Гімнастика і фітбол в дитячих садках

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Фітболи в дитячих садках називають корекційними м’ячами, оскільки саме з їхньою допомогою роблять корекцію фігури. Але не тільки небезпека викривлення хребта стає стимулом до занять зі швейцарським м’ячем, як ще його називають. Діти ж цей м’яч називають конячкою, оскільки люблять скакати на ньому, немов верхи на коні. У цілому гімнастичний м’яч добре розвиває дитину, одночасно не дає йому стомитися під час занять, оскільки тренування проводяться в ігровій формі. Вихователі дитячих садків і дошкільних установ, крім організації цікавих занять, вирішують ще виховні, оздоровчі, освітні завдання.

Заняття

Завдання

Гімнастика за допомогою фітбола вирішує наступні завдання:

 • діти вчаться правильно сидіти на гімнастичному м’ячі;
 • навчання погойдуванню й підскакуванню дозволяє зберігати рівновагу під час руху;
 • навчання вправам у різних позиціях допомагає зміцнити різні м’язові групи;
 • гімнастика навчає підтримці правильної постави;
 • комплекси вправ тренують рівновагу;
 • зміцнення м’язів спини й живота, створення корсета з м’язів, який буде підтримувати хребет, це призведе до правильної постави.

Зарядка

Гімнастика в дитячому садку або дошкільній оздоровчій установі повинна проводиться на гімнастичних (фітнес) килимках, одяг вільний, найкраще займатися босоніж у носочках. Тривалість заняття для дітей до чотирьох років — 20 хвилин, до шести років — півгодини.

Рекомендації до занять

Гімнастичні м’ячі витримують до 300 кілограмів, тому на ньому цілком можна займатися дітям. Дітям дошкільного віку беруть м’яч діаметром 45 сантиметрів. Є метод добору м’яча — потрібно сісти на нього, і кут ніг між гомілкою й стегном повинен бути прямим. Але для дитячого садка цілком підійдуть однакові зазначеного 45-сантиметрового розміру. М’ячики не повинні бути занадто пружними, тому що на них буде важко тримати рівновагу, крім того, занадто пригучі кулі можуть привести до травм.

Не треба спеціально підбирати колір, головне — щоб кольори були різними, щоб дитина могла запам’ятати м’ячик і змогла його знайти серед інших. Різнобарвність допомагає стежити за певною дитиною на занятті, естафетах. Яскраві кольори більш цікаві, тому, якщо є можливість, вибирайте неонові, строкаті, з малюнками. Також у дитячому садку обов’язкові ручки або ріжки, щоб дитина могла стрибати на фітболі.

Вправа

Велике значення мають не тільки статичні й динамічні рухи, але й вібрації. За ступенем вібраційного впливу фітбол не має аналогів серед тренажерів. Вібруючі рухи м’яча впливають на нервову систему (при помірних навантаженнях цей вплив позитивний), стрибки на фітболі допомагають у лікуванні шлункових, нервових, серцевих хвороб, захворювань хребта, таких як сколіоз або остеохондроз. Проблема дитячого ожиріння досить успішно вирішується за допомогою цього круглого тренажера.

Навіть прості статичні вправи, пов’язані із правильною посадкою на фітбол, вирівнює таз при його неправильному положенні, також тренування допомагають лікувати сколіоз у грудній і поперековій частині спини. Якщо лежати на животі або спині — організм намагається щосили зберегти рівновагу, підключаючи велику кількість м’язів, працюють навіть ті м’язи, які навіть не відносяться безпосередньо до області зіткнення із тренажером (на м’ячі можна сидіти, лежати на спині, на животі, все рівно праюють практично всі м’язи організму).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Знайомство із тренажером

Знайомство із властивостями й особливостями гімнастичного м’яча, далі — вправи, що годяться для святкових естафет:

 1. Катати м’яч по підлозі, зиґзаґами між предметами, поставленими в ряд.
 2. Відбивати м’яч двома руками, можна спробувати й однією, проходячи невелику дистанцію.
 3. Пас м’ячем з рук у руки, намагатися на бігу.
 4. Рухливі ігри — біг за м’ячем, кидати фітболом у ціль, грати у квач (лови) м’ячем, грати у футбол гімнастичним м’ячем.

Свято

Вчимося правильно сідати на гімнастичний м’яч за допомогою наступних вправ:

 1. Сісти на фітбол, який можна поставити біля стіни, притиснути стопи до підлоги, тримаючи їх паралельно.
 2. Сидячи, повертати в сторони голову, піднімати по черзі руки, рухати плечима, ковзати руками по поверхні м’яча, підводити руки до плечей, розводити руки в сторони, бігати навколо фітбола, опираючись на нього рукою.

Збереження постави

Вчимося зберігати правильне положення спини, тренуючи поставу вправами для ніг, рук і тримаючи рівновагу, гойдаючись на фітболі:

 1. Сидимо на фітболі із прямою спиною, на підлозі ступні торкаються підлоги п’ятами, потилиця й хребет на одній лінії, у такий спосіб погойдуватися, зберігаючи положення корпуса.
 2. Сидячи на гімнастичному м’ячі, крутимо зап’ястками, передпліччями, прямими руками, при цьому рухи повинні приводити до погойдування, які потрібно гасити підтримкою рівноваги.
 3. Сісти на м’яч і ходити, піднімаючи п’яти, але носки повинні залишатися на підлозі.
 4. Сидячи, ходити з високо піднятими колінами.
 5. Зробити коло на фітболі приставними кроками.
 6. Ставити ногу на ногу.

Урок

Вчимося зберігати рівновагу за допомогою простих вправ:

 1. Поставити руки на фітбол, випрямляти одну ногу, заводити на сторону, ставлячи на п’яту.
 2. Ставити ногу спереду й збоку на носок.
 3. Рухати ногами вперед і убік з положенням рук — одна рука вгорі, інша — з боку, також заводити одну руку за голову, іншу відводити убік.
 4. Навчити дитину вправам на збереження рівноваги з різними положеннями на фітболі.

Загальнорозвиваючі вправи

Кілька вправ для розтягування, їх можна синхронно робити в невеликий у групі в дитячому садку:

 1. Стати на одне коліно, м’яч збоку, другові ногу випрямити й поставити ступню на м’яч, пружинисто погойдуючись, розтягуємося, можна згинати руки, так навантаження зростає.
 2. Стати на одне коліно, м’яч позаду, іншу ногу коліном поставити на м’яч, поставити руки на підлогу й пружинисто рухатися убік фітболу.
 3. Лягти спиною на гімнастичний м’яч, руки розставити по сторонах, ступні на підлозі, ноги в коліні повинні бути зігнутими під прямим кутом, м’яч повинен торкатися точки між лопатками.

Спортивний зал

Кілька вправ для поліпшення рівноваги:

 1. Лягти животом на фітбол і прокотитися до грудної клітки за допомогою згинання ніг.
 2. Лягти на гімнастичний м’яч животом і перекотиться на спину.
 3. Сісти на фітбол, ноги тримати разом, нахиляться в одну сторону, тазовою частиною рухаємося в іншу сторону.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию