Діти дуже активні, хочуть гратися, бігати, постійно рухатися. У дитячому садку ранок краще починати з корисних вправ, які потрібно проводити весело, в ігровій формі. Це невелике, але наповнене позитивними емоціями фізичне заняття потрібно проводити під ритмічну музику, супроводжувати віршами, пісеньками, загадками, змаганнями й естафетами. Вдало сплановану ранкову зарядку в дитячому садку діти будуть чекати ще з вечора, з радістю відвідуючи дитячий садок.

Фізичне навантаження

Мета занять

Ранкова гімнастика дозволяє будь-якій людині не тільки пробудиться від сну, але й настроїться на весь наступний день. Монотонні вправи дають можливість подумати, спланувати день. Якщо зарядку починати в певний час, вона, як щоденне обов’язкове заняття, добре дисциплінує. Для дорослої людини ранкова зарядка може полягати не тільки у вправах, але й у ранковому вигулі собаки, збиранні дітей у садок, школу, приготуванні сніданку, зборі на роботу.

Діти в садок навряд чи піднімаються самостійно. Батьки із труднощами їх піднімають, допомагають одягнутися, зачесатися, змушують снідати. У садку їх чекає ранкова зарядка. Саме ця зарядка — це не просто фізкультурна процедура, а перша обов’язкова самостійна робота дитини. Хоча діти й повторюють вправи за вихователем, все-таки вони вчаться в певний час дисципліновано займатися роботою, і то в колективі. У довгостроковій перспективі — це є головним завданням ранкової зарядки, а не фізичний розвиток дітей, які й так настільки багато рухаються, що їх потрібно зупиняти, а не змушувати що-небудь робити.

Загартовування

Завданням вихователя є не формальний підхід згідно з вимогами державного стандарту, а розробка на основі державних стандартів власного, зручного для педагога комплексу. При розробці потрібно враховувати корисність для дітей з різних сторін — важливий розвиток не тільки фізичних якостей, спритності, але й навичок слухати, музичних якостей, можливо навичок мови, а також уміння точно виконувати завдання на прохання педагога.

Ідеальна зарядка повинна тривати не більш як 15 — 20 хвилин і включати розминку, вправи, ігрову частину, можливо невелику вікторину. Завдання створити хороший комплекс є не з легких, але, як і в будь-якій педагогічній роботі, завзято попрацювавши перший рік, зацікавивши діточок веселою ігровою зарядкою авторської роботи, можна користуватися плодами своїх наробок багато років.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Фізичний розвиток

Діти в дитячому садку бувають дуже різні. Є з підвищеною активністю, яких потрібно постійно зупиняти, а є й такі, які із самого раннього дитинства сидять біля телевізора, комп’ютера, ігрової приставки і їх потрібно змушувати рухатися. Також є діти з хорошим здоров’ям, а є здорові, але з особливостями розвитку організму, також є діти з різними хронічними захворюваннями. Оскільки гімнастика в дитячому садку має розвиваюче значення й робиться в групі з декількох або декількох десятків дітей, то вона повинна бути досить універсальною, щоб не займатися індивідуально з кожною дитиною. Тому складні вправи неприпустимі, ускладнювати заняття можна за допомогою гімнастичних аксесуарів і прискорення темпу руху.

Здоров'я

Ранкова гімнастика повинна вирішувати завдання:

  • пробудження від сну, підвищення концентрації дитини;
  • покращення обміну речовин, кровообігу внутрішніх органів;
  • посилення імунітету;
  • розвивати силу, швидкість, гнучкість, координацію й інші фізичні якості;
  • мати у своїй програмі основні рухи, гімнастичний комплекс можна поступово доповнювати вправами, які будуть збагачувати навички дітей;
  • зацікавити дітей веселими вправами, які вони будуть із радістю повторювати в групі і в домашніх умовах;
  • прищепити інтерес до спорту;
  • розвивати здібності й фізичні якості, ранкова гімнастика допомагає побачити дітей, яким вправи даються легко, їм можна займатися спортом;
  • рухові навики, які вже діти мають, на занятті з ранкової гімнастики закріпляються.

Спортивний зал

Критики вказують на неможливість виконання вищевказаних завдань, вони вказують на те, що в садку немає фахівців з фізкультури, що поставлені вправи не ефективні, немає умов, щоб займатися фізкультурою. Але це ж не лікувальна гімнастика, якою повинні займатися фахівці ЛФК у спеціальних кабінетах, це ігрові вправи, для яких потрібно площі не більше, ніж ігровий килим. І аксесуари повинні бути в мінімальних кількостях — гімнастичні ціпки, обручі, кубики, скакалки.

Ще одне невірне твердження полягає в тому, що рухову активність не потрібно формувати, тому що діти й так багато рухаються. Але потрібно формувати цілеспрямованість рухів, навички злагодженої роботи, внутрішню потребу бути організованим і вміння ставити й виконувати мети. Ці психологічні завдання можуть бути вирішені виконанням комплексу ранкової зарядки зарядкою, оскільки в маленьких дітей фізичний й психологічний розвиток йдуть поруч. Оскільки діти ще не сидять за шкільними партами, пізнання потрібно поєднувати з ігровим процесом, який і може стати частиною ранкових фізичних занять.

Батькам і вихователям потрібно пам’ятати, що фізичне виховання в освітній установі є неможливим без адекватного відношення до здорового способу життя будинку. Батьки повинні подавати приклад дітям, не маючи шкідливих звичок, а також займатися своїми дітьми — ходити з ними на спортмайданчик, на річку, у походи.