Гімнастичні вправи при плоскостопості для дітей

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Плоскостопість не тільки шкодить ході, обмежує рух у майбутньому (не можна повноцінно бігати, стрибати), але й серйозно впливає на здоров’я різних органів. При плоскостопості хребет зазнає великого навантаження, може захворіти, а з ним будуть страждати всі внутрішні органі. Щоб дитина в майбутньому вела повноцінне життя, потрібно віднести до цього захворювання серйозно. Проста гімнастика при плоскостопості для дітей допомагає зробити стопи здоровішими, а організм міцним. Самостійно виправити плоскостопість важко, потрібно консультуватися з ортопедом, який порадить найефективніший шлях лікування.

Масажний килимок

Основні принципи

Крім вправ потрібно подбати про режим дитини — їй протипоказана ходьба босоніж по твердих рівних поверхнях (на вулиці — бетонна, асфальтована поверхні, вдома — ламінат, лінолеум, паркет). Для зміцнення м’язів і запобігання їх атрофування стопа повинна постійно працювати — постеліть будинку ворсисті килими, купіть лікувальні килимки, на вулиці ходіть по гальці, піску, бігайте по траві, ходите по колоді, добре допомагає лазання по жердині або канаті.

Килимок із камінчиками

Починати лікування потрібно з перших місяців, необхідно зміцнювати м’яза стоп, гомілки, зв’язки ніг — робити масаж, спеціальні вправи, іноді призначають фізпроцедури. У більш пізньому віці також можна лікувати цю хворобу за допомогою гімнастичних вправ і лікувальної фізкультури.

Масаж і процедури

Масаж можуть робити батьки. Залежно від типу впливу, дитина може лежати як на животі, так і на спині. Потрібно впливати пальцями рук на пальці ніг, особливо на великий палець і на його основу, також потрібно в першу чергу й особливо ретельно розминати внутрішній край стопи й передню частину гомілки. Масаж можна робити в будь-якій формі, але передню частину гомілки не можна вібрувати й із зусиллям розминати.

Масаж стопи

Масаж потрібно поєднувати із вправами, які тренують м’язи, що підтримують внутрішній вигин стопи, дії при масажі — повороти, згинання усередину, ковзання стопи по гомілці. Вправа з пальцями — катання дрібного м’яча, присідання на палиці, який стоїть поперек руху, розгин і згинання пальців. Оптимальний час масажу — 15 хвилин, три рази на день. Масаж потрібно робити до й посля гімнастики, при чому перед заняттям потрібно робити розігріваючий масаж, а після — розслаблюючий і відновний, особливо якщо дитина відчуває біль в ногах.

Із процедур роблять для ніг теплі ванни, які потрібно чергувати з холодними — такий контраст зміцнить м’язи, судини і покращить постачання органів ніг поживними речовинами. Плавати потрібно стилями, у яких задіяні ноги.

Режим

Важливу роль відіграє режим дня у який включені регулярн заняття. Заняття можна проводити у формі гри, бажано мати шведську стінку, оскільки вона добре впливає на стопи. Дитина повинна розуміти й самостійно ходити на носках, п’ятах, внутрішній і зовнішній частинах стопи, стрибати, тренувати стопу спеціальними аксесуарами — масажерами, катати циліндр.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Зміцнення м'язів стопи

До покращення стану стопи, особливо у віці формування ноги, до п’яти років не можна носити м’яке плоске взуття, дівчатам не можна ходити на каблуках і в туфлях зі звуженим носком. Школярам можна носити супінатори, але в більш ранньому віці устілки й ортопедичне взуття не рекомендується, оскільки вони ослаблюють м’язи, а це погано для ноги, яка ще не сформувалася.

Рекомендовані спортивні заняття — плавання, ігри з м’ячем, бігові лижі, навантаження потрібно збільшувати поступово. Як і будь-які вправи, початкові навантаження повинні не бути тривалішими за 15 хвилин. Лікувальна гімнастика проводиться три рази на день на босу ногу, вона не повинна занадто стомлювати й приводити до м’язового болю, починати потрібно з інструктором, а потім і самостійно.

Вправи для дошкільнят

Потрібно вибрати п’ять завдань і їх кількість збільшувати. Бажано не виконувати вправи просто як гімнастику, а скласти з них ігри. Так дитина не втомлюється й не відчуває навантажень.

Вправи

 1. Положення сидячи, десять раз згинати й розгинати кожну стопу
 2. Стоячи покрутити стопами.
 3. Перекочування на стопах з носків на п’яту, до десяти раз.
 4. Ходити на носках і п’ятах, внутрішній і зовнішній стороні стопи.
 5. Робити напівприсідання на пальчиках.
 6. Піднімати з підлоги пальцями ніг ручки, іграшки.
 7. Малювати ногою олівцем (ця вправа особливо подобається дітям).

Вправи для школярів

Положення сидячи

 1. Зводити й розводити п’яти, згинати й розгинати стопи.
 2. Пальцями піднімати дрібні предмети, стопами — м’ячі більших розмірів.
 3. Ходити пальчиками по підлозі, збирати матерію пальцями ніг.
 4. Катати гумовий м’яч, палицю, ребристий валик (можна гімнастичний рол).

Вправи сидячи

Положення стоячи

Потрібно купити масажний килимок, на якому можна робити багато вправ.

 1. Повертати тулуб, не відриваючи ніг.
 2. Напівприсідати з різними положеннями рук — уперед, вгору, у сторони
 3. Перекочуватися з носка на п’ятку.
 4. Ходити по палиці, брусі, дошці з ребрами, ребристому масажному килимку, поролоновому матрацу.
 5. Лазити по гімнастичній стінці серединою стопи, ходьба по похилій поверхні на носках.

Вправи сидячи і стоячи

Батькам потрібно враховувати, що плоскостопості сама не проходить, вона тільки збільшується, якщо її не лікувати, і в майбутньому приводить до ускладнень. Але лікувальна гімнастика не тільки вилікує цю хворобу, але й в цілому покращить самопочуття дитини.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию