Вправа пальчикової гімнастики «Пінгвіни»

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Тактильні відчуття допомагають маленькій людині краще пізнати оточуючий світ, належним чином розвиваючи розумові здібності. Торкання до будь-якого об’єкта і елементарні маніпуляції з ним (прогладжування, стиснення у долоні) сприяють отриманню важливої інформації, нових вражень та навичок. Основне завдання дорослих полягає в організації правильної допомоги у процесі навчання. Використовуючи різні прийоми подання матеріалу (читання, спів, пальчикова гімнастика, малювання), дорослі роблять будь-яке заняття цікавим для малюка.

На крижині

Знайомство

Знайомство з пінгвінами – хороший спосіб подати інформацію про незвичайний вигляд птахів, загальні риси географії земної кулі, а також закріпити новий матеріал за допомогою рукоділля та фізичних занять. Крім того, ці красиві і смішні істоти подарять багато позитивних емоцій.

Перше враження відіграє важливу роль. Звичайне нав’язування об’єкта для вивчення може не принести бажаних результатів. Зацікавити дитину просто:

 • подивитися мультфільм або відео про пінгвінів (його слід обирати тривалістю не більш як 15 хвилин, він не повинен бути перевантажений незрозумілими для дитини термінами, максимально веселої і позитивної спрямованості;
 • розглянути картинки у дитячій енциклопедії і прочитати опис до них;
 • привернути увагу яскравою іграшкою чи виробом у вигляді пінгвіна і розповісти самостійно цікаві факти.

Після презентації, слід закріпити отримані відомості в ігровій формі. Обговорення нової теми можна супроводжувати легкою розминкою. Проговорюючи основні моменти, можна супроводжувати розповідь жестами, жестикулювання буде сприями доброму запам’ятовуванню.

Приклад. Питання: Яка основна відмінність пінгвіна від інших пташок?

Відповідь: Невміння літати (махаємо руками, імітуючи махання крилами, і присідаємо, показуючи, що злетіти не вдалося).

Питання: А навіщо тоді пінгвіну крила?

Відповідь: Щоби швидко плавати (гребемо ручками, імітуючи плавання).

Питання: Для чого ж йому вміння плавати?

Відповідь: Щоби рибку на обід впіймати (гребемо ручками і відкриваємо і закриваємо рот, показуючи, що ловимо рибу).

Давайте дружити!

Можна запропонувати дитині стати хорошими друзями із пінгвінчиком, а у підтвердження намірів достатньо виконати декілька давдань.

На цьому етапі можуть бути різні вправи. Вибір завдань визначається умовами, станом здоров’я, наявністю підручних матеріалів.

Можна використати одну із представлених нижче схем чи розробити власну схему заняття, використовуючи наведені підказки.

На скелях

Сім’я пінгвінів

 1. Зібрати пазл «Крихітка-пінгвін». Для цього завдання необхідно картинку із зображення малого пінгвіна попередньо розрізати на частини і запропонувати дитині з’єднати їх.
 2. Допомогти мамі-пінгвіну навести порядок на кухні. Пластикові іграшки чи просто картинки продуктів (серед яких будь-які овочі, фрукти і обов’язково рибки) висипати в один кошик (миску, коробку). Потім попросити дитину вибрати ті з них, які пригодяться для пінгвінів. Потім можно погратися у приготування їжі і разом пообідати.

Три брати

Пік, Пак, Пок — пінгвіни. Це пальчикова гімнастика для розвитку моторики рук. Перед виконанням завдань ця нескладна потішка розвеселить і налаштує нахорошу творчу роботу.

Жиби-були три пінгвіна (плескаємо у долоні)

Пік, Пак, Пок (стукаємо долонями по столу, цей рядок і рухи будуть повторюватися)

Добре і дружньо жили (рухаємо рухи, при якій долоня миє долоню)

Пік, Пак, Пок

Якось зранку на рибалку (плескаємо)

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Пік, Пак, Пок

Крокували вперевалку («крокуємо» долоньками, імітуючи ходу вперевалку)

Пік, Пак, Пок

Наловили багато риби (крутимо кистями рук до себе)

Пік, Пак, Пок

І ще зловити могли би (крутимо кистями рук від себе)

Пік, Пак, Пок

З’їли дружньо все до дрібки (плескаємо)

Пік, Пак, Пок

Крім маленької рибки (плескаємо)

Пік, Пак, Пок.

Вироби

Першого пінгвіна збираємо з допомогою аплікації з кольорового паперу. Деталі вирізаємо у вигляді геометричних фігур. Під час роботи повторюємо назви фігур.

Другого пінгвіна просто розмальовуємо пальчиковими фарбами або пензликом.

Третього пінгвіна можна розмалювати пластиліном (маленькі кульки пластиліну пальчиками притискаємо до намальованої картинки).

З паперу

Танець веселих пташок

Після творчої роботи розслабитися допоможе танець під пісеньку про пінгвінів (можна Скрябіна «Танець пінгвінів»).

Відправляємося у гості!

Унікальним морським пташкам можно присвятити цілий тематичний тиждень. А можна і повернутися до них через деякий час із пропозицією відправитися у подорож до Антарктики. Організувати екскурсію до Південного полюса можна з допомогою таких ідей:

 • самостійно зробити крижини, заморозивши у будь-яких формочках воду із барвником;
 • намалювати карту мандрівника, позначивши на листку паперу точки відправлення, прибуття і прокладений маршрут;
 • навчитися скатати по крижинах, використовуючи міні-килимки (чи просто листочки паперу), які потрібно розмістити на підлозі.

Пригоди можна доповнити корисними відомостями. Наприклад, зібрати потрібні теплі речі, обговорити правила поведінки на кризі, приготувати інвентар для полярних дослідників (що потрібно науковцям, щоби вижити у складних антарктичних умовах).

Антарктика

Повторення

Плануючи тематичні заняття з дитиною, слід відповідально віднестися до підготовки заходу. Крім збору ресурсів (книг, відео та аудіозаписів, матеріалів для кожного завдання), необхідно провірити, чи враховані головні правила виховного процесу:

 • відповідність інформації віковій категорії (матеріал подається доступними, простими словами);
 • помірна тривалість занять (тривалий процес розбивається на короткі етапи, які повинні відрізнятися один від одного способо подачі матеріалу);
 • правильно організоване робоче місце (контролюється достатність освітлення, мікроклімат, безпека і комфорт оточуючої обстановки);
 • зацікавленість дитини у заняття (при небажанні дитини виконувати якійсь завдання, її потрібно зацікавити, а не примушувати);
 • готовність до навчання (діти не повинні бути втомленими, перед початком заняття потрібно провести розминку);

Виховання дитини — цілий комплекс заходів, які повинні охоплювати різні напрямки. Правильне харчування, здоровий сон, гігієна, розвивальні заняття, спілкування і достатня увага — основні складові повноцінного формування підростаючої особистості. На будь-якому етапі становлення особистості важливо пам’ятати — у маленьких дитячих руках сконцентрована велика рушійна сила. Бо тримаючись за руку, дитина відчуває себе впевнено і у безпеці, а роблячи щось своїми руками, дитина розвивається.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию