Вправа пальчикової гімнастики «Дні тижня»

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Кожній мамі, яка виховує малу дитину, було б добре засвоїти мінімум пальчикових ігор. Такі вправи добре розвивають моторику рук і одночасно роважають малюка, дозволяють його відволікти. Кожна така гра супроводжується або пісенькою, або дитячим віршиком. У сім’ї, в якій ростуть відразу декілька дітей, така гімнастика може стати хорошою можливістю для спілкування дітей різного віку, оскільки вправу може робити з малюком не лишень мама, а й старший брат або сестра. Пальчикова гімнастика «Дні тижня» допоможе розвинути моторку рук, мовні навички, пам’ять, увагу.

Календар

Завдання

Пальчикова гімнастика має велике значення для повноцінного розвитку дитини, з її допомогою розвивається спритність у рухах, швидкість, увага та активність дитини в цілому, а також вона позитивно впливає на формування творчих здібностей. Крім того, веселі дитячі віршики добре заспокоюють малюка. Діти, з якими батьки систематично займають пальчиковими вправами, раніше и більш правильно починають розмовляти, у них більш розвинена координація рухів, вони швидше навчаються письму, у них краща пам’ять, і вони швидше заспокоюються.

Також пальчикові ігри можуть грати роль фізкультурних занять, які дозволяють ненадовго і з користю відпочити під час інтелектуальних впав. Далі будуть розглянуті ігрові методики, які при систематичному щоденному виконанні будуть давати наступний результат: покращать пам’ять, розвинуть мову дитини, навчать малюка концентрувати і правильно розподіляти увагу.

Розклад

Перший варіант

Пальчикова гімнастика «Дні тижня» добре підходить для самостійних щоденних занять з дитиною в ігровій формі. Більшість педагогів і логопедів користуються пальчиковою гімнастикою як відпочинок між розвивальними заняттями, оскільки ця фізкультурна хвилинка – це хороша можливість змінити вид діяльності.

Крім того, таке заняття можна використати під час проведення різних дитячих заходів, оскільки їх можна внести в основний сценарій, або застосувати як розминка між конкурсами, або навіть здійснювати при проведенні хороводу.

Читається віршик: «У понеділок я прала» (візуальна демонстрація – діти труть одним кулачком об другий).

Продовження віршика: «Підлоги у вівторок підмітала» (візуалізація – розслабленими кистями рук потрібно робити імітацію рухів, ніби ви підмітаєте).

Наступний рядок вірша: «У середу я пекла пиріг» (демонстрація – імітація рухів, які нагадують те, як ви замішуєте тісто»).

Продовження вырша «У четвер я шукала м’ячик» (візуальна демонстрація відбувається наступним чином – права рука підноситься до чола долоне вниз, ніби шукаючи м’ячик).

Далі: «Посуд я в п’ятницю вимила (здійснюється наступним чином – пальчики лівої руки потрібно трохи зігнути таким чином, щоби долоня була на ребрі, одночасно з цим потрібно в прямому положенні вказівний пальчик правої руки поставити у центр напівзігнутої долоні і робити ним кругові рухи).

Наступний рядок вірша: «А в суботу тортик купила» (візуалізація – долоні потрібно розкрити і з’єднати їх в районі мізинчиків).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Останній рядок віршика: «У неділю всіх подруг покликала на день народження!» (відбувається наступна дія – потрібно помахати руками так, щоби долоні були направлені у напрямку до себе).

Другий варіант

Дані вправи розраховані на дітей дошкільної вікової групи. Головною метою вправ цієї гімнастики є формування у дітей поняття про дні тижня та їх черговість. Розуміння у дитини днів як часового проміжку засвоюється досить складно і часто вимагає багаторазових повторень. Саме з цієї причини важливо, щоби подання інформаційного матеріалу було захоплюючим.

Потрібно сказати: «Ми вивчимо дні тижня» — тепер дітям потрібно полескати у долоні. Далі «Їх відомо рівно 7» — діти повинні показати 5 пальців на правій руці, і два пальці на лівій руці.

Далі вимовляється: «П’ять робочих, два інших – вихідні», діти повинні п’ять пальців на правій руці стиснути і розстиснути, аналогічно потрібно повторити дії за двома пальчиками лівої руки.

Далі іде рядок: «Починаємо називати» — діти повинні загинати і розгинати пальчики на обидвох руках.

Наступний рядок: «Станемо пальчики розгинати» — діти повинні зігнути дві долоні в кулаки.

Далі потрібно перерахувати дні тижня: «Понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця» — при вимовлянні кожного дня тижня дитина повинна розгинати по одному пальчику на одній із рук.

Останній рядок: «Субота, неділя – дні для відпочинку» — діти повинні розігнути два останніх пальця на другій руці.

Користь

Пальчикова гімнастика потрібна кожній дитині дошкільного віку. Це важливо в наші дні, оскільки у світі сучасних технології, де багато механічних іграшок, електронних ігор, комп’ютерів і гаджетів, пальці дітей працюють не дуже інтенсивно, це призводить до сповільнення розвитку дрібної моторики.

У цьому випадку хорошим рішення можуть стати пальчикові вправи, які будуть сприяти розвитку у вашої дитини спритності, активності, уваги, фантазії, збільшиться швидкість реакції. Оскільки у будь-якій пальчиковій гімнастиці присутні веселі дитячі віршики – це допоможе розвеселити дитину, покращити їй настрій.

Діти, які систематично роблять разом з батьками чи педагогами пальчикові вправи, швидше вчаться читати і писати, у них краще розвинена мова і пам’ять, координація рухів. На заняттях батьки мають можливість поспілкуватися з дітьми, а малі діти дуже хочуть, щоб дорослі з ними гралися, розмовляли. Не потрібно обмежуватися пальчиковими вправами, можна ліпити з пластиліну, вишивати, робити іншу роботу, у якій використовується дрібна моторика пальців.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию