Скі крос

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Серед зимових олімпійських дисциплін є скі-крос. У цьому виді фрастайла чотири спортсмени спускаються з гори на лижах, долаючи перешкоди — трампліни, хвилі, віражі. В 2010 році дисципліна стала олімпійським видом спорту. Серед інших видів фрістайлу скі-крос вважається найскладнішим, оскільки при швидкому спуску потрібно швидко реагувати на перешкоди, і одночасно потрібно обходити конкурентів. Обгін інших лижників заїзду вважається більш важливим, ніж показати просто швидкий результат у межах одних змагань.

Змагання

Особливості

Скі крос походить від гірськолижного спорту (з виду за назвою «масс-старт»), з яким має багато спільного, багато технічних елементів дуже схожі. Гірськолижники часто переходять у скі-крос, де може бути й вища небезпека травми через необхідність у високих стрибках на великій швидкості й ризику зіткнення із суперником, але спортсменів менше й конкуренція нижче. Оскільки це олімпійський вид спорту, у ньому можна досягти хороших результатів, якщо спортсмен добре володіє гірськолижною технікою й готовий витримувати швидкісні і стрибкові навантаження (у повітрі спортсмен знаходиться чверть часу спуска). Зі спортсменів-гірськолижників, які перейшли в скы-крос, можна відзначити Олексія Чаадаєва й Марію Комісарову.

Швидкісний спуск

Основні міжнародні турніри по скі-кросу — кубок світу Міжнародної лижної федерації (FIS), Чемпіонат світу й Олімпіада, змагаються дорослі спортсмени. Кубок миру розділений на етапи, які проходять на трасах гірськолижних курортів Європи (Франція, Німеччина, Австрія, Швеція, Швейцарія, Італія) і Північної Америки (Канада).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Характеристика спорту

Змагання із цього виду фрістайлу складаються із двох частин — кваліфікації й фінальних заїздів. У фіналі беруть участь групи по чотири людини. У фіналі в кожних заїздах двоє кращих учасників приймають участь у наступних змагальних спусках, інші вибувають. В останньому заїзді виграє той, хто швидше за всіх спускається й приходить першим до фінішної лінії.

Довжина траси — від 0,85 до 1,2 кілометрів, перепад висот — від 150 до 250 метрів. Завдяки високій швидкості спуск триває від 45 до 60 секунд, тобто, як правило, менше хвилини.

Правила

Жіночі й чоловічі траси по скікросу нічим не відрізняються, усі спортсмени стартують на одній трасі. Оскільки швидкість висока, а розрив між учасниками може бути маленький, використовується «фотофініш». Заїзд триває, як правило, від 45 до 60 секунд, середня швидкість — 65 кілометрів на годину (у чоловіків — біля 70 кілометрів у годину, у жінок — 50 кілометрів у годину). Через швидкість заборонена груба поведінка із суперниками. Але навіть при тому, що спортсмени намагаються один одному не заважати, падіння зустрічаються часто.

Техніка досить проста (хоча її виконувати важко) — потрібен сильний розгін на старті (до 70 кілометрів на годину), при поворотах і при проходженні траси потрібно якнайменше зменшувати темп. Починають спуск із сильного відштовхування від двох паралельних поручнів. У ході спуска потрібно стрибати на трамплінах, які відрізняються між собою геометрією. Потрібно також долати повороти, потрапити в спеціальні ворота. Одне із найважчих завдань — уникати зіткнення з конкурентами, які часто йдуть плече в плече на великій швидкості. Це небезпечний, видовищний спорт, яких відноситься до фрістайлу (трюками є стрибки на трамплінах), від гірськолижного спорту в нього залишилася швидкість і прагнення якнайшвидше спуститься.

Професіонали користуються спеціальними лижами, які повинні бути пружними, а також мають підвищену міцність. Любителям не рекомендується користуватися професійним спорядженням для скі-кросу, оскільки вони можуть не впоратися з їх керуванням.

Цей вид спорту розвивається, професійні команди постійно збільшуються за рахунок припливу спортсменів з гірськолижного спорту. Так що в майбутньому конкуренція в цьому зимовому виді буде тільки збільшуватися, навіть незважаючи на складність цього видовищного виду спорту.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию