Вправи пальчикової гімнастики за мотивами казок

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

В останні роки педагогами із тривогою відзначається зниження рівня розвитку мови в дітей, і головна причина в тому, що батьки мало говорять зі своєю дитиною. Але ж усі люди, а діти особливо, потребують живого слова, здатності виразити себе й донести думки іншим. Що може допомогти в цій ситуації? Займаємося пальчиковою гімнастикою за сценарієм казок «Пальчик», «Кіт, півень і лисиця».

Театр

Взаємозв’язок руху й мови

Живе спілкування витісняють гаджети, які не вимагають пояснювати, ділитися емоціями. Крім того, життя полегшене зручними речами, які не вимагають докладання ведикиї зусиль у користуванні: застібки-блискавки на одязі, липучки замість шнурків на взутті. Тим часом, уже давно встановлений взаємозв’язок між дрібною моторикою рук і активізацією мовних центрів головного мозку. Працюючи над координацією тіла, дитина вчиться говорити, мова стає плавною, виразною, нормалізується темп, витримуються паузи.

Такому напрямку в розвитку дітей допоможуть пальчикові гри. Цей елемент народної педагогіки допоміг у вихованні багатьох поколінь. Усім знайома «Сорока – білобока» або «Коза рогата», і ще багато потішок, примовок, скоромовок. У наш час ця скарбничка продовжує поповнюватися стараннями педагогів. Народні казки разом з пальчиковой гімнастикою допоможуть і батькам, і вихователям у дитячому садку.

Як і будь-яку гімнастику, пальчикові ігри краще проводити в провітреному приміщенні. Хоча обмежень немає: цим можна зайняти дитину під час прогулянки, у черзі в поліклініку, у дорозі.

Пальчик

По черзі загинаємо пальці, перед цим добре помасувавши кожен:

Пальчик-Хлопчик, де ти був?

Із цим братиком — у ліс ходив!

Із цим братиком – юшку варив!

Із цим братиком – кашу їв!

Із цим братиком — пісні співав!

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи

 

Кіт, півень і лисиця

Жили кіт та півних на лісовій галявині

Якось раз Лисиця прокралася до їхньої хатинки (подушечками великих пальців по черзі натискати на інші)

Потягла півника за високу гірку,(руки над головою гіркою)

Притягнула руда в нірку (притискати кулачки до долоньок)

Хоробрий котик у ліс пішов (подушечками великих пальців по черзі натискати на інші)

І в норі Лисицю знайшов (ритмічно потискувати руки)

Розумний котик врятував друга Півника (зображуючи гребінець, схрестити пальці рук)

От ще приклади казок з пальчиковою гімнастикою: «Теремок», «Курочка Ряба», «Колобок», «Ріпка», «Сидить Білка на візку», «Зайцева хатинка» і багато інших.

Пальчикова гімнастика в казці не вимагає ніяких додаткових матеріальних витрат, лише трохи вільного часу й трохи маминою уваги, яка поєднана бажанням розвити здоровішої, розумної й гармонічної дитину. Вона сприяє формуванню грамотної усної, а потім і письмової мови. Мова дитини стає більш виразної, барвистої, емоційно наповненої.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию