Мета пальчикової гімнастики «Колобок» – стимулювати формування мови, уваги, пам’яті, спритності й гнучкості пальців рук. Представляємо вправи пальчикової гімнастики Колобок, а також заняття з ліплення, заняття по фізкультурі на тему «Колобок».
Пальчикова гімнастика для дітей «Колобок»
Зміст
Перед заняттям привітатися і коротко розповісти казку про Колобка.
Наші розумні голівки
Будуть думати багато.
Ручки будуть плескати,
Ніжки стануть тупотіти.
Вушка будуть слухати,
Ротик буде говорити.
Спинки випрямлюються,
Один одному посміхаємося.
Колобок — пальчикова гімнастика
Дружно жили бабка з дідом
Потрібний колобок до обіду
По коморі помели
(імітація руху віником)
По засіках поскребли
(по столу поскребсти пальцями)
Вийшов Колобок
Підрум’янений дружок
Утік від бабки з дідом
Дід його й не покуштував
(розводимо руками)
Покотився Колобок
По доріжці в лісок!
Скік, так скок, так за кущик
Покотився в лісок
(стрибки пальчиками)
Зустрів у лісі зайчика,
(Показуємо
«вушка» зайчика, — середній і вказівний
показують вгору, інші
затиснуті в кулачку)
І зубастого вовчика,
(робимо кулачок і розтискаємо назад кілька повторів)
Ведмедика з барлога.
(Кисті стиснути й по складах
«тупнути» по столу)
А лисичка Колобка
Хвать! Взяла й замела!
(Пальці на обох руках швидко
зв’язати в замочок).
Заняття на тему «Колобок» можна проводити в другій молодшій групі дитячого садка.
Заняття по ліпленню на тему казки «Колобок»
Мета заняття: формування й розвиток дрібної моторики, розвиток зв’язної мови.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, сьогодні ми згадаємо казку «Колобок» і спробуємо зліпити улюбленого персонажа.
Жили-були старий з бабою. Одного разу старий попросив бабку спекти Колобка. Бабка спекла й поставила його на підвіконня остигати. Давайте разом спробуємо зліпити. Беремо пластилін, розминаємо його в руках і розкочуємо кульку, примовляючи:
Ліпимо разом Колобка
Місимо тісто ми злегка
А потім ми розкатаємо
На віконечко саджаємо.
При бажанні можна додати із пластиліну травичку, березовий пеньок і грибочки.
Колобок занудився на віконечку, вирішив трохи прогулятися. Зістрибнув з підвіконня й покотився в ліс.
Заняття з фізичної культури «Колобок»
Мета заняття: розвиток великої моторики, формування довгочасної пам’яті, швидкості реакції.
Устаткування: вузька доріжка із приклеєними слідами, ялинки (за кількістю діте, різних розмірів).
Хід заняття:
Діти проходять у спортивний зал, шикуються в лінієчку, педагог вітає їх, перевіряє поставу.
Вступна частина.
Інструктор: Діти, у мене для Вас сьогодні підготовлена цікава подорож. А куди ми відправимося, Ви зможете мені сказати самі, коли відгадаєте мою загадку.
Загадка:
Був колись він гарячий
І схожий на круглий на м’яч.
Зстрибнув він з вікна на підлогу
І від бабусі пішов.
Тільки це не клубок,
А пшеничний…
Інструктор: Ви правильно відгадали, діти! У нас сьогодні намічена подорож в одну з найвідоміших казок, до рум’яного й веселого героя – Колобка!
(У зал приходить «Колобок»)
Вихователь: А зараз я попрошу Вас впізнати нашого Колобка. Я буду показувати Вам картки з різними формами й квітами, а Ви підкажете мені, які з них схожі на Колобка.
Добре! Усі впоралися! А давайте перелічимо всіх героїв цієї казки, будемо згадувати їх у тій послідовності, у якій вони зустрічалися Колобку.
Вихователь (коли називають лисицю): а зараз я прагну попросити Вас, хлопці, сходити із мною в ліс на пошук лисиці й попросити її, щоб вона не їла нашого Колобка. Згодні?
Колобок котиться по звивистій стежці (біг з перешкодами), пробирається крізь лісову хащу (ходьба навпочіпках), ховається від сонечка (руками розводимо над головою), вирішив відпочити від довгої дороги.
Далі діти збираються біля ялинок (які імітують ліс), і виконують наступні завдання:
- розповідають, що росте на ялинці, під ялинкою
- розповідають, хто живе під ялинкою, на ялинці;
- вистроюються за розміром ялинок (від меншої до більшої);
- відгадують загадки.
Загадки
З кори їх пір’їнки,
А під ними зернинки,
І з ялинових гілочок
Чекають зимою білочок.
Крім гостреньких голок
Що росте на гілках ялинок?
І по соснах, і по ялинах
Швидко бігає вона,
Бачить, шишки де поспіли,
Де росте горобина.
У густому лісі Колобок зустрів деяких лісових жителів. Згадаєте, яких?
Для цього заняття можна використовувати два варіанти виконання: або включати підходящу музику для самостійно вибору рухів дітьми або інструктор показує, а діти повторюють.
«Зайка»
Імітувати руками заячі вушка.
Почергові рухи кистями рук («заєць ворушить вушками»);
«Сірий вовк»
Повороти праворуч і ліворуч із махами руками й зубастим оскалом, виголошуємо: У-у!
«Ведмедик клишоногий»
Діти повторюють рухи по віршу:
От сидить ведмідь у барлогу й качає головою
Приготувалися, хлопці, повторюємо все із мною
Раз, два, три, чотири. Раз, два, три, чотири.
А тепер у нас за планом вправа для рук
Так давайте повторюємо як ведмедик, наш фізрук.
Голосно тупотять ногами ведмедики біля своїх барліг
Повторюємо разом з ведмедиком вправу для ніг.
Інструктор: Цікава казочка в нас вийшла. Але нам потрібно йти далі. Відправимося назустріч до лисиці й дорога наша лежить поміж ялинок.
- ходьба з між ялинками;
- перестрибування через перешкоди
- подолання тунелю.
Вихователь: Діти, а як ви думаєте чий же це будиночок? Може бути нашої лисиці?
Виходить лисиця.
Лисиця: Привіт, хлопці! Навіщо ви до мене прийшли?
Лисиця: Ну добре, я не буду їсти вашого Колобка, дорогий діти!
Але тільки при одній моїй умові. Пропоную Вам пограти в гру «Впіймай Колобка»
Рухлива гра «Впіймай Колобка»
Включається музика й діти починають бігати. Як тільки музика зупинилася, лисиця повинна спіймати (торкнутися) когось із хлопців. І так доти, поки все не будуть спіймані.
Лисиця: Ну який сміливі і спритні ваші діти!
Педагог: А тепер ми з Вами тихесенько будемо повертатися в нашу групу, щоб розповісти батькам про порятунок Колобка.
Виконують вправи на відновлення дихання.
Повертаючись, ми з Вами побачили галявину, всипану квітами і ягодами. Давайте вдихнемо аромат цієї галявинки. Повторюють протяжний вдих носом.
А тепер ми знайшли пухнасті білі кульбаби. Зараз ми подуємо на них, щоб розвіяти насіння. Повторюють дихальні рухи через рот.
А зараз давайте спробуємо надути мильні бульки. Дістають мильні бульбашки і пускають їх.
Сьогодні ми провели подорож, врятували Колобка, подружилися з казковими лісовими героями.