Акробатичний хафпайп на лижах і сноуборді

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Лижна й сноубордна акробатика має багато видів. Одним з видів зимового гірськолижного спорту є хафпайп. Ця дисципліна не дуже відома, але з неї проводяться змагання світового рівня. Розроблено правила, які включають техніку безпеки, правила виконання різних складних трюків, систему оцінювання виступів. Більше розповсюджений сноуборд хафпайп, менше — лижний хафпайп.

Розгін

Характеристика

Назву хафпайпу дала труба форми латинської букви U, між сторонами якої їздить на лижах або сноуборді спортсмен, виконуючи складні трюки. Висота стрибка залежить від швидкості розгону. Спочатку схожим спортивним пристосуванням користувалися скейтбордисти, але невдовзі він сподобався і любителям зимового спорту.

Тренування

Трюки схожі на трюки скейтбордистів. Спершу займалися в ярах або виритих траншеях. Потім ці природні спорудження забетонували й вийшло сучасна U-подібна споруда. Зараз конструкцію робить спеціальний механізм, що дозволяє оотримати рівну поверхню потрібної форми.

Коли тренувальні схили були не дуже великими, цей вид спорту мав небагато шанувальників. Потім конструкція збільшилася, перетворилася в суперпайп, були введені нові правила. Хафпайп як лижний так і на сноуборді — олімпійські види спорту, суперпайп з новим зводом правил був включений до зимової Олімпіаді в 2002 році в Солт-Лейк-Сіті.

Фізичні параметри

Основний елемент — стіна хафпайпа, це та частина конструкції, що має нахил вниз. За допомогою цієї стіни спортсмен розганяться й злітає в повітря, немов на трампліні. За олімпійськими стандартами висота стіни — чотири з половиною метра.

Змагання

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Перехід — частина снаряда, де лижник або сноубордист рухається від підстави до стіни. Край — грань конструкції, на якому стіна закінчується. Вертикаль — частина стіни, що розміщена під кутом 90 градусів до стіни, вона розміщена між переходом і краєм. Платформи — площини на верху конструкції, призначені для ходьби.

Трюки

Трюки в хафпайпі:

  • рухи вперед та назад називаються дропінгом, такі рухи робляться на початку катання;
  • хіти — взлітання в повітря;
  • греб — основний трюк, він полягає в тому, що сноубордист береться за дошку рукою, це стабілізує політ і робить його рівнішим, естетичнішим;
  • стрибки з розворотом в 180 градусів називаються прямими;
  • стрибки з розворотом на 360 називаються обертаннями;
  • стрибки з розворотом більше 360 градусів позначаються по перших цифрах — 360 градусів — 3, 720 градусів — 7, потрійне обертання на 1080 градусів називаються «обертанням десять вісімдесят».

Крім трюків, в оцінюванні враховується якість стрибків, які робляться прямо, амплітуда й краса обертань, естетика всієї програми.

Турнір

На лижах

Найпоширеніший хафпайп — на сноуборді. Але є й лижний вид цього спорту, що схожий на сноубордний — лижники їздять від краю до краю хафпайпної траси й роблять трюки, які оцінюються за складність виконання, амплітуду руху, різноманітність рухів у повітрі.

Оскільки рухатися на лижах важче, в лижному виді слоупстайлу трюки меншої складності, наявність лижних палиць не дає змоги взятися за лижі. Переважають рухи спиною вперед, перевороти довкола своєї осі в горизонтальній площині. Переворотів через голову менше, хоча й вони є.

На хаф пайпі можливі травми, як і у всьому фрістайлі. Тому цей зимовий вид спорту не дуже популярний. Складність і небезпеку представляють складні трюки, оскільки хоча сніжна поверхня й м’яка, вона не зможе амортизувати після падіння з великої висоти, на яку злітають спортсмени-фристайлери після розгону на суперпайпі.

Стрибок

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию