Вправи логопедичної гімнастики на звук Т

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У середньому формування вимови завершується до п’яти років, якщо в цьому віці усе ще є проблеми, слід звернутися до лікаря-логопеда. Це не означає, що до п’яти років за мовою можна не стежити. Важливо контролювати й тренувати вимову, не милуючись дитячому викривленню слів. Щоб навчити дитину вимовляти звуки Т и ТЬ (якщо це в неї не виходить), слід регулярно проводити спеціальну гімнастику. Перш ніж розпочати заняття, важливо вміти пояснювати й показувати, як займатися артикуляційною гімнастикою на звук Т на своєму прикладі. Кількість повторень краще збільшувати поступово.

Буква

Тренуємо артикуляцію

Артикуляція звуку Т. У вихідній позиції губи повинні бути відкриті, щілина між рядами зубів 5 мм. Язик кінчиком притискається до верхніх альвеол (поглиблення у щелепах, де знаходиться зубне коріння), змикаючись із ними, при цьому вимовляються голосні А, О, У, И. При виконанні вправи м’яке піднебіння піднімається, розмикаються гортанні складки, а потік повітря має поштовхоподібний характер.

Артикуляційна гімнастика для постановки звуку ТЬ. Вправа виконується мовчки, не повинно бути вібрацій і тремтіння зв’язок. Кінчиком язика потрібно доторкнутися до нижнього ряду зубів. Верхня його частина в цьому положенні повинна бути опуклою, притисненою спереду до горбків за верхнім зубним рядом. При видиху повітряний потік повинен відривати язик від горбків.

Гімнастика для постановки звуку T

Постановка звуку Т

Є кілька методів:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Потрібно вибрати декілька слів або складів, з комбінацією звуків ТА, повторюючи їх, дитина тренує постановку Т.
 2. Вихідне положення — язик знаходиться між зубів і щільно притискається щелепами по з обидвох боків. Потім робиться глибокий вдих. Після отримання міжзубного Т, він забирається назад.
 3. Вихідне положення — язик між зубами. Далі відкрити в посмішці зуби й злегка «поплювати».
 4. Т тренується як похідний звук від П. Почати з декількох повторень ПА — ПА, притуливши кінчик язика в його широкому місці до нижньої губи. Потім потрібно повторити вихідні звуки в посмішці, при цьому повинно пролунати ТА — ТА.
 5. Міжзубне положення кінчика, знову тренування від П. Потрібно кілька раз повторити ПА — ПА, у цей час потрібно розсунути губи великим і вказівним пальцем. Якщо все зроблено правильно, повинно пролунати ТА — ТА.

Скоромовка

Постановка звуку ТЬ

Методи:

 1. Спочатку дитина проговорює трохи інше сполучення звуків — ТА.
 2. Щоб пом’якшити твердий склад, спеціальною лопаткою потрібно злегка притиснути й опустити вниз кінчик мови, повинен вийти звук ТЯ.
 3. Звук ТЬ отримують при поклацуванні кінчиком язика за зімкнутими зубами.
 4. Під час клацання видається м’який цокіт (схожий звук діти видають, спробувавши смачну їжу), звук повинен вийти близьким до ТЬ. Потренувавшись, його можна покращити, якщо язик не притискати до піднебіння, а намагатися «видути» його назовні.

Ігрові вправи

Підтримати інтерес допоможуть вправи в ігровій формі:

 1. «Чистимо зубки». Дитина в посмішці трохи показує зуби, злегка відкриває рот і кінчиком мови проходить спершу по верхніх, потім по нижніх зубах із зворотнього боку, рухаючись уліво й вправо.
 2. «Лопатка». Потрібно посміхнутися, відкрити рот, помістити широку частину переднього краю язика на нижню губу. Таке положення зберігається, поки дорослий рахує від 1 до 10. Можна почати з 5 секунд, потім поступово збільшити час до 10 секунд.
 3. «Трубочка». Спершу потрібно з відкритого рота висунути язик і витягнути його якнайсильніше. Потім, звужуючи, напружити його. Положення зберігається біля 10 секунд.
 4. «Гойдаємося на гойдалці». Посміхнувшись, потрібно злегка відкрити рот і притулити до нижнього зубного ряду кінчик язика (у його широкій частині). Спочатку він перебуває за нижніми зубами, потім переміщається за верхні. Позиції нагору й униз змінюються декілька разів.
 5. «Гірка». Знову вихідне положення — відкритий у посмішці рот, кінчик язика притиснений до нижнього ряду зубів. Далі він вигинається дугою, щільно стикаючись із нижніми зубами.
 6. «Гірський вітер». Дитина посміхається з відкритим ротом. Поки язик вигнутий дугою, не кваплячись, потрібно плавно подути в його центр. Потік повітря повинен бути холодним.

Не потрібно поспішати й тиснути на дитину, потрібно займатися щоденно і результат обов’язково буде, у когось із дітей раніше, у когось пізніше. Терпіння, і ще раз терпіння! Головне уважно стежити за технікою виконання артикуляційної гімнастики, прислухатися до індивідуальних потреб і особливостей дитини.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию