Акробатичні і гімнастичні піраміди для школярів

Акробатичні піраміди можуть мати вигляд тематичних споруд із людських фігур, що зображують що-небудь, або ж можуть бути просто яскравими постановками з де кількох людей різної фізичної підготовки. Піраміди для школярів не можуть бути складними, але й вони можуть бути видовищними — на святах можливе використання костюмів, прапорців, надувних кульок.

В спортивному залі

Історія

Організація людей у ярусні структури в минулому була потрібна у військових формуваннях, коли в такий спосіб здійснювалися штурми фортець із невисокими стінами. Така тактика була поширена у римлян, які могли робити подібні споруди в декілька поверхів, утворюючи із щитів своєрідний настил потрібної висоти, який використовувався для того, щоб верхні воїни могли вільно зійти на фортечну стіну супротивника.

Штурм римлянами фортеці

У ХIХ — на початку ХХ століття спортивні піраміди також розглядалися як частина військової підготовки, адже вони допомагали гуртувати колектив, а також розвивали силу й витривалість. Масові спортивні споруди з людей, у тому числі й дітей були популярні в часи царської Росії, у радянські часи в такий спосіб виховували почуття колективу, без гімнастичних пірамід в 30-і роки ХХ століття не обходилося жодне важливе свято. Людей вишиковували спортивним чином також на рухомих платформах під час парадів.

Школярі

Зараз мистецтво спорудження спортивних акробатичних пірамід відроджується, навіть влаштовуються окремі змагання, у яких беруть участь різні школи. Звичайно, подібні вправи використовуються групами підтримки спортивних команд для додання видовищності своїм виступам.

Спортсмени

Особливості застосування

Піраміди часто застосовуються на спортивних змаганнях — їх ставлять дівчини й хлопці групи підтримки (черлідери). Але їх можна робити й на інших святах, виставляючи зі школярів різні слова, цифри й малюнки, що відображають тематику свята. Такі піраміди можуть використовувати довгі палиці, куби й інші пристосування, які допоможуть скласти необхідну форму піраміди, одночасно не сильно навантажуючи дітей, оскільки додаткові пристосуваня беруть на себе фізичне навантаження.

Змагання

Хоча простота й безпека пірамід є дуже важливою, завжди є учень, який може виконувати складні акробатичні трюки, таких учнів можна цілком використовувати для ефектного завершення піраміди. В піраміді не обов’язково, щоби всі мали серйозну фізичну підготовку, декілька сильних спортсменів можуть стати основою для гімнастичної піраміди, во спорудження якої можна залучити великукількість звичайних не надто тренованих дітей. В основі вдалої побудови піраміди й подальшого виступу є ретельні тренування, які дозволять зробити спортивну споруду багатоярусною й стійкою.

Ссылка на основную публикацию