Займаємося гімнастикою з маленькими дітьми

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ні для кого не секрет, що фізичні вправи потрібні для здоров’я тіла. І починати знайомити свою дитину зі спортом потрібно вже з перших місяців життя. Спеціально для найменших розроблена спеціальна гімнастика, освоїти яку буде під силу кожним батькам. Ці нескладні вправи допоможуть маляті краще відчути своє тіло. Систематичні тренування допоможуть розвинути не тільки м’язи і кості, але й серцево-судинну систему. Гімнастикою для наменших можуть займатися діти грудного віку. Потрібно бути обережним, щоб не нашкодити малюкові, дотримуватися правил безпеки — не допускати переохолодження, дивитися, щоб не було надмірних зусиль, бути уважним, щоб дитина не впала. Також важливо, щоб дітям подобалися заняття, вони повинні реагувати на вправи посмішками, заняття повинні сприяти хорошому настрою.

Масаж

Навіщо дитині потрібна гімнастика

При народженні дитина безпомічна, вона ще не вміє ходити, говорити й не може самостійно їсти. Йому буквально у всьому необхідна турбота й увага батьків. Мозок немовлятка сформований лише на 30%, а наприкінці першого року життя ця цифра виростає більш, як у два рази. Тому в перший рік життя дитина росте дуже інтенсивно, і кожен відповідальний батько і мати хоче допомогти йому в цьому.

Як робити масаж

Протягом перших місяців життя в мозку дитини активно розвиваються відділи, які відповідають за рухи. У перші роки життя фізчний та інтелектуальний розвиток дитини пов’язані, адже чим більш фізично розвинена дитина, тим їх легше пізнавати все, що відбувається довкола (їй легше брати в руки предмети, вона швидше починає повзати, а потім ходити). Саме із цієї причини в перші місяці рух дуже важливий для дитини.

Гімнастика задіює тактильні відчуття, допомагає розвитку м’язів, зміцнює суглоби й покращує роботу внутрішніх органів. Батькам слід також знати, що гімнастика для найменших – це не тільки лише фізичний розвиток, вона також приносить задоволення дитині. А що може бути важливіше, ніж хороший настрій вашого малятка? Радість сприяє припливу крові й розширенню посудин, що у свою чергу сприяє хорошому апетиту.

Яким потрібно бути фахівцем, щоб проводити заняття

Можливо, у вас уже виникло запитання, чи зможете ви, людина без спеціальної медичної освіти, не нашкодити маляті при виконанні гімнастичних занять. Безумовно, для виконання деяких вправ необхідно мати особливі знання. І довіряти їх краще фахівцям, які зможуть професійно підійти до питання. Однак багато фізичних вправ під силу освоїти всім батькам.

Крім тренування всього тіла не варто забувати також і про дрібну моторику, розвинути яку допоможе пальчикова гімнастика. Полягає вона в інсценуваннях міні-історій, головними акторами яких стають наші пальчики. При виконанні нескладних завдань маля вчиться активно рухати кистями, загинати пальці, стискати й розтискати кулачок.

Вправа

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Які вправи можна виконувати дитині в домашніх умовах

Отже, розглянемо просту зарядку, яку може провести будь-яка мама.

Вихідне положення – лежачи на спинці.

 1. Акуратно візьміть праву ніжку дитини й, зігнувши в коліні, повільно підведіть її до грудей і животика. Потім поверніться у вихідне положення. Повторіть декілька разів, по черзі змінюючи ніжки.
 2. Накрийте своїми долонями коліна дитину й, підвівши їх до грудей, розведіть у сторони. Затримаєтеся в крайній точці на декілька секунд і поверніться у вихідне положення.
 3. Притримуючи ліве плече однієї рукою, візьміть обидві гомілки в іншу руку й випряміть ніжки у вертикальному положенні. Потім нахиліть їх вправо. Притримуючи праве плече, зробіть нахил вліво.
 4. Підніміть вертикально обидві ніжки й нахилите їх убік голівки.
 5. З’єднати зігнуту в коліні ніжку й протилежну їй ручку таким чином, щоб лікоть торкнувся коліна.
 6. Руки розвести в сторони таким чином, щоб вони торкалися поверхні стола. Потім звести їх так, щоб дитина себе обійняла.
 7. По черзі злегка підтягуйте ручки вгору.
 8. Ніжки зігнуті в колінах, стопи біля сідниць. По черзі укладайте одну з ніжок на поверхню, підтягуючи гомілку до протилежної ноги.

Немовлятко

Вихідне положення – лежачи на животику

 1. Одну ніжку зігнути, підтягую п’ятку до сідниць. Злегка підняти ніжку, притримуючи тіло вільною рукою.
 2. Розведіть зігнуті ручки так, щоб вони стали перпендикулярними тулубу. Долоні лежать на рівні шиї. Притримуючи під руки, підніміть верхню частину тіла (не потрібно ставити на ножки, потрібно злегка відірвати груди від поверхні).

Остання вправа – дитина на руках, притиснута спиною до ваших грудей. Притисніть ніжки до тулуба, носки при цьому дивляться вгору. Однієї рукою тримаєте малятко за груди, а іншою притримуйте знизу, тримаючи ніжки. Ця вправа повинна розслабити дитину.

Що потрібно знати при виконанні гімнастики

Тренування не варто проводити, якщо:

 • дитина хвора, без настрою або плаче;
 • відразу після приймання їжі або на голодний шлунка;
 • малятко хоче спати або тільки що прокинулося.

У даних випадках гімнастика для маленьких дітей принесе зайвий стрес і не буде сприйматися як щось радісне й приємне. Проводь вправи, коли дитина енергійна й у хорошому настрої.

Виконувати заняття необхідно в добре провітреному приміщенні. У літню тренуйтеся із самого ранку, коли ще прохолодно, це трохи загартовує.

Вищенаведене тренування просте у виконанні й не вимагає від дорослих певних навичок. Але, якщо ви не впевнені у правильності її виконання, зверніться до педіатра для консультації.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию