Вправи з гімнастичним м’ячем для новонароджених

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Немовлятко потребує підвищеної уваги з боку мами й тата. Воно дуже радіє, коли про нього турбуються. Щоб порадувати малятко, уже із двотижневого віку можна робити прості гімнастичні вправи на згинання-розгинання рук і ніг. А коли пупок заживе, з місячного віку можна дитину качати на гімнастичному м’ячі. Розвиток дитини значно прискориться, якщо йому приділити зовсім трохи часу й декілька разів на день робити з ним нескладну зарядку.

Тренування преса

Вибір стрибуна

Гімнастичний м’яч ще називають стрибуном, фітболом, швейцарським м’ячем. Для немовлятка підійде м’яч розмірами від 50 до 75 сантиметрів. Чим більший м’яч, тим краще, оскільки малятку буде зрушніше розміщуватися на більш рівній поверхні. Немовляткам можна брати м’яч без ріжків, але якщо взяти з ріжками, додатковими вправами будуть захоплення гумових ручок на м’ячі. Також ріжки будуть  додатковим упором для голови при певних діях. За ручку можна управляти фітболом, такий м’ячик у перспективі буде іграшкою-пригунцем для дитини.

Тренування вестибулярного апарату

Краще взяти гладкий м’яч, тому що фітбол з масажною поверхнею, виступаючими пухирцями не підходить для тривалих занять із немовлятком через ніжність його шкіри. Але як додатковий снаряд для недовгих масажних маніпуляцій він теж може підійти.

Гімнастичний м’яч повинен бути без швів, краще брати з яскравою картинкою. Оскільки фітбол безпосередньо стикається зі шкірою дитини, не беріть снаряд з гумою, що сильно пахне, щоб у дитини не було алергійної реакції. У випадку з немовлям потрібен м’яч із якісного матеріалу, крім того бажано, щоб він був максимально безпечним — витримував вагу мінімум 200 кілограмів і мав функцію захисту від вибуху при ушкодженні оболонки.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Перед заняттями

Перед заняттями зверніть увагу на наступні моменти:

 • не накачуйте м’яч сильно, тому що така куля буде мати тверду поверхню, крім м’яч він буде мати погане зчеплення зі шкірою немовлятка і дитина може зісковзнути;
 • у слабо накачаного м’яча поверхня буде провалюватися, масаж на такій кулі буде неефективним, поверхня повинна трохи пружинити, якщо по ньому ляснути рукою;Материнська турбота
 • перший місяць занять накривайте м’яч пелюшкою, але відмовтеся від неї якомога швидше, оскільки такі заняття можливі тільки на животі й, крім того, матеріал буде ковзати по гумовій поверхні, а це незручно й небезпечно;
 • дитина може займатися як голенькою, так і в одязі з мінімум швів, наприклад боді;
 • потрібно виключити можливість падіння немовлятка, краще одному батькові робити гімнастику, а другому страхувати, під м’ячем повинна бути по можливості м’яка поверхня.
 • підтримуйте чистоту поверхні фітбола, мийте його раз на тиждень мильною водою і після цього протирайте насухо.

Вправи

Якщо займаєтеся із двох тижнів, стежте за гігієною пупка, оскыльки він у цей час як правило ще не гоїться повністю. З одного місяця гімнастика на фІтболе має масажні функції — покращується газовідділення, травлення немовлятка, дитина вчиться тримати голову, при цьому добре працюють м’язи живота і шиї.

 1. Перші заняття робимо ознайомлювальними, щоб мама й дитина звикли до снаряда, тому займаємося не більше хвилини.
 2. Місячне немовля ставимо на м’яч на животик і погойдуємо в різні сторони прямими й круговими рухами, силу й амплітуду поступово збільшують.
 3. Додавайте вібруючі рухи, притискаючи дитину животом до м’ячика, тримаючи долонею за спину. Збільшуйте час заняття з однієї до п’яти хвилин, частоту — із трьох до п’яти разів на день.
 4. Наприкінці першого місяця дитину можна тримати за ніжки, але займатися потрібно все рівно на животику.
 5. Із тримісячного віку немовлятко можна ставити на спину.
 6. Амплітуду збільшуйте так, щоб дитина могла торкатися підлоги руками, ногами.
 7. Робіть опори на повні стопи на м’ячі, підтримуючи малятко під пахвами, так дитина буде розвивати м’язи, які необхідні при ходьбі.

Спілкування з дитиною

Заняття немовлят на м’ячі — хороша можливість поспілкуватися з малятком, вправи супроводжуйте словесним спілкуванням, так новонароджена дитина буде розвиватися не тільки фізично, але й психологічно. Для всебічного розвитку робіть звичайну гімнастику, масаж, давайте дитині хапати ручку м’яча, катати м’яч по підлозі, також розкидайте звичайні іграшки, щоб дитина їх вивчала. Зробіть заняття на фітболе веселими, наповненими позитивними емоціями й малятко буде очікувати їх з нетерпінням.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию