Користь і шкода стрибків на батуті

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Батут — це не тільки дитячий розважальний снаряд, який установлюють у парках для розваги малят. Це ще й серйозний спортивний снаряд, який може подарувати дорослим хороший настрій, зміцнити організм, розвинути координацію рухів. Але, як і будь-який тренажер він має свої обмеження й протипоказання для використання. Яку користь можна взяти від цього гумового килимка, і яку небезпеку він таїть у собі?

Фізичне навантаження

Позитивні властивості

Як відомо, спортсмени отримують задоволення від заняття спортом. Важко змусити себе почати робити фізичні вправи щодня. Адже фізичні навантаження викликають неприкриту відразу в людей, які до них не звикли. Але тривала бездіяльність не тільки веде до моральної деградації, але й до реальних фізичних хвороб хребта, серцево-судинної системи, внутрішніх органів.

Політ у повітрі

Запитаєте будь-якого автомобіліста — яка машина краще — яка невтомно працювала три роки або яка без руху стояла в гаражі? Автомобіль, який не їздив, є набагато гіршим, адже в ньому закисають рідини, деталі іржавіють. Можна сказати, що така машина робиться глибоко хворою, не здатною до подальшого існування. Схожа ситуація з людьми. Потрібно змушувати себе щодня виконувати комплекс навантажень. Це може бути заняття в тренажерному залі, заняття аеробікою, робота на городі, будівництві, ходьба пішки на роботі. Мінімум година в день людина повинен бути в активному русі.

Але хорошим варіантом для занять може стати батут. Особливість цього снаряда полягає в тому, що він створює сильні навантаження на всі м’язи тіла практично непомітно для самого організму. Задоволення від стрибків відсуває на другий план утому. Досить сказати, що десятихвилинні стрибки цілком заміняють трикілометрову пробіжку. Змусити себе побігати важко (хоч і це потрібно), а якщо стрибаєш на батуті, то час летить настільки швидко, що непідготовленій людині цілком можна пострибати й двадцять хвилин без особливого відчуття утоми.

Атракціон

Користь батута:

 • тренує вестибулярний апарат, адже людина прагне безпечно приземляється й організм вчиться миттєво реагувати під зміну положення тіла в польоті, тому працюють усі м’язи організму;
 • зміцнює м’язи спини й хребта, а це дозволить не дати розвитися остеохондрозу (і навіть його вилікувати), протрузії, грижі й іншим захворюванням;
 • при гіпертонії й деяких інших захворюваннях не можна піднімати важкі предмети, біг обмежений для хворих вегето-судинною дистонією, але протипоказань при цих хворобах для стрибків на батуті немає, це хороша альтернатива іншим способам навантаження;
 • активні стрибки тісно пов’язані з диханням, тому вони у своєму роді є видом аеробіки, така фізична нагрузка корисна для роботи легенів;
 • батут покращує кровообіг, роботу травної системи, підвищує витривалість;
 • заняття на батуті добре сприяє схудненню гладких людей, а фізично розвиненим людям допомагає підтримати форму при відсутності інших видів фізичної активності, особливо це актуально для жінок, які приділяють фігурі багато уваги;
 • людей стає фізично красивішою — шкіра стає більш пружною, тіло більш атлетичним, людину наповнюють позитивні емоції, а це теж впливає на зовнішню красу, ця властивість тренажера актуальна не тільки для жінок, але й для чоловіків, адже впевненість у собі сприяє досягненню кращих результатів на робочому місці;
 • доросла людина впадає в дитинство, що робить її більш товариською і доброю, хоча б на декілька хвилин.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Дитяча розвага

Якщо дорослий може стрибати невтомно не більше двадцяти хвилин, то в дітей стільки енергії, що їх неможливо зняти із цього атракціону, вони можуть протягом багатьох годин стрибати й веселиться. А це не тільки цікаво, але й корисно.

Розвага

 1. Вестибулярна система в дітей розвивається, координацію найкраще розвивати за допомогою стрибків, адже вони не приводять до заколисування (головокружіння), як, наприклад гойдалка й каруселі.
 2. Стрибки забирають здавалося б нескінченну енергію в дітей, що позитивно позначається на їхній посидючості при наступних заняттях розумовою працею.
 3. Розвиваються м’язи, моторика, дихальна система.
 4. Стомлюваність приводить до підвищення апетиту й кращому сну.
 5. Діти стають більш слухняними, якщо їм обіцяти стрибки на батуті.
 6. Нарешті, батут допомагає вирішити, чим зайняти дитину. Батут, захищений сіткою, дає можливість батькам трохи розслабиться, знаючи, що діти проводять час із користю.

Протипоказання й можливі проблеми

Батут доступний не тільки для здорових, але й хронічно хворих людей. Практично всі можуть використовувати цей снаряд для тренувань. Але є форми й загострення різних захворювань, коли потрібно побути у стані спокою взагалі, у такому випадку не можна стрибати, оскільки батут сприяє хоч і непомітному, але сильному навантаженню. Батут у випадку неправильного використання може принести не тільки користь, але й шкоду.

Мама і діти

При загостреннях наступних хвороб протипоказано займатися:

 • гіпертонія, і інші серцево-судинні захворювання;
 • тахікардія;
 • астма;
 • тромбофлебіт;
 • онкологія;
 • станокардія;
 • цукровий діабет.

Але це тільки у випадку гострих станів. При ремісії хронічних хвороб заняття корисні, адже спалювання зайвого жиру корисно при цукровому діабеті, рух корисний для гіпертоніків, хворим астмою корисно займатися на астматичних курортах, де сіль і смоли хвойних дерев краще проникають організм через поліпшення вентиляції легенів. Завжди прислухайтеся до організму й радьтеся з лікарем і ви будете точно знати, коли вам можна тренуватися, а коли ні, ви будете отримувати від занять користь, а не шкоду.

Серйозна небезпека, про яку забувають — травматизм. При стрибках на батуті людина одержує сильне прискорення організму, і падає з великої висоти. Якби поверхня не була м’якою, то травми були б при кожному приземленні. Тому потрібно стежити, щоб людина не вилітала за межі гумової сітки. Адже у випадку падіння на тверду поверхню після високого стрибка можливі серйозні переломи, а при ударах головою були зафіксовані навіть летальні наслідки. Завжди користуйтеся захисною сіткою.

Не треба думати, що гумова поверхня також повністю безпечна. При невдалих падіннях, неприродному перекручуванні організму на швидкості також можливі травми — розтягання, розриви зв’язок, щоб уникнути їх, перед початком стрибків потрібно зробити розминку. На швидкості можна одержати серйозну шкоду — коліном розсікти губу, брову, і навіть ударом у голову можна одержати складний струс мозку. При падіннях на голову, шию можливі травми хребта. Тому не можна робити складних трюків (наприклад сальто) без належної підготовки й упевненості. Якщо прагнете зробити щось поскладніше, візьміть досвідченого тренера, який повинен подбати про навчання й безпечне виконання. Дотримуйтеся простих правил безпеки й тільки тоді заняття не принесе шкоди й ви зможете розслабиться й отримати задоволення від цих дитячих стрибків, які можуть робити й дорослі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию