Акробатичний переворот в гімнастичній програмі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Перевертиші — гімнастичний елемент, який можна використовувати в акробатичному танці. Але оскільки в цьому перевороті задіяна голова, його потрібно робити обережно, тим більше, що робити його потрібно динамічно. Спочатку потрібно навчитися робити стійку на голові й місток, а потім уже приступати до переворотів. Це акробатична вправа хоч і виглядає грайливо, вона є досить складною у виконанні.

Акробатична вправа

Для чого цей елемент

У цілому перевертиш не нагадує жоден з відомих у гімнастичній програмі елементів- сальто, фляк, колесо. Щоб його виконати, потрібно по черзі зробити стійку на голові, розкривши горизонтально ноги, практично в шпагаті, потім зробити місток, а вже потім — перевернутися. Незважаючи на досить дитячу вправу, потрібно мати хорошу гімнастичну підготовку й акробатичні навички, корпус повинен бути гнучким і фізично підготованим.

Акробатика — дуже видовищна частина гімнастичної дисципліни. Різні елементи, найскладніші вправи можуть бути зроблені як статично, так і в музичному танці. На змаганнях показують дуже цікаві виступи, це складний вид спорту.

Спортивний зал

Вчимося робити стійку на голові

Стійка на голові при цьому вправі особлива, ноги повинні бути широко розкритими, тому рівновагу втримати важче. Потрібно не тільки вміти робити все динамічно, потрібно мати гімнастичну витривалість, фіксувати положення в певних точках. Щоб навчитися, потрібно:

 1. Приставити до стіни подушку й стати в стійку, притулившись до вертикальної поверхні.
 2. Переносимо всю масу на голову й повільно від’єднуємо стопи від стінки.
 3. Зробити ногами поперечний шпагат.
 4. Коли на шпагаті знаходимо стійке положення, потрібно затриматися на якийсь час і зміцнювати стійкість, рухаючи ногами в горизонтальному положенні.

Стійка на голові

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Це тренування в гімнастичній програмі потрібно повторювати, поки не зміцніють м’язи преса й спини й стійке положення не буде виходити зберігати без особливих зусиль, тоді перевертиш буде виходити більш ефектно.

Вчимося робити місток

Місток для елемента перевертиш також повинен бути особливим, але спочатку потрібно навчитися робити звичайний місток, і без проблем вставати з нього. Майте гімнастичну гнучкість і цей, та інші елементи будуть для вас нескладними. Але потрібно бути обережним, не забувайте, що робимо вправи спини, також задіяна шия, підкладайте щось м’яке під голову й не робіть різких рухів, усе повинно проходити плавно й з почуттям. Для нашого особливого перевороту потрібно зробити наступне:

 1. Повільно встаньте на місток.
 2. Опустіться на голову, причому інші частини тіла повинні бути на місці і не рухатися.
 3. Потім широко розставляємо ноги. Зафіксуйте положення на декілька секунд.
 4. Підніміться на ноги.

Місток

Робимо переворот уперед

Переворот і так зробити складно, але в нашому випадку він робиться із ще більшим зусиллям, оскільки спершу спочатку потрібно стати на голову, розкрити ноги практично в шпагаті, причому в симетричному, а потім ще встати зі складного мостика.

Навчання вправі місток

 1. Вихідне положення — стати рівно, але ноги повинні бути широко розставленими.
 2. Ставимо голову на підлогу, ноги продовжують бути ширшими за плечі.
 3. Робимо стійку на голові, ноги — у поперечному шпагаті.
 4. Зі стійки переходимо на місток, ноги ширші за плечі.
 5. Піднімаємося на ноги.

Поки тренованості організму недостатньо, під голову завжди потрібно ставити подушку, потім можна обійтися м’якою шапкою. Також на початковому етапі потрібно підтримувати спортсмена, підстраховувати руками. Гімнастика — вид спорту, де для успіху потрібно починати заняття з дитячого віку, коли діти дуже гнучкі, пластичні і з хорошою розтяжкою, і тільки після закріплення цих якостей і посилення м’язів, можна переходити до акробатики. Удома можна робити тільки нескладні вправи, а от складніші елементи — тільки в спортивному залі й тільки під доглядом тренера.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию