Як зробити дитячий гімнастичний комплекс своїми руками

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Дитячий гімнастичний комплекс або просто куточок простіше купити, замовити доставку з установкою. Але якщо є бажання, його цілком можна зробити своїми руками. Але саморобна шведська стінка повинна відповідати вимогам безпеки, а також бути привабливою для дитини, щоб йому було цікаво на ній займатися. Заняття вдома можливі цілий рік, незалежно від погоди. Якщо дитина включить фізичні заняття в режим дня й буде займатися регулярно, він зможе легко виконувати досить складні для його однолітків вправи.

З дерева

Створення шведської стінки

Спершу потрібно уявити, які саме снаряди підійдуть для вашого житлового простору. Бажано, щоб удома снарядів було якомога більше — гімнастична драбина, турнік, канат, жердина, мотузкові сходи, гімнастичні кільця, боксерська груша, лавка для преса. Але втім дитячий комплекс можна обмежити тільки сходами й турніком, а кільця прив’язувати до турніка в міру необхідності. Інструментів знадобиться не так уже багато — пила, дриль, наждак. Матеріали — два бруси такої довжини, як висота стелі, залізний турнік, 8 держаків від лопати, шість металевих куточків і шурупи.

На основі ліжка

 1. Підганяємо брус під висоту стелі, прикручуємо кутники.
 2. Забираємо нерівності на брусі наждаковим папером, бажане не вручну, а машинкою.
 3. Робимо десять отворів для перекладин, вставляємо їх і фіксуємо за допомогою клею.
 4. З допомогу кутників кріпимо конструкцію до стіни (іноді роблять без стіни, просто до стелі й підлоги, але це менш безпечно).
 5. Кріпимо турнік. Але перед кріпленням потрібно дерево пофарбувати. Якщо після полірування протравити дерево марганцем, воно отримає красивий коричневий колір, після цього можна покрити лаком.
 6. Кріпимо до турніка канат, гімнастичні кільця, стелимо мат під гімнастичну стінку.
 7. Якщо потрібно зробити канат, жердину й гімнастичні кільця окремо, потрібно зробити окрему конструкцію у вигляді букви П — прикріплюємо ще один вертикальний брус і горизонтальний біля стелі, яку кріпимо до існуючої стінки. Жердину потрібно вставити попередньо в стельовий брус, а також закріпити на підлозі. Кільця й канат у такому випадку чіпляються за гаки, які також попередньо закріплюються на горизонтальному брусі.
 8. Можна зробити комплекс у кутку кімнати, тоді між вертикальними брусами можна зробити в стелі горизонтальну драбинку для рук. Таке розміщення найбільш економічне в плані організації простору будинку.

Окремі снаряди

 1. Мотузкові сходи можна зробити з паличок від дитячого ліжечка й капронового шнура діаметром 5 міліметрів (витримує до 200 кілограмів ваги). На кінцях мотузки можна прикріпити гачки — тоді драбинку можна буде знімати при потребі. Драбину потрібно робити шириною 40 сантиметрів, відстань між паличками — 20 сантиметрів. Якщо сходи тонкі, то на кінцях робляться надпили й на них лягають вузли. Якщо брати палицю для щаблів діаметром понад 35 міліметрів, то краще в них проробити отвори діаметром один сантиметр, тоді при використанні канату діаметром 10 міліметрів досить зробити вузли зверху й знизу. Але якщо робити отвори, на кінці кожної палички з двох сторін потрібно надягти ковпачки у вигляді металевих трубок, щоб палички не розтріскувалися.
 2. Гойдалку роблять із двох дощок (одна для сидіння, інша — для спинки), скріплених поперечними рейками. До цих рейок кріпиться канат, який підвішується до стельової труби гачками.
 3. Гімнастичні кільця робляться з кілець і підвіски із троса, мотузки, ременів. Потрібно робити спеціальні самозатяючі вузли, які не дадуть кільцям вислизнути. Замість кілець можна прикріпити трубки, через які продівається канат або можна використати ручки від пружинного еспандера.
 4. Гімнастична трапеція — перекладина, яка підвішена на мотузках. Довжина перекладини — біля 80 сантиметрів, діаметр — біля 35 міліметрів, її краще зробити з металу. У поперечині сверлиться сантиметровий отвір на відстані 5 сантиметрів про кінців. На такій трапеції можна підтягуватися, як на турніку, а також гойдатися й виконувати різні вправи в русі.
 5. Мотузкова стінка-сітка в’яжеться на дерев’яній рамі, у якій просвердлені отвори (у горизонтальному й вертикальному напрямку) через кожні 20 сантиметрів, це й буде розміром кожного квадратика мотузкової стінки.
 6. Похила дошка робиться з дерева товщиною 20 міліметрів, довжиною 150 і шириною 60 міліметрів.
 7. Канат (ліана) повинен бути діаметром біля 40 міліметрів, його можна зробити з водопровідного шланга, зав’язавши на ньому вузли.
 8. Жердина повинна бути діаметром близько 40 міліметрів і цілком може бути як з дерева, так і з металу.

