Вправи пальчикової гімнастики для розвитку мови дітей дошкільного віку

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Розвиток мови – одне з найважливіших навичок з тих, які, необхідні дитині для соціалізації й загального розвитку. На сьогоднішній день навчання і розвиток дітей є досить розвинутою сферою діяльності, у якій беруть участь не тільки лікарі, але й учені. Існує велика кількість методик для удосконалення мови дітей, однією з них є пальчикова гімнастика.

Заняття

Користь

Науково доведено, що робота пальчиками виробляє в малюка активізацію відділів головного мозку, відповідальних за появу мови. За допомогою різних вправ досягається хороший рівень роботи відділів мозку, завдяки яким у дитини швидше розвивається мова.

Одним з важливих переваг даних завдань є розвиток хорошої моторики у дитини, відсутність прямих протипоказань. Крім того, заняття вимагають контакту з малям, а значить вони допомагають налагодити спілкування з дошкільником і побыть із ним дорогоцінні хвилини.

Правила

Для того, щоби вправи дали дійсно хороший, при проведенні їх необхідно дотримуватися певних правил, які допоможуть оптимізувати й прискорити процес формування моторики й мови, налагодити спілкування з малятком.

Оптимальним віком для початку розвитку мови крихітки є 9-12 місяців, починати заняття, які спрямовані на розвиток моторики, можна в 6-7 місяців. На сьогоднішній день існує ряд основних правил, які необхідні до дотримання при проведенні пальчикової гімнастики:

  1. Перед проведенням гімнастики необхідно провести невелику зарядку для всього тіла дитини, щоб прискорити процеси обміну речовин в організмі дошкільника. Після чого необхідно перейти до гімнастики руки дитини, виконуючи обертання у локтях, потім — кистей, а далі можна робити зарядку пальчиків;
  2. Пальчикові заняття починаються з малих рухів, без різких поворотів і ривків руками.
  3. Оптимальна кількість рухів – 3 – 5 для кожної вправи.
  4. Не варто надто втомлюватися – пальчикам дитини необхідно давати відпочивати приблизно раз на 3 – 4 завдання, відпочинок повинен тривати 3 – 4 хвилини.
  5. Починати гімнастику слід за допомогою двох дорослих людей – один помічник показує завдання, а інший допомагає його виконати дошколярикові.
  6. Слід давати чіткі вказівки дитині, при цьому мова повинна бути спокійною, на дитину не слід кричати, якщо в неї щось не буде виходити (а з першого разу, швидше за все, виходити не буде).
  7. З дітьми дошкільного віку заняття можна перевести в ігрову форму, так буде веселіше і легше буде виконувати складні вправи.

Незалежно від віку дитини, мовна пальчикова гімнастика повинна бути цікавою для дитини, оскільки її що бажання займатися є основним стимулом під час проведення тренувань.

Вірш

Вправи

Пальчикова гімнастика для розвитку мови дошкільнят має багато вправ. Однак не потрібно приділяти надто увагу певним вправам, можна також розвивати моторику і мову, займаючись рукоділлям (ліплення, вишивання, готування їжі), велике значення у розвитку дитини мають побутові навички, наприклад, як правильно тримати ложку, горнятко. Тому важливо правильно навчати дитину практичним вмінням, а гімнастика має бути додатковим заняттям.

Часто у вдосконаленні дрібної моторики використовуються ігрові вправи, які допомагають не тільки формувати навички у дитини, але й розвеселити, погратися. Під час виконання завдання потрібно наспівувати або читати вірші на певну тематику.

Вправа « Сорока-Білобока»

Найпоширенішими іграми на моторику є « Сорока-Білобока», при якій дошкільник спочатку пальчиком робить кругові рухи по своїй долоні, а потім по черзі загинає пальці руки під веселі вірші:

Сорока-Білобока,

Кашу варила,

діток кормила.

Цьому дала,

Цьому дала,

А цьому не дала…

Вправа «Замок»

Ще одним веселим і корисним заняттям буде гра в «Замок», при якій ручки дитини складаються в замок, при читанні вірша потрібно розгойдувати скріплені руки дитини (розгойдувати потрібно не дуже сильно, щоб не пошкодити суглоби):

На стіні висить замок,

Хто його відкрити б зміг?

Постукали,

Покрутили,

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Потягнули

І відкрили!

Дане завдання допомагає не тільки зробити розминку пальчиків, але й тренує усю кисть.

Вправи «Тварини»

Дане заняття полягає в зображенні дитиною різних частин тварин, наприклад, «ріжків» равлика, при цьому дитина повинна стиснути руки в кулаки, залишаючи прямими вказівний палець і мізинець.

Також можна попросити дитину показати, як комар літає, при цьому дитина повинна водити пальчиком у повітрі, а потім потрібно попросити показати, як комар сів на чоло.

Крім даних завдань, можна показати, як виглядає корова, коза, кінь. Можна використовувати прийоми тіньового театру і проектувати зображення на стіну.

Рахувалочки

Ще однієї дуже захоплюючою грою з дошкільнятком, є рахувалочки.

Сьогодні існує велика кількість рахувалочок, найбільш відомі з яких:

Ми писали, ми писали,

Наші пальчики втомилися,

Ми трошки відпочинемо,

і знову писати почнемо!

При цьому учень по черзі стискає й розтискає кулачки рук.

Великий палець встав один.

Вказівний – за ним.

Середній будить безіменний.

Той піднявся мізинчик малий.

Встали братики всі – «Ура!»

На роботу їм пора.

Виконуючи дану гімнастику, дитина стискає ручки в кулаках й по черзі розтискає кожний пальчик, починаючи з великого.

Крім представлених вправ, існує ще дуже багато пальчикових ігор, які можуть бути не тільки корисними, а й веселими.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию