Вправа пальчикової гімнастики «Жабка»

Вправа пальчикової гімнастики «Жабка» розрахована на дітей у віці від 2 до 4 років. Таку гімнастику можна проводити з дітьми у яслах і молодших групах дитячого садочку. Ігри в цьому занятті спрямован на розвитоку моторики та посилення концентрації та уваги дітей.

В озері

Цілі

Цілі заняття:

  1. Сформувати у дітей уявлення про жабку, її зовнішній вигляд, поведінку та відмінні якості.
  2. Дати і закріпити у дітей знання про геометричні фігури, їх кольори, форми і розміри.
  3. Навчити дітей правильно співвідносити рахунок з кількістю предметів.
  4. Пізнання світу шляхом наслідування звукам.
  5. Сприяти розвитку мови, загальної та дрібної моторики, уваги, відчуття ритму.
  6. Покращення навичок малювання та ліплення.

Рептилія

Необхідний інвентар

Для заняття можна використовувати наступне обладнання і засоби:

  • коробка або скриня для розміщення в ній різних предметів;
  • одна велика і декілька маленьких іграшок «жабок», також паперові стрибаючі іграшки «жабки»;
  • кольорові олівці і папір (можна заготовити лист із намальованою жабкою, лист паперу із лотосом і комарами);
  • зроблені з паперу листочки латаття та зображення жабенят;
  • різні геометричні фігури, які зроблені з картону;
  • пластилін та солоне тісто;
  • прищіпки, камінці та квіти;
  • іграшки «метелики» та «комахи»;
  • фарби для малювання і розмальовка з готовами картинками жабок і місця їх проживання;
  • звуковий супровід — звуки квакання жаб и пісні про жабок.

Хід заняття

На занятті знайомимо дітей із жабкою, проводимо тематичні ігри. Перед дітьми є коробка, у які є жабка. Лунає звук квакання. Відкривши коробку, діти дізнаються, що це жабка. Далі проводимо ігри, у яких використовуємо фігурки жабок.

Звуконаслідування

Дуже важливо сформувати у дитини правильний слух та розуміння звуків. Для цього потрібно проводити заняття зі звуковим сприйняттям і наслідуванням. Так, пояснюємо дітям, що жабки видають звук «ква» і декілька разів повторяємо з ними. У дітей формується звукове уявлення про тварину.

Гра «Як скаже жабка»

Для цієї гри потрібні іграшки-стрибалки. Натискаємо на хвостик жабки — вона скаче. Так формується уявлення про рухи та спосіб пересування жабок.

Артикуляційна гра «Жабка»

Жабка пострибуча

Допитливі очки

(прикладуємо долоньки до голови, імітуючи очі)

І всі її слова —

Це «ква» і «ква»

(повторяємо цей зву декілька разів

І щічки надуває (надуваємо щоки)

І ротик відкриває

(потрібно відкрити, а потім закрити рот, наслідучи діям жабки)

Щоб мухи і комарі

Потрапили до неї в рот на обід

(імітуємо комариний писк «з-з-з»).

Малювання кольоровими олівцями

Беремо заготований листок паперу із зображеною на ньому жабкою і комарами. Діти розмальовують воду — синім кольором, листочок латаття — зеленим кольором, проводять лінії червоним кольором від рота жабки до комах.

Гімнастика для рук «Дві подружки»

Стрибали жабки

Мили у воді лапки

(згинаємо і розгинаємо пальці на обидвох руках під час руху по поверхні столу)

Комариків ловили

До води поспішили

(плескаємо долонями по стову, передаючи звук стрибків)

В воді їм весело

Ми їм поплескаємо

(діти плескаємо у долоньки).

Гра на пальчиках «Дві веселі подружки»

Дві веселі жабки

(потрібно стиснути долонь у кулаки і розмістити їх на столі)

Ніколи не сумують

(потрібно різко випрямити пальця, підстрибуючи руками над столом)

Швидко стримають подружки

(долоні потрібно поставили на стіл прямими)

Весело граються

Водні бризки розлітаються

(потрібно різко стиснути кулаки і знову помістити їх на стіл.

Гра на пальчиках «Веселі жабки»

Дві жабки веселі

(загинають всі пальці, окрім двох, вказівний і середній зображують жабок)

Стрибали по оселі

(потрібно зобразити пальцями стрибки)

Лапкою — скік,

Іншою лапкою — скік

(потрібно поплескати долоньками по нозі у ритм)

Щоки надували

(потрібно поплескати долонями по нозі у ритм)

Комарика не помічали

(із всіх пальців, складених разом, зображують комара та його політ)

Прокричали «Ква-ква-ква»

(зображумо руками квакання, чотири пальці разом, а великий напроти них)

Утікає від жабок комар

(рукою зображуємо швидкий політ комара вгору).

Конструювання

Для цієї гри нам потрібні геометричні фігури. Намагаємося скласти з них схематично жабку. Ця гра допомагає провести аналогію між фігурами та формами, так виявляємо, з якої фігури яку частину жабки краще зобразити.

Вправа «Язик жабки»

Потрібно висунути язик, показуючи, як жабка ловить комарів. Потім ховаємо язик. Така вправа корисна для дикції та мови.

Ліплення

Для цього заняття потрібен пластилін або солоне тісто. Діти спробують зліпити жабенятко, листок лотоса та квітку. Можна також зліпити озеро і зробити очерет.

Музичний супровід

Діти під ритмічну музику плескають у долоньи, потрапляючи у ритм. Це допоможе розвинути слухове сприйняття та відчуття ритму.

Після такого заняття у дітей повинен закріпитися у свідомості ображ жаби, повинно сформуватися загальнье уявлення про нею і про її спосіб життя. Крім того, частина вправ спрямована на артикуляційний розвиток дитини. Вправи допомагають навчити дитину рахувати, правильно орієнтуватися у розмірах та формах.

Ссылка на основную публикацию