Із залізних труб

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Оформлення спортивного куточка

Можна багатьма ідеями із створення спортивних снарядів для дитячої кімнати, а також використовувати наявні меблі. Любителям комплексних розв’язків рекомендується змінити для дитини все облаштування дитячої кімнати, щоб вона стала безпечним спортивно-розважальним майданчиком.

Качеля

Можна скористатися наступними ідеями:

 • найпростіший варіант гімнастичної стінки — прикріпити удома в стелі трубу й використовувати в я турнік, і наскільки дозволяє довжина — навішати боксерську грушу, мотузкові сходи, мотузку з вузлами, гімнастичні кільця;
 •  за куточком поклейте фотошпалери, краще спортивного плану, щоб дитина прагнула до успіхів спортсменів, а не оглядала великі животи у Винні-Пуха й П’ятачка; хороший варіант — персонажі дитячого фільму Лєнтяево;
 • міцні меблі можна використовувати для кріплення мотузкових сходів;
 • своєрідним спортивним комплексом може стати двох’ярусне ліжко, яке має сходи, тільки потрібно ліжко зміцнити.
 • можна об’єднати дитячі меблі мотузковими сходами й мотузковою павутиною, щоб можна було вільно переміщатися, немов по джунглях, тільки заради безпеки дивіться, щоб маля не могло заплутатися в цих снарядах;
 • якщо гімнастичний комплекс робити посередині кімнати, до нього можна прикріпити мотузкову качелю, хоча якщо добре закріпити кільця, на них цілком можна кататися, тримаючись руками так навіть корисніше, ніж кататися просто на качелі;
 • якщо лавку для преса зробити більшою й гладкою, вийде гірка, з якої вдома можна спускатися на м’який мат, причому гірку також можна прилаштувати удома до двох’ярусного ліжка;
 • якщо кімната маленька, шведський комплекс можна зробити розкладним, розсувним, але це додаткові витрати зусиль дизайнера і майстра;
 • до шафи удома можна прилаштувати баскетбольне кільце;
 • якщо вдома є можливість зробити окрему дитячу гірку, під нею можна спорудити дитячий будиночок;
 • турніки можна робити не тільки з дерева, а також з металу, вони прослужать довше й на них можуть займатися батьки, а також діти, які підростуть;
 • біля стіни можна зробити скалодром, він добре розвиває руки й статичну силу, тільки не забудьте постелити мати, а великих висотах використовуйте страховку;
 • просту качелю можна зробити, якщо прикріпити до стелі шматок довгої міцної тканини типу простирадла, така качеля досить безпечна, тому що вона не схильна до перекидання;
 • якщо ви робите комплекс на вулиці — снаряди можна прив’язати до міцної гілки, можна також побудувати цілий дитячий будиночок;
 • перед заняттями проконсультуйтеся із лікарем про межу фізичних можливостей вашої дитину, і тільки після цього сміливо приступайте до занять на дитячому гімнастичному комплексі.

Гімнастична стінка

Роблячи комплекс удома самостійно, ви зможете зекономити кошти, а також брати участь у всіх етапах будівництва гімнастичного комплексу, що повинно позитивно відобразитися на безпеці. Але якщо у вас немає навичок, немає бажання робити складну роботу з дерева, або ж ваш задум занадто складний, його не обов’язково втілювати своїми руками, можна зробити під замовлення в столярній або меблевій майстерні. Якщо замовляєте гімнастичний комплекс під замовлення, стежте, щоб матеріали були міцними, наприклад потрібно брати багатошарову фанеру, а не стружечну плиту, не економте на безпеці, тоді спортивний комплекс удома зможе принести користь і радість дітям та батькам.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию