Гусениця — пальчикова гімнастика

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

За допомогою пальчикової гімнастики можна покращувати моторні рухи кистей рук і пальчиків. Крім цього регулярне заняття такою гімнастикою допоможе розвивати пам’ять в дитини, підвищувати уважність. Вправи пальчикової гімнастики Гусениця й пальчикової гімнастики Комахи.

Небезпечна

Комахи

Вправи на тему «Комахи» орієнтовані на малят дошкільного віку, ці гімнастичні заняття потрібно проводити в супроводі цікавих коротких віршів.

Віршики повинні складатися з простих слів, які дитина зможе легко зрозуміти. Також вірші потрібно читати з інтонацією, а пояснювати зміст слів потрібно рухами. Під час заняття гімнастикою дитина повинна бачити, як виконуються вправи, тому батьки (мама, батько) повинні виконувати всі дії разом з малям. Наприклад, можна разом стиснути кулачки й розтискати їх, плескати долонями. Також можна разом підняти й опустити ручки. Тривалість вправ повинна бути не більш як 5 хвилин, інакше дитина може втомлюватися.

У процесі виконання гімнастичних вправ на тему «Комахи», дитина набирає не тільки фізичну силу, але й розпізнає живий світ природи, довідається назви комах. Також у нього з’являється можливість познайомитися зі способом життя різних комах, дізнатися, як вони харчуються. При вивченні світу комах за допомогою пальчикової гімнастики, маляті вдається легко запам’ятовувати назви комах і їх манери.

Також такі заняття є важливими, щоб дитина змогла подолати страх, що виникає при зустрічі з різними комахами (але також потрібно пояснювати, що комахи бувають небезпечні, до небезпечних жуків, гусениць і павуків наближатися не можна). Гімнастичні заняття по темі «Комахи» допоможуть маляті розібратися, яка комаха є корисною для природи істотою, а яку потрібно побоюватися.

Сороконожки

Заняття пальчиковою гімнастикою «Гусениця»

Перед початком вправ на тему «Гусениця», дитині потрібно показати мультиплікаційний малюнок з яскраво-барвистим зображенням цієї комахи. Також можна показати картинки з насиченими фарбами про те, як плазує гусениця, чому і як вона харчується, де любить гуляти і яку їжу їсть.

Головне, потрібно зуміти зацікавити дитину цим видом комахи, також бажано, щоби гусениця йому сподобалася.

Під час пальчикової гімнастики «Гусениця», необхідно показати дитині долонею однієї руки, як буде плазувати гусениця. Потім разом з нею потрібно повторювати рухи «гусениці», складати й розгинати руки. При необхідності, один з батьків може присісти напроти дитини й показувати йому рухи гусениці, а інший виконує ці рухи разом з дитиною (управляє його ручками). Цікаві дитячі віршики теж потрібно виголошувати разом:

Гусениця, повзуча ти, гусениця,

Твоя мама — метелик.

(долоня руки буде «плазувати» як комаха, потрібно складати й розгинати ручки маляти, рухи будуть спрямовані від суглоба плеча до кінчиків пальців)

По зелененьких травах ти плазуєш,

Любиш їсти ніжні листочки.

(вправи рук необхідно повторювати у зворотному порядку)

Гам! Їсть гусениця смачні листки!

Гам! Любить ласувати гусениця!

Під час проголошення цих слів, необхідно показати дитині руками як дістає гусениця листки й поїдає їх. Для цього долоні рук потрібно складати разом і тримати перед собою. Після декількох рухів пальчиків, за допомогою яких удалося зобразити, як гусениця дістає і їсть листочки, потрібно продовжити читання віршика:

Поїла комаха гусениця.

Спати їй захотілося,

Травичка зелена її колише,

І заснула красуня-гусениця.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

(одну руку потрібно стиснути в кулачок, а з іншого необхідно накривати її, вільна рука повинна тримати складену в кулачок руку, як яблучко).

Після невеликої паузи (відпочинку), вправи потрібно продовжити разом з віршем:

Прокинулася гусениця,

Ой! Метеликом наша гусениця, тепер обернулася!

Ой! Метеликом стала гусениця-красуня!

Полетіла, красуня, полетіла,

Полетіла над гарними квітками!

Тепер руки потрібно перехрещувати в області зап’ясть, долонями рук необхідно зобразити крила метелика. Якщо дитині не вдається зобразити крила метелика, то їй потрібно допомогти перехрещувати ручки і скласти пальці в крила метелика.

Полетів метелик, полетів,

Облетів квітучі галявини,

Бабусин двір,

І сів на паркан.

(під час вимови віршика, руки повинні залишатися в русі: метелик махає «крилами»;  зап’ястя ручок або можна передпліччя потрібно тримати перехрещеному виді).

Вправа

Більш легкі способи пальчиковой гімнастики «Гусениця»

Плазуй гусеничка, плазуй, (пальці рук плазують вгору по руці дитини)

По зелених травах ти повзаєш (руху продовжують)

Будеш їсти литочки

Гам! Кусає гусениця листи! Гам-Гам! (пощипати пальчики й долоні дитини, злегка посмикати за пальці, дитина може ховати пальчики, згинаючи їх)

Поїла гусеничка

І спати захотілося їй (долоні складають разом і ставлять під голову)

А от вона прокинулася (потрібно потягнутися).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию