Гімнастичний м’яч і заняття для немовлят

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичний м’яч — пристосування для всіх, у тому числі й для грудних дітей. Фітбол м’який, він має велику поверхню, тому розминка на ньому проста, крім того, цей великий м’яч можна катати по підлозі, граючись.

З мамою

Фітбол і малята

Великий м’яч не тільки добре розминає й тренує, не створюючи додаткових навантажень, він ще й допомагає пристосовуватися немовлятам до навколишнього середовища, маля краще вивчає світ і розвивається. При цьому розвиток не тільки фізичний, але й розумовий, у маленьких дітей рухливість і розвиток інтелекту пов’язані між собою. Імунітет також від фізичного навантаження тільки покращується.

Укріплення м'язів

Малятам рекомендується робити масаж, з яким добре справляється цей гімнастичний снаряд. Досить робити незначні погойдування, підтримуючи дитину на м’ячі й уже масажується животик, грудна клітка, ліквідовується здуття живота. А заколисування заспокоює немовлятко, оскільки цей рефлекс він запам’ятовує ще в животику.

Вибір і підготовка м’ячика

Найкраще брати м’яч діаметром близько 75 сантиметрів, вони не занадто великий і не занадто малий для дитини. Крім того м’яч такого розміру підійде для занять усіх членів родини, мамам теж потрібно відновитися після пологів. Гума м’яча повинна бути якісною — вона повинна бути міцною й одночасно м’якою й еластичною, такі показники мають м’ячі виробників, які спеціалізуються на фітболах. Також важливо, щоб поверхня була повністю рівною й гладкою, снаряди з масажними пухирцями й ріжками не підійдуть.

Після покупки потрібно надути м’яч насосом, але не занадто, щоб м’яч мав хорошу еластичність, стійкість і м’якість.

Турбота

Користь для новонародженої дитини

Починати заняття краще з місячного віку, однак якщо пупок зажив і внормувалося харчування й режим дитини, можна починати й з двотижневого віку. Щоб дитина не зригувала занадто багато, зачекайте годину після годування.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спершу дайте дитині звикнути до фітболу. Сидячи на стільці, поставте дитину на м’яч животиком, попередньо застеливши поверхню м’ячика рушником. Дитина ще не адаптована до навколишнього середовища, тому починати краще в одязі. На першому занятті краще розподілити ролі між двома батьками — мама тримає маля, а тато підстраховує маму.

Вправи

Перше заняття – нетривале. Спочатку ви самі повинні звикнути до м’яча. Сядьте на стілець або на диван, поставте м’яч перед собою. Накрийте його пелюшкою й обережно покадіть дитину на животик рівно посередині. Роздягати дитину спершу не обов’язково. Якщо ви відчуваєте себе непевно, нехай хто-небудь із близьких перший час страхує вас, притримує м’яч руками.

Користь занять для малят:

 1. Розвиток вестибулярного апарату.
 2. Створює ефект плавання, дитина отримує нові тактильні й зорові відчуття.
 3. Полегшують дитячі кольки у животику за допомогою розслаблення м’язів живота. Також покращується дихання.
 4. Вібруючі відчуття знеболюють, стимулюють роботу органів черевної порожнини.
 5. Ускладнюючи гімнастику на хребет, можна зміцнити спинні м’язи, також краще працює нервова система, яка пов’язана зі спинним мозком.
 6. Раніше подібні вправи робилися на твердому плечі. Їх можна продовжувати, але все-таки м’яка поверхня більше подобається малюку й він більш задоволений.

Материнська турбота

Найпростіші вправи

Вправи подаються в порядку ускладнення, так що робіть тренування поступово. Заняття краще починати масажем, а закінчувати плаванням, щоб усе займало біля сорока хвилин.

Перший місяць

 1. Покладіть дитину на живіт, правою рукою притримуйте спинку, лівою рукою страхуйте за ногу, тримаючи в області коліна й несильно притискайте дитину, погойдуючи в різні сторони. Повторіть вправу, перевернувши дитину спиною до м’яча. У такий спосіб робиться масаж, який добре впливає на процеси в животі, покращується газовідділення.
 2. Вправа ускладнюється — тримайте дитину двома руками за коліна, давши йому можливість вільно притримуватися руками.
 3. Ще ускладніть вправу — тепер тримайде дитину за обидві ноги й підніміть їх вище, у такий спосіб тиск на живіт і грудну клітку підсилюється власною вагою дитини. Повторіть у положенні лежачи на м’ячі.

Другий місяць

 1. Коли дитина звикне, ще більше посильте тиск на м’язи живота, тримаючи дитину двома руками в області стоп, маля практично висить униз головою. Не забувайте легко струшувати немовля, погойдуючи його. Не бійтеся, робіть обережно й упевнено, такий невеликий екстрим забавляє дітей.
 2. Поставте дитину на спину й підтримуйте тільки за руки. Погойдуючи, добийтеся, щоб дитина з голови до ніг повністю повторювала контур м’яча, у такий спосіб розтягнувши спину. Спочатку обережно погойдуйте, потім можна робити руками різні рухи — плескати, схрещувати на груядях, качати вгору-вниз. Оскільки ця частина комплексу важча, починайте її робити не раніше ніж з місячного віку, і просіть спершу когось підстрахувати.
 3. У такий самий спосіб покладіть на животик, взявши за руки, качайте, зводячи й розводячи кисті.
 4. Покладіть дитину на спину, тримаючи за коліна, покрутіть ноги, як на велосипеді, радіус можна поступово збільшувати.
 5. Покладіть дитину на живіт, притисніть рукою спину, іншою рукою підігніть п’яти до сідниць і в такий спосіб качайте, розвиваючи тазостегнову частину.

Третій місяць і далі

 1. Згодом малюк почне хапати іграшки, тому візьміть його за ноги, животиком на м’яч і дайте можливість потягнутися за предметами, розкиданими на підлозі.
 2. Дитину можна садити на м’яч, перевертати на животик, після декількох тренувань вона зможе сидіти з вашою допомогою.
 3. Коли дитина буде плазувати, потім — ходити, дайте йому катати м’яч по підлозі, тільки обережно, адже, упершись в нього, він може впасти.

Застереження — дитину потрібно добре тримати, причому обома руками за дві точки, тому що якщо тримати за одну кінцівку, вона рука або нога може постраждати. Краще біля м’яча щоб був вільний простір (щоб не було у що вдаритися) і бажано м’яка підлога.

Ці вправи як для здорових, так і дітей з відхиленнями — гіпертонус, гіпотонус, ортопедичні проблеми, наприклад дисплазія суглобів тазостегнової частини. Для хворих дітей обов’язкова консультація й нагляд фахівця. Заняття дозволяють покращити настрій, апетит і здоров’я, діти розвиваються краще й швидше.

Зміцнення ніг

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию