Вправи ритмічної гімнастики в дитячому садку

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Діти дошкільного віку люблять робити вправи під музичний супровід. Першим, хто почав тренувати дітей під музику, був Еміль Жак-Далькроз – викладач Женевської консерваторії. Ритмічна гімнастика – це оздоровчі вправи, які робляться під ритмічну музику. Вправи, які використовуються, загальнодоступні для дітей: стрибки, біг, ходьба, притопи і різноманітні рухи для танцю. Тренуватися можна в домашніх умовах, в спортивному залі і в дитячому садку.

Спортивний зал

Методика

Вихователям важливо з творчістю і фантазією підійти до складання комплексів гімнастики. Можна кожній вправі дати свою назву, що допоможе дітям добре орієнтуватися в характері і манері виконання.

Ритмічна гімнастика проводиться в дитячому саду вже з самого малого віку і носить оздоровчий характер. Необхідно правильно підібрати музичний репертуар юним гімнастам: це може бути збірка веселих дитячих пісень, мелодії з улюблених дитячих мультфільмів, і сучасна популярна ритмічна музика, і, звичайно, ніхто не відміняв класичну музику, яка безумовно має естетичний характер сприйняття. Обділити увагою не можна і народну музику, яка володіє різноманіттям жанрів. Можна знайти і повільні і плавні мелодії, які підійдуть для розминки і запальні для основної частини. Про благородний вплив музики відомо всім. Якщо сподобається музика, то і рухи будуть краще запам’ятовуватися.

Кожен окремий комплекс повинен виконуватися стоячи, і складається він з трьох частин: підготовча, основна і заключна. Підготовча частина має на увазі підготовку організму до фізичного навантаження. Тут приділяється більша увага фізичним вправам, які готують тіло до більш складних вправ. Основну частину складають вправи, які потрібно виконувати «зверху –вниз»: починаємо з м’язів шиї, потім плечі, руки, тулуб і закінчуючи ногами. Кожен комплекс закінчується вправами на відновлення дихання, розслаблення м’язів і відновленню сил, за допомогою рухів, виконуваних в повільному темпі. Різноманітне кількість рухів, виконуваних на різних рівнях простору, вдосконалюють рухову пам’ять і координацію рухів дитини.

Окремі елементи комплексу можна додатково повторювати на фізкультурних заняттях або під час ранкової гімнастики, яка проводиться щоденно до сніданку. Так само вправи чудово доповнять рухливі ігри на прогулянці, які проводяться у вільній діяльності на свіжому повітрі.

Кожен комплекс рекомендуються повторювати 2-3 місяці, після цього застосовувати складніший комплекс вправ.

З обручами

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Значення

Гімнастика доставляє радість діткам від фізичної активності під ритмічну музику. Вона також вирішує не маловажні завдання, наприклад, розвиток рухових здібностей: гнучкість, спритність, координація рухів, витривалість, сила, швидкість, усвідомленого виконання вправ, увага, зібраність, творчій уяві.

Види

Принципи

Принципи ритмічної гімнастики:

  1. Доступність-дозволяє починати виконання загальнорозвиваючих вправ з найменшими дітками 3-х річного віку.
  2. Ефективність — сприятливо впливає на розвиток центральну нервову систему, дихальну, серцево-судинну. Неоціненний внесок вносять вправи в розвиток опорно-рухового апарату.
  3. Емоційність – кожен добре підібраний комплекс не залишить байдужими дітей, яким подобається танцювати під музику під керівництвом тренера, який є своєрідним аніматором.

Засоби

Засоби ритмічної гімнастики:

  • елементи аеробіки та акробатики;
  • основні види рухів (біг, ходьба, стрибки);
  • дихальні вправи;
  • вправи з предметами (обручем, м’ячем, фітболом, скакалкою, стрічкою);
  • танцювальні рухи (в основному притопи).

Особливості

Особливості проведення ритмічної гімнастики в дошкільному закладі. Проводити гімнастику слід в провітреному і чистому приміщенні. Одяг у дітей повинна бути зручною. Зазвичай це футболка і шорти, на ноги одягаються чешки і гетри, дуже важливо, щоб взуття не ковзала.

Якісне і щоденне виконання ритмічної гімнастики сприяє різнобічному фізичному розвитку дитини. Вона сприятливо впливає на весь організм ,знімає стрес, підвищує витривалість, покращує настрій. Свобода рухів і легкість в їх виконанні, а також позитивні емоції – все це обов’язкова запорука успішно виконаної ритмічної гімнастики.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию