Логопедична гімнастика для дітей з батьками в домашніх умовах

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Завданням артикуляційної гімнастики є підготовка органів мови для правильної постановки звуків, розвиток мовного апарата, профілактика мовних порушень. Починати займатися з дітьми рекомендується якомога раніше. Але щоб домогтися гарних успіхів, батькам слід допомагати малятам при виконанні вправ, стежити за правильністю і якістю виконання.

Урок

Особливості

Люди часто працюють над своєю фізичною формою: тренують м’язи ніг, рук, щоб вони стали більш міцними, пружними, рухливими. Для язика також необхідне тренування, оскільки язик є головним м’язом мовного апарату.

Іноді помилково вважаються, що мова є вродженою здібністю й розвивається самостійно, що маля в процесі росту сам досягає правильної звуковимови. Насправді, щоб мова була чіткою, а звуковимова правильною, мова, губи й піднебіння повинні бути сильними й пружними. При проголошенні звуків задіюються жувальні, мімічні, ковтальні м’язи, а також органі подиху.

Щоб заняття мали системний характер і не були даремними, необхідно додержуватися рекомендацій для батьків при артикуляційній гімнастиці.

Користь

Користь від занять артикуляційною гімнастикою:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • вправи з розвитку вимови звуків дозволяють дитині поставити чітку й правильну мову під доглядом батьків, особливо якщо батьки почали займатися з ним вчасно;
 • якщо в дитини спостерігаються серйозні порушення мови, він зможе швидше впоратися з мовними проблемами, якщо перед походом до логопеда м’язи вже будуть розвиненими і підготовленими (підготувати можуть батьки, роблячи в домашніх умовах артикуляційні вправи), у цьому випадку заняття з фахівцем стануть більш продуктивними;
 • якщо дошкільник говорить правильно, але його мова недостатньо виразна, тоді гімнастика допоможе досягти кращої вимови звуків.

Букви

Діти із серйозними порушеннями мови можуть зустрічати нерозуміння з боку однолітків, вони починають почувати себе відмінними від навколишніх їхніх людей, що може викликати емоційний дискомфорт. Тому настільки важливо почати працювати над звуковимовою з ранніх років. Однак надто звертати увагу на мову також не потрібно, вимова звуків — це індивідуальна риса, яка має право на існування, якщо людина не хоче змінюватися. І думка однолітків не повинна бути визначальною, дитина повинна вміти протистояти насмішкам, тим більше, що насміхатися можуть з різних причин, не обов’язково через неправильну вимову.

Артикуляційна гімнастика сприяє постановці правильних звуків у віці 2-4 років. Дошкільник завдяки вправам зможе позбутися наявних у нього проблем з мовою.

Регулярні заняття вимагають від дітей великих зусиль, посидючості й терпіння; намагайтеся дотримуватися під час артикуляційної гімнастики рекомендацій для батьків і не забувайте хвалити й заохочувати дітей за старання й результат.

Ефективні заняття

Рекомендації для виконання артикуляційної гімнастики

 1. Вправи слід виконувати сидячи; стежите, щоб у дитини була рівна спина, тіло в розслабленому стані.
 2. Діти, які тільки починають займатися, повинні бачити себе в дзеркалі й робити все без поспіху для досягнення правильної техніки. Згодом дзеркало можна забрати.
 3. Показуйте дитині, як правильно робити рухи. Не засмучуйтеся, якщо в неї не буде все виходити. Можете допомагати дитині (пальцем або шпателем).
 4. На перших заняттях досить виконати вправи по два рази, тому що м’язи мови можуть втомитися. Потім збільшувати кількість поворів до 15-20 разів.
 5. Артикуляційна гімнастика, як і будь-яке інше тренування, вимагає регулярних занять. Необхідно тренуватися 2-3 рази щодня по 3-5 хвилин для закріплення вироблених навичок.
 6. Стежите, щоб дитина не перевтомлювалася, якщо ви помітили зниження темпу і якості виконання, припиніть дану вправу.
 7. Не вводьте більше однієї нової вправи за раз; робіть вже вивчені вправи для повторення й закріплення.
 8. Спочатку починайте з тих вправ, які найкраще вдаються, потім переходите до більш складних.
 9. Не займайтеся відразу після приймання їжі.
 10. Досягнути грамотної звуковимови можна за допомогою багаторазового повторення, за умови, що все виконується правильно. Не соромтеся запитати в логопеда, якщо є питання.
 11. Намагайтеся зробити тренування захоплюючим, щоб дитина хотіла займатися, проявляла ініціативу й позитивно відносилася до гімнастики. Проводьте заняття в ігровій формі. Наприклад, при виконанні вправи «Смачне варення» для досягнення правильної техніки можна намазати губу варенням або іншими улюбленими ласощами (не занадто часто, губи можуть потріскатися).

Регулярні заняття, а також виконання рекомендацій логопеда сприяють постановці правильної мови. Чітка мова – є важливою при навчанні письма на початковому етапі, оскільки малі діти часто пишуть не згідно правил, а так, як говорять. Тому важливо в дитячому віці виправити основні помилки вимови звуків.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию