Пальчикова гімнастика про світлофор та правила дорожнього руху

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Для того, щоб маленькі дитинки добре розвивалися, їм необхідна фізична активність. Потрібно розвивати не тільки м’язи тіла, але й дрібну моторику рук. Цьому має посприяти так звана пальчикова гімнастика. Так називаються вправи, які виконуються пальчиками рук. Щоб у дитини було бажання робити пальчиковою гімнастикою, паралельно розминку руками можна поєднувати з іграми й читанням віршів. Так гратися буде цыкавыше, і з’явиться можливість усного запам’ятовування інформації, яка необхідна для розвитку дитини.

Регулювання руху

Особливості занять

Пальчиковые гри – це розвиток моторики, який прискорює розумовий розвиток дитини. При повторенні віршів під час заняття поліпшується мова, розвивається пам’ять, покращується координація мови й рухів.

Педагоги, що активно застосовують пальчикові ігри на практиці, стверджують, що, граючись ручками, діти менше утомлюються й швидше відновлюють сили після монотонних і складних для них занять. Такі ігри викликають великий інтерес і приплив позитивних емоцій. Беззахисність, страхи, сумніви, негативні емоції можуть змусити дитину плакати, вередувати. А пальчикова гімнастика може повернути позитивний настрой і бажання вивчати щось нове.

Вірш

Разом з пальчиковою гімнастикою добре повторювати вірші. Вони мають ритм і легше сприймаються, ніж проза. Цей ритм добре координувати з ритмічними рухами пальчиками рук і навіть ніг. Так легше йде запам’ятовування текстової інформації.

Саме тому можна вчити дітей багатьом речам, сполучаючи нові знання з легкою пальчиковою грою. Це можуть бути будь-які теми, необхідні для пізнання – для прикладу «Овочі і фрукти», « Пори року», «Тварини», і «Транспорт».

Правила дорожнього руху

Однієї з дуже важливих складових життя є пересування в місті по правилах дорожнього руху. Малята дуже вразливі як пішоходи, оскільки вони маленькі й водії їх погано бачать (як через маленькі розміри дітей, так і через те, що вони можуть зненацька вискочити під колеса). Тому діти, що навчаються в середній групі дитячого садка, вже повинні обов’язково знати правила дорожнього руху й переходити тільки в позначених місцях по переходу й на зелений сигнал світлофора.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Загадка

Щоб діти легко запам’ятовували правила дорожнього руху, їх можна вчити разом з пальчиковою гімнастикою. Граючись в неї, можна виконати кілька завдань відразу – розбудовувати дрібну моторику, знімати фізичну утому, вивчати інформацію. Вивчити всі правила відразу маленьким дітям досить складно. Тому варто вивчення розбити на кілька блоків:

  1. Перший блок – вірш може навчати правилам, по яких необхідно переміщатися по вулицях.
  2. Другий блок обов’язково повинен містити інформацію про машини, як одного з головних учасників дорожнього руху.
  3. Третій блок може імітувати поїздку у велике місто, наприклад, у Київ з інтенсивним рухом, і діти повинні правильно реагувати в ігрових умовах на ті або інші складні ситуації на дорозі. Також дітей можна познайомити з роботою постового й знаками, які він показує руками (ручне регулювання руху).

Таким чином, можна підібрати кілька віршів, які будуть учити дітей правильно поводитися на дорозі. Під час читання віршів діти можуть гратися пальчиками, загинаючи їх, показувати жести руками й навіть робити легкі вправи, стрибаючи, крокуючи. Наприклад, вірш про поїздку у велике місто може бути основою для легкої фізкультурної розминки. В унісон сюжету діти можуть крокувати на місці, показуючи, як вони йдуть по місту. Можуть присідати, зображуючи пасажирів, крутити головою, показуючи швидкість машин, качати головою, зображуючи, сподобалися їм визначний пам’ятки по дорозі чи ні.

Перехід дороги

Про світлофор пальчикова гімнастика може дати одне з головних знань при переході дороги – як потрібно поводитися на перехресті на різний колір вогнів світлофора. Можна взяти легкий вірш про світлофор, і зобразити правила переходу дороги за допомогою пальчикової гімнастики (принаймні жестами показувати, можна переходити в певній дорожній ситуації чи ні). Також діти можуть показати, що вони повинні робити на кожне світло (червоне, жовтее і зелене) – стояти, марширувати, готуючись перейти або йти на зелений.

Гра

Таким чином, інформація про поведінку на дорозі з допомогою пальчикової гімнастики може запам’ятатися краще, чим якщо її просто заучувати. Вірш, який містить ритм, краще відкладеться в голові дошкільнят (чи учнів молодших класів), а руху, які діти будуть виконувати, запам’ятаються їм з маленького віку. І потім на дорозі, зустрівшись із уже знайомою ситуацією, дитинки будуть знати, як поводитися й реагувати на світлофор і переключення його сигналів.

Пальчикова гімнастика – хороший спосіб навчання маленької дитину й формування в нього позитивного настрою. Вправи можна використовувати в будь-яких умовах – на вулиці, дитячому майданчику, будинку, у садку і школі. Така гімнастика служить одночасно грою, розминкою й може допомагати у навчанні. Головне — щоб було цікаво і весело дітям, а не комісії на відкритому уроці, якій можуть підготувати заняття з пальчиковими іграми.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию