Як навчитися робити сальто вперед і назад з місця

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Сальто вперед та назад — дуже видовищний гімнастичний елемент. Його можна виконувати з розбігу, з висоти у воду, але навчитися його зробити з місця — це вміння для спортсменів-професіоналів. Навчитися робити цю вправу не складна, якщо не поспішати з навчанням, а пройти всі етапи — від батута до самостійного виконання. Якщо вчити тривалий час і добре закріпити навички, можна уникнути травматизму й виконувати вправу впевнено.

На колоді

Переворот у повітрі вперед

Сальто вперед — більш складний елемент, ніж колесо. Цей елемент роблять гімнасти, гімнастки, а також акробати, це акробатичний елемент.

Вчитися потрібно в спортивному залі на пружинистому полі, підставляючи килимки й мати.

Розминка — бігаємо, розминаємо спину, шию, руки. Якщо є батут, розминаємося стрибками й вистрибуванням уперед на четвертому стрибку.

Навчання — вчимося стрибати, на скакалці, батуті, зміцнюємо ноги. Потім робимо кувирки, але на м’якій підлозі, щоб не обмежувати себе в силі кувиркання. Після цього йдемо на батут і пробуємо зробити сальто.

Тренування

Після того, як вийде зробити сальто на батуті, робимо з місця в яму, можна використовувати гімнастичний місток. Процес навчання наступний — робимо два кроки, починаємо із правої ноги, на третій крок підстрибуємо, приземляємося на дві ноги й знову підстрибуємо, тепер уже на сальто. Потрібно чергувати батут і яму, поки не буде впевнено виходити й там і там. Вчіться групуватися в повітрі, тобто притискати коліна до грудей, притримуючи руками, так радіус повороту буде меншим й згодом можна приземляться на менш зігнуті ноги.

Після стрибків у яму робимо сальто на мати — відштовхуємося від пружної поверхні, наприклад містка або килима для вільних гімнастичних вправ і робимо приземлення на м’який мат, який повинен трохи бути вищим за підлогу. Після цього етапу робимо сальто на спеціальній сальтовій доріжці з м’яким покриттям.

Переворот у повітрі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Якщо у вас виходить високо підстрибувати й добре докручувати сальто із приземленням на обидві ноги — можете робити на твердій поверхні, гімнастки можуть пробувати робити вправу на колоді. Але обережно, тому що ця вправа дуже небезпечна — прискорення тіла при повороті в повітрі й приземленні велике, можна підвернути ногу, травмувати спину ( а то й шию, якщо погано ввійти в поворот), також можна приземлиться на п’яти й забити п’яти.

Переворот у повітрі назад

Сальто назад, як і сальто вперед, відноситься до складних елементів. Сальто рекомендується робити в залі на матах тому, що на початковому етапі навчання падіння неминучі. Бажано, щоб під матом була пружиниста поверхня, найкраще килим для вільних вправ. В інших умовах навчатися не рекомендується, тому що навіть із наявністю мату тверда поверхня підлоги не дасть можливість високо стрибнути й не погасить падіння достатньо безпечно.

Розминка – біжимо п’ять кіл у гімнастичному залі, робимо складочки й містки, розтягуючи спину. Навчання починається з кувирків назад. Потім ідемо на батут, спершу робимо стрибок вгору із прямим тілом, намагаючись вистрибнути якнайвище.

Перед приземленням

Потім пробуємо зробити сальто. Спершу обов’язкова наявність помічника, причому з досвідом, щоб він підкинув таз і допоміг людині докрутити. У повітрі обов’язково потрібно групуватися, але не так сильно, як при оберті вперед, щоб встигнути розкритися при приземленні. Після батута можна переходити до стрибків з місця в яму (з поролоновими матами). Іноді тренуються при стрибках у воду, але якщо це не спеціальний вид спорту, краще цього не робити, оскільки можлива травма нирця з ушкодженням хребта.

Потім можна робити з рівної поверхні, але людина, яка страхує і мати будуть потрібні ще тривалий час, за декілька місяців тренувань потрібно чергувати вправи на батуті, у ямі й на маті. Коли зміцніють м’язи, які відповідають за сальто назад, можна робити цей елемент на рівній твердій поверхні, наприклад гімнастичній колоді.

Переворот назад

Щоб навчитися складних елементів і не отримати серйозної травми, займайтеся в спортивному залі під наглядом інструктора. Будьте обережні, навіть якщо ви навчилися перевертатися в повітрі з місця, намагайтеся не хвалитися перед друзями й не лоскотати нерви без потреби, адже для хорошого виконання потрібна максимальна уважність, яка неможлива у вправах «на показ».

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию