Долаємо м’язеву дистонію у дитини за допомогою масажу та гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гіпертонус і гіпотонус у немовлятка поєднується під одним терміном — дистонія. Це фізіологічне порушення в основному виникає внаслідок гіпоксії маляти під час вагітності. Сильне огорнення пуповиною, відсутність достатньої кількості вод у мами, тривалі пологи, коли дитина тривалий час час не може пройти родові шляхи, а також куріння матері приводить до недостатнього постачання киснем і порушенню роботи м’язів. Значну роль у нормалізації тонусу м’язової тканини дитину відіграє дитячий масаж і гімнастика при м’язовій дистонії.

Вплив на м'язи спини

Симптоми хвороби

М’язовий тонус при дистонії підвищений (гіпертонус) або знижений (гіпотонус), також тонус може бути асиметричним, коли одна половина тулуба напружена, а інша розслаблена, дитина в такому випадку вигинається дугою.

Нормальне положення здорової дитини після народження — так звана флексорна поза, коли руки й ноги довільно згинаються й притискаються до тулуба, знаходяться у фізіологічному тонусі. Звільнення від положення кінцівок у фізіологічному тонусі відбувається до кінця третього місяця у ручок, і до кінця четвертого місяця – у ніжок.

Вплив на м'язи живота

При гіпертонусі ручки й ніжки можуть бути зігнутими до семи місяців, а при гіпотонусі навпаки, дитина малорухлива, в’януло рухає ручками й ніжками, причому ступінь м’язової дистонії може бути різним, у залежності від ураження дитини при вагітності й під час народження, також залежить від особливостей організму. Розвиток дитини, у тому числі психологічний й розумовий дуже залежить від можливості повноцінно рухатися, тому після діагностики захворювання одужати допоможуть дитячий масаж і гімнастика при м’язовій дистонії.

Вплив на м'язи ніг

Масаж

Якщо в дитини гіпертонус, масаж повинен викликати розслаблення м’язів. Його потрібно проводити в неспішному темпі, із сильним натисканням на уражені частини м’язів зусиллями рук майже доводячи до болю, але без реальних болючих відчуттів. Для розслаблення потрібно різними рухами змінювати довжину м’язів, згинаючи й розгинаючи ручки й ніжки, розводячи їх у сторони. Натисканнями покращуються рефлекси й кровообіг, який порушується від відсутності активного руху.

Для лікування гіпотонії потрібно проводити масаж прискореними темпами із сильним натисканням, ці натискання не повинні викликати дискомфорт. Масаж повинен бути тонізуючим, з активними рухами кінцівок.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастика

Якщо м’язи піддаються спазму (гіпертонус), гімнастику потрібно робити на розтягання, амплітуда руху повинна збільшуватися, у різних положення потрібно робити різні рухи.

При слабких м’язах потрібно робити пасивну гімнастику, коли дитина не рухається, а масажист її тільки розтирає, натискаючи на м’язи. Потім потрібно змушувати дитину робити активні дії за допомогою натискань на ніжки, ручки, також у рефлекторні точки, коли дитина повинна буде застосовувати зусилля.

Заняття з мамою

При м’язевій асиметрії, коли дитина вигнута дугою, потрібно проводити тонізуючий масаж з одного боку, а розслаблюючий — з іншого боку тулуба. Також потрібно проводити загальний пасивний масаж, що приводить у нормальний стан кровообіг усієї частин тіла дитини.

У цілому масаж і фізичні вправи рекомендується робити всім дітям без винятку, адже такі заняття не тільки лікують захворювання, але й прискорюють розвиток здорової дитини.

Якщо масажист добре розбирається в особливостях нормалізації м’язового тонусу, то незабаром у більшості випадків відбувається одужання дитини або значне покращення стану, коли дитина може практично повноцінно рухатися. Підглянувши за роботою масажиста, батьки можуть робити аналогійні професійним рухи в домашніх умовах.

Якщо несерйозно ставитися до цього захворювання, у дитини можуть діагностувати затримку моторного розвитку. Якщо дитина виявить цікавість до якого-небудь об’єкта або яскравого предмета й не зможе до нього дотягнуться, взяти в ручки, то й психологічні й розумові потреби не будуть задоволені. Як наслідок, може бути затримка в психічному й розумовому розвитку малятка, так що віднесіться відповідально до природніх потреб немовлятка пізнавати навколишнє життя.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию