Особливості пальчикової гімнастики для дошкільнят

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Заняття пальчиковою гімнастикою для дітей дошкільного віку проходять у вигляді спеціальних вправ, метою яких є розвиток моторних функцій у дитини, виробити вміння виконувати точні рухи пальцями рук. Проводити заняття з дитиною слід з раннього віку. Всі вправи діляться на дві основні категорії: пасивні – виконуються батьками, і активні – проходять при участі дитини.

Заняття з дитиною

Вплив моторики на формування мови

Нескладні вправи пальчикової гімнастики сприяють розвитку великої кількості рухів пальцями: дитина не тільки спокійно, без видимих зусиль бере в руки різні речі, але й може робити маніпуляції з невеликими предметами. Відсутність подібних навичок стає помітним у зв’язку з виникненням у дитини труднощів у самообслуговуванні: їй може бути важко вправлятися зі столовими приладами, не вміє шнурувати взуття, одяг з ґудзиками викликає в нього роздратування – він із труднощами його надягає й знімає. Від рівня розвитку м’язової системи кистей рук прямо залежать здатність дитини до малювання й каліграфічного письма.

Тіньова вистава

Однак набагато більш важливим аспектом розвитку моторики рук є її безпосередній зв’язок з формуванням мови дитину. Це обумовлене анатомією головного мозку: рухові функції верхніх кінцівок займають близько третини площі кори, відповідальної за рухову активність, причому ця зона розташована в безпосередній близькості від мовного центру. При розвитку дрібної моторики розвивається й мовна функція.

При правильному доборі й виконанні комплексу вправ діти значно раніше своїх однолітків починають розмовляти, писати, у них краще розвивається логічне мислення й координація рухів.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Особливості занять

Займатися гімнастикою пальчиковою для дітей дошкільного віку потрібно для поліпшення моторних функцій, мови й логічного мислення. Заняття можна проводити як у дитячому садку, так і вдома. Їх найкраще організувати у вигляді гри, тому що для дітей вона є головним видом діяльності.

Рівень складності вправ міняється залежно від віку дитини й ступеню розвитку його моторних функцій.

Для досягнення найбільшої ефективності занять потрібно дотримуватися основних критеріїв їх проведення:

 • перед початком гри потрібно розім’яти руки шляхом погладжування;
 • вправи виконуються повільно й ритмічно;
 • усі маніпуляції робляться по черзі кожною з рук, а потім обома руками відразу (якщо вправа дозволяє);
 • стежте за правильністю й чіткістю виконання потрібних дій;
 • навантаження на пальці обидвох рук не повинно відрізнятися;
 • після кожної вправи слід розслабити кисті рук;
 • вправи повинні постійно мінятися, незмінними повинні залишатися пальчикові трюки, які сподобалися дітям гри;
 • повторення дитиною слів і реплік дорослого повинно всіляко заохочуватися (достатньо похвалити на словах).

Пальчикова гімнастика має у своєму активі вправи, як для пальців, так і для всієї кисті. От назви деяких з них:

 • «Ранок»;
 • «Гості»;
 • «Птахи».

На закінчення випливає ще раз відзначити, що виконання зазначений вправ сприяє швидкому й гармонічному розвитку ваше маляти. Не потрібно забувати, що рукоділля, заняття кулінарією, фокуси, які вимагають спритності рук — це теж пальчикова гімнастика, намагайтесь дітей вчити чомусь практичному, а не зупиняйтеся тільки на вправах, які виконуються під віршики.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию