Гімнастичні вправи для двомісячного малюка

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Нейрофізіологи, фахівці з раннього розвитку, педіатри наполягають, що активація рухових навичок у період грудного вигодовування вкрай корисна. Дослідження показали, що навіть проста гімнастика сприяє розвитку мозку й допомагає уникнути неврологічних порушень. Двомісячні діти вже вміють тримати голівку. У них з’являється явний інтерес до навколишнього світу. Це прекрасна пора для старту легкого стимулювання фізичного розвитку малюка.

Мама

Користь

Ще в часи СРСР академік, учений-фізіолог Борис Никодимович Клосовський довів, що немовлятам необхідна стимуляція вестибулярного апарата й прості фізичні вправи. Його роботи отримали всесвітню популярність і стали корисним джерелом, яке використовували у своїх дослідженнях фахівці з педіатрії й фізіології.

Доктор наук, фізіотерапевт, засновник Інститутів досягнення потенціалу людину Гленн Доман наполягав, що батьки повинні допомагати немовлятку в активності. Його дослідження показали прямий взаємозв’язок між фізичним формуванням і покращеною роботою мозку. Чим раніше дитина починає плазувати, ходити, тем швидше й краще росте мозок.

Відомий педіатр, кандидат наук, улюбленець молодих батьків Євгеній Олегович Комаровський дотримується такої ж точки зору. Доктор рекомендує проводити щоденні тренування ввечері безпосередньо перед купанням.

Масаж

Загальні правила занять

Період від двох місяців до року характеризується інтенсивним розвитком рухових навичок дітей. Завдання батьків — створити зручне середовище для рухливості. Необхідно зебезпечити відкритий простір без небезпечних перешкод — поблизу не повинно бути гострих кутів, полиць, зайвих предметів. Підготуйте рівне, чисте, безпечне місце. Перед тренуванням кімнату необхідно провітрити, потім почекати, поки приміщення нагріється до оптимальної температури. Слід уникати поспіху, різких рухів. Потрібно зупинитися, якщо дитина активно чинить опір фізичним вправам, можливо, у неї щось болить. Зарядку не варто робити відразу після сну і їжі.

Важливо розуміти, що в батьків і в дитини повинне бути хороший настрій. Ефективність прямо залежить від того, наскільки комфортно немовляткові. Часто молоді мами не можуть упоратися зі страхом, бояться нашкодити невірною дією. У зазначеному випадку слід знизити темп перших тренувань. Почати з однієї — двох вправ по 10-15 секунд. Робити їх повільно й акуратно.

Протипоказаннями для виконання зарядки є:

  • підвищена температура;
  • серцеві захворювання;
  • защемлена грижа;
  • застуда або явні ознаки того, що дитина хвора;
  • запальні захворювання шкіри;
  • хвороби кровоносної системи.

Тренування ніг

Масаж

Гімнастика для двомісячної дитини проводиться разом з масажем. Рефлекторний вплив розігріває м’язи, розслаблює їх і покращує кровообіг. Масаж проводиться теплими руками з акуратно обстриженими нігтями.

Погладжування є початковим і завершальним етапом тренування. Візьміть в руки немовлятко, яке лежить на спині. Ніжно помасуйте кулачок. Акуратно розтисніть і погладьте долоньку, потім проведіть рукою від кисті до плеча. Такі ж дії проробіть із другою рукою.

Наступний етап – вплив на ніжки. Гладьте стопу круговими рухами. Легко помасуйте. Потім приділіть увагу кожному пальчику. Ноги повинні бути спрямовані до масажиста. Тримаєте однією рукою п’яточку, а іншою рукою пластично ведіть від стопи до стегна, крім області коліна. Масажується спочатку нижня, потім бічна поверхня ніжки.

Масаж живота здійснюється подушечками пальців. Акуратними рухами за годинниковою стрілкою зробіть кругові рухи пальцями довкола пупка, масуючи животик (не натискати). Забороняється здійснювати вплив в області правого підребер’я, там, де знаходиться печінка.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Переверніть дитину на живіт, голівка її піднята. Руки розташовані перед грудьми. Вплив проводиться тильною стороною долоні від сідниць до шиї малятка. Зворотний рух від голови здійснюється долонею.

При поєднанні зарядки й масажу, не слід відводити багато часу на масаж, великий особливо на початкових етапах тренувань. Кроха може швидко утомитися й сил на гімнастику не залишиться. Розмовляйте із грудничком у ході занять. Посміхайтеся. Пам’ятайте, що важливим є позитивний настрій.

Основні вправи

Після виконання масажу спини дитина залишається лежати на животі. Тепер можна переходити до легких гімнастичних завдань.

Положення «лежачи на спині», до якого багато звикли, насправді не так вже й хороша для зарядки, у природі ця поза характеризує безпорадність. Головним завданням на першому етапі занять стоїть зміцнення м’язів спини, щоб дитина могла довше залишатися на животі. Почніть із декількох секунд, поступово збільшуючи період перебування на животі. Візьміть яскраву іграшку. Карапуз підніме голову й довше збереже інтерес.

Якщо дитині комфортно лежати, приступайте до прийому «плавання». Зберігайте вихідне положення. Візьміть ступні маляти в долоні, розведіть ноги й направляйте одна до одної п’яти в сторону сідниць. Згинайте коліна. Крихітка рефлекторно буде намагатися випрямити ноги назад, цим самим зробить початкові спроби повзти.

Переверніть дитину на спину. Вкладіть в його долоньки свої великі пальці. Відбудеться рефлекторне стискання кулачків. Притримуйте кистю ручки й повільно піднімайте спину на 5-10 сантиметрів від поверхні. Стежте, щоб малятко тримало голову. Сповільніть темп, повертаючись у вихідне положення. Акуратно покладіть його назад.

Пізніше можна приступитися до заняття «ходьба». Обхопіть дитину за пахви. Піднесіть його ноги до поверхні так, щоб підлоги чи поверхні ліжка торкнулися стопи. Малюк відчує опору й рефлекторно зробить кроки.

Завершіть комплекс погладжуванями. Похваліть малятко й поцілуйте. Корисним буде супроводжувати гімнастичні заняття потышками або приємною неголосною музикою.

Особливості зарядки при гіпертонусі, гипотонусі й порушеннях роботи кишечника

При гіпертонусі необхідно розслабити м’язи дитини. Пріоритетними стають погладжування і  ледь відчутне розтирання кінцівок. Категорично заборонено розминати, поплескувати. Спазми тільки підсиляться.

При гіпотонусі навпаки потрібно змусити працювати м’язи. Ключовими прийомами є згинання й розгинання кінцівок. Хороший засіб подолання гіпотонуса – плавання. Освоювати ефективний метод краще в супроводі фахівців, що володіють потрібним досвідом, в воді вправи потрібо робити обережно, щоб дитина не захлинулася.

При запорі й скупченні газів допомагає кругове масування животика й вправа «велосипед». Ніжки дитини повільно обертають, як при їзді на велосипеді. Затримайте ноги, зігнуті в колінах у такім положенні. Це допоможе відходженню газів і протимулює моторику робот кишечника.

Важливо пам’ятати, що будь-яка продуктивна увага, спрямована до немовлятка, дає результат. Легкі погойдуючі рухи на фитболе або просто прогулянка по кімнаті у мами на руках стимулює роботу вестибулярного апарата. Люблячі батьки швидко отримують видимий ефект при регулярних заняттях. Включення гімнастики в повсякденне життя допоможе дитині вирости міцною і здоровою.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию