Вправи пальчикової гімнастики качечка і каченята

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Турботливі батьки, бабусі займалися пальчиковою гімнастикою зі своїми дітьми з давніх років, зі старих часів передавалися казки-потішки із залученням дитячих ручок, пальчиків. У наш час користь пальчикової гімнастики науково обґрунтована численними дослідженнями вчених, педагогів, соціологів. Доведене що дрібна моторика стимулює активний розвиток, аналізує й обробляє інформацію мозком маляти. Саме тому заняття необхідно починати із самого раннього віку. У пальчикової гімнастики є й інша сторона — хоч вона корисна, але не настільки, як про це говорять численні педагоги. Вона може бути додатковим чинником у вихованні, але на ній не потрібно зациклюватися, виховний процес найкраще проходить через пізнання світу — займайтеся рукоділлям, побільше гуляйте, спілкуйтеся з дітьми, поки вони ще маленькі і сильно потребують спілкування з вами.

Маленька пташка

Особливості занять

Пальчикова гімнастика має стимулюючий вплив на розвиток мовних центрів мозку. Також вона сприяє правильно розподіляти увагу, учить концентрації.

Важливим також є вдосконалення точності рухів, впевненого володіння своїми руками, підвищення гнучкості, сили пальчиків, чому також сприяє пальчикова гімнастика, слід ще додати розвиток уяви й більш досконалої мови дитини.

Пташенята

Систематичні заняття, проведені щодня батьками, сприяють спілкуванню з ними. Дитина вчиться розуміти мову, своєчасної реагувати на слова. Іде успішний розвиток логіки й емоційної сфери, навички концентрування уваги, контролювання емоцій, що є запорукою успішної підготовки до початку шкільних занять, і подальшому більш легкому навчанню.

З раннього віку, під час догляду за малям, проводячи ранкову гімнастику, слід приділяти увагу ручкам дитини. Необхідно масажувати ручки, починаючи з кінчика кожного пальчика пересуваючись круговими рухами до долоньки, далі погладжують легкими натисканнями до зап’ясть. По черзі пальчики згинаються й розгинаються, при цьому можна примовляти віршик-потішку.

Вправа

Качка або качечка — це пальчикова гімнастика, яка поєднує веселий віршик з нескладними рухами пальців, тому вона підійде для дошкільнят.

Ішла качка бережком,

Ішла сіренька лісовим потічком.

Вела каченяток за собою

І малого, і великого,

І повільного і швидкого

І оцього веселого. (Пальчики по черзі притискаються до долоні).

Каченята

Пальчикова гімнастика «Каченята».

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

(По черзі згинаються пальчики рук, почати слід з великого, після проголошення «пі-пі-пі» потрібно швидко в ритмі активно згинати й розгинати пальчики ручок)

1-ий, 2-ий – ішли каченята.

3-ій, 4-ий – за водою.

А за ними плівся 5-ий,

Позаду біг 6-ий,

А 7-ий від них відстав,

А 8-ий уже утомився.

А 9-ий усіх наздогнав,

А 10-ий злякався.

Голосно-Голосно запищав:

— Пі-пі-пі!

— Не пищи, шукай мерщій!

Рекомендації

Заняття з ростом дитини поступово ускладнюються, якщо в однорічному віці дитина повторює нескладні вправи однієї рукою, то до трьох років маля впевнено робить більш складні рухи, двома ручками.

До чотирьох років дитина самостійно виконує рухи «іди до мене», прощання, може погрозити пальчиком, поплескати в долоні. Гімнастика із залученням обох рук досить корисна для розвитку координації між півкулями мозку.

Поряд з гімнастикою не слід нехтувати й фізичними вправами для пальчиків, це можуть бути заняття ліплення з пластиліну, малювання, викладання фігурок з мозаїки, застібання ґудзичків, шнурування шнурівок, зав’язування вузликів, нанизування бусинок, вишивання, бісероплетіння.

Дитина, у якої добре розвинена дрібна моторика має можливість краще розвивати інші навички, як мова, логіка, пам’ять, увага. Це основні здібності для успішного навчання дитини в школі, вони знадобляться на початку навчання, яке є в деякій мірі стресом для малої дитини.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию