Вправа пальчикової гімнастики про клишоногого ведмедика

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Пальчиковые ігри важливі для розвитку маляти. Дитячі психологи вважають, що пальчикова гімнастика не тільки розвиває мову, але й впливає на її виразність, роблячи інтонації більш багатими. Є багато різних вправ для дитячих пальчиків, головне зуміти захопити дитину, щоб їй заняття подобались, бажано, щоб дитина сприймала вправи як гру. Займаючись пальчиковою гімнастикою Ведмедик клишоногий (російською мовою Мишка косолапий), задіює уяву, покращує спритність і точність рухів руками. Якщо вправу проводить мама, то заняття є ще одним приводом поспілкуватися з малям. Звичайно, подібні вправи не слід ставити на перше місце виховного процесу, у принципі можна й обійтися без подібної гімнастики. Але подібні заняття вносять різноманітність у педагогічну діяльність, а значить, і навчання дитини може бути більш різноманітним, цікавим і веселим.

Лісовий звір

Чому потрібно розвивати пальчики

У новонароджених дітей слабо розвинута координація та пластика рухів. У міру дорослішання функції кистей рук розвиваються, але для розвитку дрібної моторики й спритності пальців рекомендується виконувати спеціальні вправи в ігровій формі. Крім того, пальчикова гімнастика розвиває мовні й акторські навички — адже вправи включають і віршики.

Вистава

Щоб контролювати хватку й розвивати навички письма, м’язи рук дитини повинні добре працювати разом. Гімнастика зміцнює дитячі пальчики й підготовляє їх до набуття наступних навичок — малювання, письма, правильного використання столових приладів.

Добре розвинена моторика рук (спритність пальців) допомагає дитині самостійно виконувати щоденні дії, наприклад, надягання одягу й застібання блискавки або ґудзиків, чищення зубів і інші рутинні процеси.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Як зацікавити дитину

Оскільки пальчикова гімнастика проводиться в ігровій формі, до того ж, передбачає спілкування з мамою — у більшості випадків не доводиться змушувати дитину нею займатися. Ігри з пальчиковими вправами, як правило, містять вірші, які необхідно вчити — це сприяє не тільки фізичному розвитку маляти, але й тренує мозок. Розповідаючи з живими емоціями, різними інтонаціями й оформляючи свою розповідь рухами пальців (зображуючи дії, що відбуваються у віршику), ви безумовно зацікавите маля.

Ляльки

До гри можна залучити всю родину — бабусь із дідусями, старших братів і сестер, спільні ігри зміцнюють відносини й дасть дитині стимул для виконання вправ, адже маленькі діти люблять спілкуватися зі старшими, намагаються все за ними повторювати. Кілька порад, які допоможуть зробити вправи більш захоплюючими:

 • читайте текст казки чітко, емоційно, використовуючи різні інтонації;
 • усі рухи намагайтеся виконувати відповідно до тексту віршика;
 • торкайтеся дитини під час виконання дій — нехай «ведмежа» погуляє по коліну маляти;
 • використовуйте допоміжні предмети — наприклад, паперові кульки, які можна зробити для барлоги (маля сам може підготувати кульки).

Не варто чекати, що в дитини все вийде з першого разу, будьте терплячі й не забувайте хвалити дитину за будь-які (навіть найменші) досягнення.

Вправа про ведмежа

Дана вправа рекомендується для малят у віці від 18 місяців до 3-х років. Вона включає текст, що описує сюжет і рухи пальцями, які повторюють віршовану розповідь. Мовний супровід гімнастики важливий для осмислення й побудови дитиною способу своїх дій — пальчикові ігри формують образно-асоціативне й логічне мислення. Великим пальцем і мізинцем правої (або лівої, для лівші) руки зображують лапи ведмежати, інші пальчики слід притиснути до долоньки й задіяти в міру потреби:

 1. Ведмедик клишоногий по лісу гуляв (пальцями зображується ходу вперевалку).
 2. Для своєї барлоги місце вибирав.
 3. Під сосною високою землю став копати, (ліва рука зображує сосну — поставте її на лікоть і розкрийте пальці, «лапками» пошкрябати біля ліктя)
 4. Викопав барліг і влігся спати. (лівою долонькою накривають праву — ведмедя).
 5. Зірочки – сніжинки падали з небес (ручки піднімають догори й, ворушачи пальчиками, повільно опускають униз).
 6. Замело доріжки, і будинку, і ліс (хвилястими рухами показують як вкривається снігом земля).
 7. І дерева вітер зиму всю качав (руками зображують гілки, які хитаються).
 8. І всю зиму ведмедик солодко спав (складені долоньки під щокою, очі закриті).

Пальчикова гімнастика «ведмедик клишоногий» улюблена багатьма малятами, у дитячих центрах вона звичайно виконується з музичним супроводом. Дана вправа розвиває пластичність рухів, гнучкість пальців, уяву й артистизм — через якийсь час, вивчивши віршик напам’ять, маля може поставити маленький спектакль перед усією родиною, зірвавши щирі оплески.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию