Шкільні заняття зі скакалкою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Скакалка в школі може зробити урок фізкультури цікавим, з іграми. В Україні на цей гумовий шнур дивляться як на фітнес аксесуар, або як на дитячу іграшку. Але це й цирковий снаряд, і предмет, за допомогою яких у деяких країнах влаштовують цілі танцювальні вистави з акробатичними й гімнастичними елементами. Але в школі досить вивчити декілька простих рухів для того, щоб діти змогли тренуватися на уроці фізкультури. Також бажано ознайомитися з правилами вибору цього спортивного снаряда й правила безпечного користування скакалкою.

Для стрибків

Правила користування

Для індивідуального заняття потрібно дотримуватися наступного правила — довжину скакалки потрібно відрегулювати таким чином, щоб, ставши ногами на середину шнура, ручки діставали пахв. Якщо скакалку крутити в парі для третьої дитини, скакалка повинна бути значно довшою.

Вправа

Основні правила користування наступні:

 • роблячи комплекс вправ, скакалку потрібно тримати пальцями, долоні розгорнуті вперед, на початку стрибків шнур повинен звисати перед ногами;
 • утримання ручок вільне, але пальці міцно зімкнуті, щоб ручка не вирвалася;
 • при обертанні кисті повинні бути небагато зігнутими, лікті дивляться вниз, плечі рухаються рівно на стільки, наскільки потрібно для того, щоб рухи підтримувалися, а не активно допомагали;
 • виконуючи комплекс зі скакалкою, потрібно правильно тримати поставу, спина повинна бути прямою, це позитивно впливає на м’язи й дихання, яке повинно бути вільним;
 • потрібно намагатися стрибати як можна м’якше, перш ніж стати ступнею, потрібно поставити ногу на пальці ніг, це дозволяє зміцнити ноги, а також запобігає їхньому швидкому стомленню;
 • удари скакалкою болісні, а удар ручкою від скакалки може призвести до травми, тому дотримуйтеся безпечної дистанції, яка складає відстань повністю розгорнутої скакалки, це дуже важливо.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Стрибки й ігри

Комплекс стрибків та ігрових рухів зі скакалкою:

 1. Звичайні обертові рухи скакалкою вперед зі стрибками на двох ногах.
 2. Скакання на одній нозі.
 3. При стрибку одну ногу висувати вперед, інша — позаду.
 4. Підскок на одній нозі по черзі.
 5. Обертання скакалки назад, підстрибуємо на двох та одній одній нозі.
 6. Перехрестити ноги й обертати скакалку вперед.
 7. Крокуємо через скакалку.
 8. Через раз перехрещувати руки.
 9. Просування під час скакання вперед.
 10. Стрибати вдвох, у положенні один за іншим або пліч-о-пліч, у другому випадку кінці тримаються двома дітьми в крайніх руках.
 11. Перестрибування через довгу скакалку, яку тримають двоє дітей. Стрибати можуть стітьки дітей, наскільки вистачить довгі скакалки.
 12. Одна дитина крутить скакалку, інші — перестрибують, кого торкнеться — вибуває.
 13. Комплекс може передбачати й інші ігри та змагання -наприклад скільки дітей одночасно зможе перестрибнути через довгу скакалку.

Вправи

Комплекс вправ зі скакалкою:

 1. Складену в чотири рази скакалку підняти над головою, прогинаючись назад і ставлячи одну ногу вбік на носок.
 2. Складену в чотири рази скакалку тримати внизу за спиною, нахилитися вперед, опускаючи руки до середини гомілки й зробити 3 нахили з підпружинюванням, намагатися грудьми торкнутися ніг.
 3. Підняти одну ногу в повітря, натягнувши стопою скакалку й так затриматися на кілька секунд, утримуючи рівновагу.
 4. Лягти на спину, натягнути скакалку прямими ногами й робити перекати на спині.
 5. Скакати через скакалку в напівприсядки й присядки.

Стрибки

Ці вправи можна використовувати як підготовчий комплекс при перехід до більш складних рухів зі скакалкою, які можна робити під музику. Зі школярами можна робити складну групову постановку, у якій через скакалку можуть перестрибувати декілька дітей, робити напівакробатичні трюки зі скакалкою. Якщо застосувати комплексний підхід — об’єднати гімнастику, акробатику із заняттями на скакалці, можна зробити цікаву хореографічну постановку.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию