зробити спортивну кар’єру, на тренуваннях найголовніше — не погоня за результатом, а безпека. Акробатика влаштована так, що результат не може прийти швидко, навіть при інтенсивних заняттях. Потрібні три складові — інтенсивність, безпека й час тренувань. Тренуючись, організм розвиває м’язи, гнучкість, а також перебудовує центральну нервову систему на виконання точних рухів, які поєднані із сильними навантаженнями.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию