Заняття ранковою гімнастикою у середній групі садочка

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Дитячий садок — місце, де дитина повинна розвиватися фізично й психологічно. Це вік, коли прості вправи можуть давати багато пізнавального, адже зарядка може супроводжуватися новими рухами, віршами й пісеньками. Потрібно підходити творчо до ранкової гімнастики, щоб дітям було цікаво займатися.

Фізичне навантаження

Розвиток дітей

Який може бути рівень розвитку дітей у середній групі садка? Як правило, під цю вікову категорію попадають діти чотирьох і п’яти років. У цьому віці дитина може:

Вправи сидячи

 • в області математики: порівнює, як предмети розташовуються відносно один одного (спереду, посередині), знає геометричні фігури, рахує до десяти, порівнює кількість предметів (де менше, а де — більше), може писати цифри;
 • в області логічного мислення: уміє виділити загальне й різне на картинках, складає конструктор за схемою, складає пазл із декількох частин; п’ять хвилин бути зосередженим на завданні, складає піраміду із предметів, знає узагальнююче слово для групи слів (тварини — собака, кішка, миша, квіти — ромашка, гладіолус, тюльпан), виділяє картинки, де зображення не відповідають дійсності, пояснює прості твердження (навіщо вікна в будинку, навіщо тепло одягатися в холод).
 • розвиток мови: словниковий запас — біля 1000 слів, пропозиції й фрази повинні складатися із 7 — 8 слів, мову дитини повинні розуміти всі, а не тільки близькі люди, у мові потрібно впевнено й правильно використовувати множину, чітко розбиратися у формі й властивостях предметів (смак, колір, геометрична фігура), розуміти прийменники (де саме — в, на, за, біля), розбиратися в професіях, розмовляти на прості теми, знати декілька віршиків, розповідати про себе, розповідати що було в найближчому часі (де був, що робив), може знати декілька англійських слів і фраз.
 • знання про навколишній світ — відрізняє овочі від фруктів і ягід, знає, як вони ростуть і їх властивості, знає як називаються комахи, свійські тварини, розповідає про пори року;
 • побутові навички: взувається, одягається разом із зав’язуванням шнурків і застібанням одягу, просмикує нитку в дрібні отвори, малює лінії потрібної траєкторії, акуратно заштриховує фігури, красиво розмальовує розмальовки.

Виходячи з навичок, які повинні бути в дітей, проводиться ранкова гімнастика в середній групі садка.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи

Перед наступними комплексами ходимо по колу, бігаємо, можливо зі зміною напрямку бігу й ходьби. Вправи робимо, вишикувавшись у коло. Наприкінці вправ бігаємо по колу. Вихователь може стояти осторонь або в середині кола. Зарядку може проводити й дитина, у якої добре виходить, а вихователь може просто коментувати. Вправи можна робити під ритмічну музику.

Загальнорозвиваючий комплекс комплекс ранкової гімнастики, у середній групі:

 1. Вправа «Руки вниз». Ноги на ширину 15 сантиметрів, піднімаємо руки, піднімаємо голову й дивимося нагору на долоньки, зі словом «вниз» опускаємо руки й голова дивиться прямо, повторити п’ять разів.
 2. Назва вправи — «Молоток». Ноги на ширині плечей, нахиляємося, кулачками вдаряємо об коліна, говорячи » тук-тук», випрямлюємося, і так чотири рази.
 3. Вправа називається «Дзиґа». Робимо десять стрибків, повертаючись в одну сторону, потім ходимо на місці й стрибаємо, повертаючись в іншу сторону, зробити чотири повтори.
 4. «Стрибають пружинки» — руки на поясі, трохи присідаємо, розводимо коліна в сторони й випрямлюємося, зробити чотири повтори.
 5. «Робимо стрибки» — долоні на поясі, стрибаємо одночасно на двох ногах.
 6. Дихальна вправа — розводимо руки в сторони на вдиху, на видиху опускаємо руки, трохи нахиляємося й плескаємо руками по стегнах.

Загальнорозвиваючі вправи з кубиками:

 1. «Постукай кубиками». Вихідне положення — ноги трохи розставлені, руки з кубиками внизу. Руки підняти вгору, постукати кубиками, опускити, сказати «вниз». Повторити 5 разів.
 2. «Нахили в сторони». Вихідне положення — ноги на ширині плечей, руки з кубиками вгорі. Нахилитися праворуч (ліворуч), сказати «праворуч» («ліворуч»), повернутися у вихідне положення. Повторити 6 разів.
 3. «Постав кубики». Вихідне положення — ноги трохи розставлені, кубики внизу. Присісти, покласти кубики на підлогу, присісти, поставити кубики на підлогу, встати, присісти, взяти кубики, повернутися у вихідне положення. Повторити три рази.
 4. «Кубики в сторони». Вихідне положення — ноги трохи розставлені, кубики внизу. Рзвести руки в сторрони, опустити вниз. Повторити 5 разів.
 5. «Підстрибування». Вихідне положення — ноги трохи розставити, кубики на підлозі з боків. Зробити 10 — 15 підстрибувань. Повторити три рази, між повторами ходити на місці.
 6. «Здуємо з долоньки пушинку» (дихальна вправа). Вихователь промовляє «Постав а долоньку пушинку і здуй її — вона полетіла далеко-далеко» (потрібно здувати із правої та лівої руки).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию