Вправи пальчикової гімнастики для немовлят

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У перші місяці життя, ручки немовлятка зігнуті в кулачки через підвищений м’язовий тонус. Згодом тонус проходить (у когось раніше, у когось пізніше, адже кожна дитина індивідуальна). Завдання мами полягає в тому, щоб трохи підштовхнути, пришвидшити розвиток свого малюка. Для цього абсолютно не обов’язково витрачати багато часу, а цілком достатньо коротенької пальчикової гімнастики для немовлят у будь-який зручний для Вас час.

Рука

Підготовка

Перед початком занять необхідно виконати наступні дії:

  • влаштуйтеся зручніше й покладіть перед собою дитину так, щоб йому було комфортно і щоб вона бачила всі ваші дії;
  • упевніться в тому, що немовля у хорошому настрої й готова гратися;
  • стежте за тим, щоб Ваші дії були легкими й невимушеними.

Масаж

Можна почати гру із дитиною, погладжуючи його стислі в кулачки ручки з обидвох сторін. Легкими круговими рухами починайте масажувати спершу тильну сторону ручки, плавно переходячи до внутрішньої сторони руки. Завжди рухаємося від країв до центру.

Граючися з малюком, можна проговорювати наступні потішки:

(для дівчинки):

Ніжна ручка,

маленька долонька,

ти найулюбленіша

мамина донька.

(для хлопчика):

Сильна ручка,

міцний локоток,

ти найкращий

у мами синок.

Сорока білобока

 

Плескаємо по маминій долоньці

Потріть легенько долоньки або кулачки своєї дитини один об одного. Не забувайте з ним увесь час розмовляти. Частіше посміхайтеся — дитинки люблять бачити мамину посмішку й чути мамин голос.

Під час цієї гри-вправи можна розповідати малюку такий віршик:

Дитина (або ім’я малятка) плескати так уміє,

Своїх ручок не жаліє.

От так, от так, от так.

Не жаліє аж ніяк.

Уже після декількох разів дитина почне розкривати кулачки й тягнутися пальчиками до мами.

Привітайся з долонькою

Почніть масажувати ручки дитини, погладжуючи внутрішню сторону долоньки (від зап’ястя до кінчиків пальців). Легенько розминайте подушечки пальчиків своєї дитини. Розповідайте віршик:

Настав ранок.

Сонечко встало.

Агов, братик,

Розбуди сусідів!

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вставай, Великий!

Вставай, Вказівний!

Вставай Середній!

Вставай, Безіменний!

Мізинчику теж встати треба!

Привіт, Долонька!

Лічилка

Розвиваємо дрібну моторику

Розвивати дрібну моторику в дітей дуже важливо. Чим більше дитина рухається, тим краще в неї буде розвинена уява, логічне мислення, пам’ять і координація, тим швидше вона заговорить.

У перші місяці життя дитина ще не може відповідати на ігрову гімнастику мами, і вона проходить у пасивному режимі (мама погладжує й розминає ручки своєї дитини). Однак уже тоді в малюка досить вироблений хапальний рефлекс, що може допомогти мамі в розвитку його дрібної моторики. Для цього можна застосувати цікаві ігри, такі як «Сорока-ворона», «Іде коза рогата» або «Тосі-тосі», а також вправи, про які написано далі.

Тобі, крихітка, цукерків трошки

Долоньку малятка потрібно тримати відкритою. Погладжуйте всі пальчики, починаючи з мізинчика. Розминайте добре кожен пальчик, робіть кругові рухи по всій його довжині й не забувайте масажувати фаланги. При цьому дитині можна розповісти наступну потішку:

Корівці — травичка,

Собачці – м’ясце,

Молочко — кішці,

А тобі, крихітка, цукерків трішки.

Проговоривши останню фразу, вставляєте свій великий пальчик у долоньку малюка. Він рефлекторно його стисне. Не забирайте відразу свій пальчик. Дочекайтеся, поки дитина його відпустить, а потім знову стисне. Можна повторити цю гру декілька разів.

Найголовніший пальчик

Ця гра допоможе розслабити й розігнути великий пальчик дитини, він допомагає їй брати предмети й іграшки. Погладжуючи кулачок, акуратно візьміть великий пальчик, витягніть його й злегка підніміть, можна трохи нахилити спершу в одну сторону, потім — в іншу. Масажуючи уздовж весь пальчик маляти присуджуйте:

Цей пальчик найголовніший.

Він в (ім’я дитини) для того,

Якщо запитають: «Як справи?»

Ти відповіш голосно: «Во!»

«Варимо суп»

Ще одна цікава гра, яка розвиває дрібну моторику. Дуже важливо, займаючись із дитиною, чітко й весело проговорювати слова. Тоді Ваше чадо не тільки буде захоплено грою, але й у процесі буде розвивати свою уважність, пам’ять й, звичайно ж, почне готуватися розмовляти.

Сиплемо-сиплемо круп-круп (легко стукаємо пальцями по внутрішній стороні долоні),

Варимо-варимо суп-суп.

Ополоником помішали… (робимо кругові рухи)

Ой! Гаряче! (злегка струшуємо ручки дитини, показуючи цим, що супчик гарячий)

Можливості для розвитку немовлятка

Кожній мамі під силу допомогти своїй маляті розвиватися в домашніх умовах, не докладаючи до цього особливих зусиль. Для цього досить підібрати дитині правильні ігри, і тоді ви будете час проводити час разом не тільки весело, але й з користю. А що може бути краще, як спілкування із дитиною?

На розвиток дитини впливає багато аспектів. Вибираючи гру, звертайте увагу на наступні фактори:

  1. Необхідні в полі зору предмети. З перших місяців життя погляд малюка ще блукає. Подбайте про те, щоб на безпечній відстані (60-70 сантиметрів від очей) висіли яскраві іграшки. Це допоможе йому фокусуватися на об’єктах і концентрувати свою увагу.
  2. Стимулювання органів слуху. Граючи із дитиною, необхідно використати брязкальця, музичні скриньки або включити музику на мобільному телефоні. Це допоможе розвиватися слуховому апарату, увазі й пам’яті.
  3. Налагодження контакту. Завжди розмовляйте з дитиною. Розповідайте, що ви робите, пояснюйте йому, що ви йдете гуляти, будете зараз їсти або готуєтеся до сну. Вчити дитину потрібно з перших днів життя.

Пальчикова гімнастика робить має значний вплив на розвиток дитини. Стимулюючи дрібну моторику дитини, Ви сприяєте розвитку пам’яті, логічного мислення та уваги. Великим плюсом даних ігор-вправ є те, що вони не вимагають багато часу й значних зусиль. Помнете про те, що із немовлятами потрібно розмовляти, частіше їм посміхатися й обов’язково з ними займатися. І тоді Ваша дитина буде щаслива, а коли добре дитині — добре й мамі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию