Вправи на гімнастичній лавці

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичні лавки використовуються для облаштування спортивних залів, в основному в школах. Їхня конструкція укріплена, вони розраховано витримувати вагу багатьох дітей, а також для вправ, як на лавці, так і з лавкою. Висота лавки 40 — 60 сантиметрів, її досить для того, щоб дитина змогла під неї пролізти, тому цей снаряд можна використовувати в естафетах. Лавку можна як купити, так і виготовити в меблевій або навіть у шкільній майстерні. Її використовують для розминки, в загальній фізичній підготовці, тому область застосування широка — волейбол, баскетбол, легка атлетика й інші види спорту.

Естафета

Для ніг

Вправи для ніг:

 1. Перестрибувати через лавку на двох ногах, можна на одній, але так легше спіткнутися й травмуватися. Можна зафіксувати невеликий проміжок часу, наприклад півхвилини і влаштувати змагання — хто більше раз перестрибне.
 2. Наскок на лавку передньою частиною стопи. Під вагою тіла тренуються м’язи голеностопа.
 3. Стрибати на лавку двома ногами, при зіскакуванні лавка виявляється між ногами, можна в руки взяти вантаж.
 4. Тримати одну ногу на лавці й міняти ноги, підстрибуючи.
 5. Пробіжка по лавці.
 6. При пробіжці одна нога — на лавці, інша — на підлозі.
 7. Перевернути снаряд, поставити носки на дошку й підніматися на носках на прямих ногах, п’яти не повинні торкатися підлоги.
 8. Випад на лавці.
 9. Переступати однією ногою вперед та назад.
 10. Двома ногами вистрибуємо боком на лавку, зістрибуємо з іншої сторони.
 11. Стрибки через лавки, встановлені в ряд на відстані півметра одна від одної, висота не повинна перевищувати 50 сантиметрів, оскільки великий ризик спіткнутися.
 12. Поставити одну сторону лавки на гімнастичну стінку, висота — один метр і вбігати по лавці на гімнастичну драбину.

Урок

Для рук

Вправи для рук:

 1. Віджимання — легше, коли руки на лавці, важче, коли на дошці ноги. Ускладнення вправи — віджимання з плесканням в долоні (коли вище підлоги ноги).
 2. Прийняти упор лежачи, ноги на лавці, перекатами просуватися до кінця снаряда.
 3. Сісти, ноги нарізно (з двох сторін лавки), пересуватися вперед з опорою на руки, які для поштовху ставити подалі від себе.
 4. Присісти збоку, руки на лавці, у присядці перестрибуємо снаряд, просуваючись уперед. Ускладнення вправи — з упором на одну руку.
 5. Лягти на живіт, підтягуючись руками, просуваємося вперед. Ускладнення — поставити під нахилом.

Удвох

Вправи з двома учасниками:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Захопити партнера через плече й перенести через лавку.
 2. Заскокувати і зстрибувати з лавки взявшись за руки, партнери стоять по обидві сторони лавки.
 3. Стоячи на лавці, учні (двоє або більше) беруть один одного за пояс і зстрибують зі снаряда ноги нарізно, поступово просуватися прямо.
 4. Один учень сидить, інший тримає за стопи, качаємо прес, нахиляючись назад.
 5. Один учень лягати на стегна, другий тримає на стопи так, щоб вони були в повітрі. Качаємо прес, торкаючись головою підлоги й прогинаючись уперед. Руки повинні бути за головою, можна повертати корпус вправо і вліво.
 6. Змагання – стоячи на лавці один навпроти одного, зіштовхують супротивника, якщо учасники не тримаються один за одного або стягають супротивника, якщо вихідне положення — тримаючись за руки.

З дерева

Групові заняття з лавкою руках

Наступні вправи розраховані на декілька учнів, від 7 до 10 чоловік. Гімнастична лавка виступає силовим снарядом, який потрібно спільно тримати в руках.

 1. Група стає біля лавки збоку, бере її на руки й через голову опускає з іншої сторони.
 2. Діти беруть лавку на плече, піднімають над головою, опускають на інше плече. Ускладнення вправи — один спортсмен повинен зависнути на лавці.
 3. Поставити лавку на плече, відвести на прямій руці убік, підтримуючи іншою рукою.
 4. Тримаючи снаряд на плечі, нахиляємося в протилежну від цього плеча сторону.
 5. Лягти на підлогу поруч, лавку поставити над головою, руками переносимо її на груди.
 6. Тримаючи лавку на плечі в положенні сидячи, встати всім разом, повторити на інше плече.

Урок фізкультури

Змагання

Заняття — це не тільки вправи, але й змагання, які проводять у вигляді естафет, коли встановлюються дві лавки й члени команди по черзі повинні якнайкраще і якнайшвидше виконати ігрову вправу:

 • перестрибувати через лавку, бігати по ній;
 • дві лавки поставлені одна за одною в довжину, змагаються, хто з командою швидше перебіжить через імпровізовану переправу й втратить якнайменше гравців;
 • дві лавки поставлені в довжину — команда перебігає по лавці через одну, перетягає її вперед, стоячи на іншій лавці і не стаючи на підлогу й так проходить потрібну відстань;
 • якщо дозволяє висота, пролазити під лавкою.

Вправа для рівноваги

Роблячи вправи з лавкою, діти не тільки розвиваються, але й цікаво проводять час. Потрібно тільки врахувати, що ці спортивні меблі важкі й мають небезпечні кути, тому при ударах об неї й при падінні її на учня з висоти можливі серйозні травми.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию