Слоупстайл

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Слоупстайл став олімпійським видом спорту під час зимової Олимпиады 2017. До слоупстайлу відносяться такі види — сноуборд, маунтбординг, фрістайл. У перекладі «слоупстайл» позначає «стиль катання на схилі». Слоупстайлери виконують трюки на лижах і сноуборді.

Стрибок

Спорт

У слоупстайлі послідовно робляться різні акробатичні трюки на різних елементах рельєфу, які розташовані один за іншим — трампліни, піраміди, поруччя (рейли), дропи, квотерпайпи (стіна, на яку потрібно заїхати) й інші. Спортсмен повинен добре розрахувати кожен стрибок, адже при втраті швидкості наступний акробатичний трюк може бути не виконаний, або виконаний не так, як очікувалося. Якщо перешкоди стоять у декілька рядів, можна вибрати ті, які більше підходять.

Лижний парк

Лижний (скі) слоупстайл з’явився відносно недавно. Змагання до недавніх часів були на рівні чемпіонатів світу, а з 2014 року ця лижна дисципліна стала олімпійським видом спорту, уперше змагання рівня олімпіади проводилися в Сочі.

Видовищність цього виду фрістайлу пояснюється трюками на різних снарядах. Складність призводить до того, що можливі випадкові помилки. Щоб фристайлер показав майстерність без поправки на випадковість, кожному спортсменові дається дві спроби в одному раунді. Оцінюється виступ балами, які ставляться за видовищні й різноманітні трюки. Тут немає такого поняття, як бездоганне виконання обов’язкового трюку або обов’язкової програми, головне — фантазія, красива постановка й уміння екстремальне й красиво долати перешкоди.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Сноубордний слоупстайл схожий на гірськолижний. У змаганнях використають від п’яти до восьми джиббінгових фигур і три або чотири трампліни. У повітрі виконуються настільки складні трюки, що вони в деталях не сприймаються неозброєним оком.

Тренування

Суддівство

Основні фактори, які впливають на оцінювання виступу слоупстайлера:

  • свіч — це стрибок, виконаний із незручного положення, стійка, з якої робиться елемент, повинна бути елементом підвищеної складності сама по собі;
  • бексайд і фронтсайд — тіло крутиться по осі, що з’єднує центр дошки і верх голови лижника або сноубордиста;
  • триплкорк — пірнання головою нижче рівня дошки, здійснюється три рази, звідси й назва;
  • стиль — можливість робити складний трюки в невимушеній манері, оцінюється спеціальним коефіцієнтом ОI.

Екстремальні трюки при впевненому виконанні надають слоупстайлу видовищності. Трюки є вираженням індивідуальності спортсмена, їх можна змінювати в процесі виконання. Цим слоупстайл відрізняється від класичних видів зимового спорту, де спортсмен знаходиться у твердих рамках. Але така свобода також може привести до травм, техніки безпеки ще ніхто не скасовував, навіть в любительському спорті.

Особливості

Для того, щоб займатися, і, тим більше виступати в цьому спорті, потрібно добре технічно підготуватися. Трюки повинні бути відпрацьованими, щоб спортсмен робив їх точно й уникав падінь, які приводять до сповільнення руху й неможливості відразу приступитися до виконання наступного руху. Фігури можуть бути розташовані як в один ряд, так й у декілька рядів, що дає можливість лижникові або сноубордисту вибирати перешкоди.

Зараз це окремий вид спорту включили в програму Всесвітніх екстремальних ігор, в 2014 році цю дисципліну включили в програму Олімпійських ігор як частину лижного фрістайлу й вправ на сноуборді.

Гірські лижі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию