Гімнастичні вправи для шестимісячної дитини

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Досвідчені педіатри вважають, що розвитком дітей із самого раннього віку потрібно ретельно займатися. В 6 місяців крихітка починає пізнавати навколишній світ і предмети, які його оточують. Дитинча може захоплювати ручками іграшки або інші предмети, усе тягне в рот з метою  відчути на дотик, довідатися що це за предмет. Саме в цей період можна поєднати бажання пізнавати з корисними гімнастичними вправами, які будуть корисні як для загального розвитку, так і для зміцнення м’язів, суглобів. І краще, якщо цим буде займатися мама, яка є для нього найближчою людиною.

Малыш

Масаж

Піврічні діти, як правило, швидко звикають до проведення гімнастики й масажу, якщо проводити їх регулярно. Заняття приносять задоволення, поліпшують настрій і покращують емоційний стан.

Не зайвим буде сказати про те, що цей комплекс занять формує в 6 місячної дитини правильну поставу. А масаж окремо добре впливає на наступні функції організму:

 • поліпшує циркуляцію крові;
 • розширює кровоносні судини;
 • посилює функції сальних і потових залоз;
 • зміцнює опорно-руховий апарат;
 • тонізує м’язи.

Масаж, як і гімнастичні процедури, слід проводити в провітреному приміщенні. Температура повітря в кімнаті повинна біля 20 градусів. Добре, якщо буде грати тиха спокійна музика. Використовуйте зручний столик, який слід застелити байковою ковдрою, покласти клейонку й зверху покрити пелюшкою. Перед заняттям потрібно вимити й насухо витерти руки. Роздягати дитину слід поступово, щоб він звикав до температури в кімнаті.

Масаж

У віці 6 місяців гімнастика для дітей — це по суті простий масаж плюс нескладні рухи, які будуть приємні крихітці й не заподіють шкоди. Починати потрібно з ніжного погладжування тіла: шия, животик, ручки, ніжки. Це розігріваюча процедура, яка готує до подальших дій.

Після погладжування можна перейти до розтирання. Рухи повинні бути неквапливими й делікатними, оскільки дитяча шкіра дуже чутлива. Розтирати слід так само кожну частину тіла окремо. Ручки — від долоньок до плеча, ніжки — від п’ят до стегон, потім живіт і боки. Розтирання, як і погладжування, робиться уздовж тіла.

Далі можна перекочувати дитину з однієї сторони на іншу, притримуючи своїми долонями.

На завершення зарядки застосовується пощипування й постукування. Пам’ятайте про те, що ці рухи повинні бути ніжними й акуратними, але в той же час досить бадьорими. Ці процедури зміцнять м’язи і будуть тримати їх у тонусі. Закінчують гімнастику, як і починали, розтиранням і погладжуванням.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Масажуємо руки. Погладжуйте долоньки. Ніжно розтирайте кожний пальчик на руках. Виконуйте погладжування і розтирання, поступово рухаючись від долоньки до ліктя, потім до плеча й назад.
 2. Переходимо до грудей. Виконуйте погладжування долонею по грудній клітці від одного плеча до іншого. Потім від шиї до живота. Далі подушечками пальців, немов «по спіралі» пройдіться по краях грудей знизу нагору. І так само слід пройтися від середини грудей до боків по проміжках між ребрами. При цьому слід пам’ятати, що область серця масажувати не можна!
 3. Живіт погладжуйте по колу обома руками. Почніть із боків дитини, просуваючись до пупка. Зігнутими у фалангах пальцями розтирайте область довкола пупка. Можна легко пощинувати животика, стимулюючи черевний прес.
 4. Проводимо розминку ніг. Починайте зі ступнів. Великим пальцем руки розтирайте підошву крихітки. Помасуйте кожний пальчик, потім тильну сторону ступні. Далі розтирайте круговими рухами гомілки й стегна. І вертайтеся назад до стіп по внутрішній стороні ніг.
 5. Масаж шиї для 6 місячної дитини теж дуже приємний і важливий. Він допоможе м’язам швидше зміцніти. Маля повинно лежати на животі, руки в зігнутому положенні під грудною кліткою. Поглажування почніть із потилиці, рухаючись по верхній частині спини. Далі розтирайте задню частину шиї подушечками пальців. Для більшого ефекту зігніть вказівний і середній пальці правої руки й фалангами масажуйте область шиї круговими рухами. Якщо все виконується правильно — крихітка рефлекторно підніме голову.
 6. Розминку спини й сідниць починаємо з погладжування уздовж хребта. Далі від хребта уздовж ребер. Ніжно розминайте бічні ділянки спини, злегка відтягаючи м’язи, просуваючись у процесі масажу зверху вниз. Для спини й сідниць можна додати вправу «пила». Зовнішніми краями долонь розтирайте тіло дитини у вигляді «пиляння». На завершення проводимо пощипування й закінчуємо погладжування.

Основні правила занять

У віці шести місяців потрібно всіляко підштовхувати дитину до того, щоб він намагався плазувати. Повзання — невід’ємна частина розвитку. Не можна допускати того, щоб ухопившись руками за яку-небудь поперечину, він намагався вставати на ніжки. Це загрожує всілякими деформаціями хребта — адже дитячі суглоби ще дуже слабкі й не зміцнілі.

Зарядка

Для дитини 6 місяців важливо спочатку навчитися плазувати, потім вставати на ніжки й ходити. Щоб підштовхувати його до потрібних дій, можна покласти іграшку або інший яскравий предмет на відстані більшій, ніж витягнута рука. У такий спосіб маля буде намагатися добратися до речі, що цікавить, повзком. І кожна успішна спроба повинна бути оцінена маминими ласкавими словами.

В 6-місячному віці діти звичайно вже можуть сидіти, плазувати, самі перевертаються з живота на спину. Деякі, ухопившись ручками за що-небудь, навіть намагаються піднятися. Але не всі розвиваються однаково. І не варто розбудовувати, якщо ваше дитинча ще не вміє робити того, що виходить в інших. Гімнастика для дітей 6 місяців допоможе йому добитися певних навичок і «наздогнати» своїх однолітків. Головне правило — робити гімнастику регулярно й відповідально.

Вправи

Гімнастика й масаж повинні проводитися між прийманнями їжі. Приблизно через годину після їжі й за половину години до наступного годівлі. Дитина повинна бути в гарному настрої. На гімнастику слід виділяти не більше 15 хвилин, інакше вона втомиться й буде вередувати. У цьому віці головне — не тривалість вправ, а їх якість. Не слід продовжувати робити вправу з дитиною, якщо вона їй явно не подобатися.

 1. Покладіть крихітку на спину й візьміть його за гомілки. Одну ногу зігніть, а другу в цей час потрібно випрямити. По черзі згинайте й розгинайте ніжки. Така вправа розвиває ножні м’язи й суглоби.
 2. Дитина знаходиться лежачи на животі. Потрібно зафіксувати однієї рукою ступню, а другою низ спини маляти. Кілька раз зігніть ніжки. Після декількох згинань крихітка буде рефлекторно відштовхуватися від ваших рук. Ця вправа буде корисною для маляти, оскільки стимулює його до повзання.
 3. Положення — лежачи на спині. Обхопіть своїми долонями дитячі зап’ястя так, щоб вона змогла взяти своїми долоньками ваші великі пальці. Підтягніть дитину, ніби саджаючи. Пізніше можна буде ускладнити цю вправу, тримаючи дитину тільки за одну руку (тобто, щоб дитина трималася однією рукою за ваш палець), притримуючи коліна. Коли маля сяде, проведіть рукою по хребту, акуратно притримуючи її.
 4. Поклавши дитину на спину, розведіть ручки в сторони. Потім потрібно схрестити їх на грудях так, щоб ліва рука була зверху. Знову розвести в сторони, після чого схрестити. Цього разу зверху вже повинна бути права рука. Виконайте схрещення рук декілька разів.
 5. Вчимося самостійно перевертатися зі спини на живіт. Для цього потрібно злегка повернути сідниці й таз на бік, поступово виконуючи повний переворот.
 6. Знову положення лежачи на спині. Зафіксуйте своїми руками ніжки у випрямленому положенні. Прямі ніжки слід підняти вертикально, не згинаючи. У такому положенні потримати пару секунд, потім плавно опустити.

Розвиток

Для дітей дуже важливо під час занять чути рідний материнський голос. Проводячи гімнастику в 6 місяців (і в іншому віці теж), розмовляйте зі своїм дитинчам, коментуючи ваші дії й хвалите за кожні маленькі досягнення.

Ефект від гімнастики для дітей 6 місяців буде більшим, якщо разом з фізичними вправами буде правильна організація харчування, гігієнічного догляду й режиму дня. За цих умов гімнастика зміцнить маленький організм, буде сприяти розвитку й поліпшенню обмінних процесів, а діти будуть рости здоровішими, активними й радувати своїх батьків.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию