Фітбол для школярів молодших класів

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

На фітболі можна займатися починаючи з місячного віку, фізичні заняття в той час мають також завдання психологічного розвитку, оскільки дитина отримує нові емоції і займається новим видом діяльності. Але в шкільному віці для організму стоять зовсім інші завдання. Постійно сидячи за шкільною партою, за письмовим столом, за комп’ютером, школяр менше часу грається з однолітками й часто не може одержати адекватне навантаження, тому можуть виникати проблеми з обміном речовин, роботою м’язів, правильною поставою. На допомогу може прийти гімнастичний м’яч, займатися з яким можна навіть у перервах між виконаними домашніми завданнями, а в умовах школи — у спортивному залі.

У спортивному залі

Правила занять

Правила добору м’яча в основному стосуються дорослих, у яких ріст уже сильно відрізняється. Школярам молодших класів, а це вік від шести до десяти років, як правило підходить м’яч діаметром 55 сантиметрів. Але якщо дитина занадто висока або низька, простежте, щоб у сидячому положенні (на м’ячі) колінний кут був прямим (90 градусів).

 • на м’ячі легко втратити рівновагу, тому простежте, щоб навколо не було предметів, які можуть становити небезпеку при падіннях;
 • одяг повинен вільно розтягуватися, взуття не повинно спадати, або потрібно займатися на килимку в носочках;
 • дотримуватися тактики поступового ускладнення вправ;
 • гімнастика повинна бути цікавою дитині й проходити без болючих відчуттів;
 • не можна різкими рухами скручувати шийний і поперековий частини хребта, а також сильно протягом тривалого часу напружувати м’язи, у тому числі й спинні (тривале напруження може різко підняти артеріальний тиск, а це небезпечно, навіть для дітей);
 • лежачи забороняється затримувати подих, оскільки м’яч дає додаткове навантаження на діафрагму;
 • для посилення лікувального ефекту вправ у положенні лежачи на фітболі, потрібно намагатися, щоб голова була на одній лінії із хребтом, так м’язи звикають до правильного положення спини;
 • під час вправ м’яч повинен бути на одному місці, рухатися тільки погойдуванням;
 • фізичне навантаження потрібно погоджувати з лікарем, воно повинно відповідати віку й стану організму дитину;
 • спочатку дитину потрібно страхувати, а також учити правильно падати;
 • лікувальну й оздоровчу гімнастику можна поєднувати з логопедичними заняттями;
 • у групах краще заняття проводити у вигляді ігор, вікторин (називати слова при перекиданні м’ячика), естафет, змагань.
 • при будь-яких ознаках погіршення стану (біль, запаморочення) потрібно припинити заняття й з’ясувати причину.

Тренування м’язів плечей і рук

Наступні вправи для дітей можна робити в положенні стоячи, сидячи й лежачи, вони досить універсальні. Але за рахунок статичної напруги під вагою м’яча дають хороший ефект для м’язів рук, плечей і спини. Важливо — статичні (їх ще називають ізометричними) вправи не можна робити тривалий період часу, тим більше із затримкою дихання, різко піднімається тиск, а це небезпечно.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Тримати фітбол на витягнутих руках перед собою, а потім над головою декілька секунд. Ускладнення вправи — можна хапати м’яч не тільки по боках, а також зверху й знизу.
 2. Підняти фітбол над собою на прямих руках і нахиляти в сторони.
 3. Стискати з боків гумову куля в положенні внизу, перед собою у вгорі.
 4. Обертати м’яч перед собою.
 5. Нахиляться вперед із прямою спиною, м’яч перед собою або за головою. Ускладнення вправи — у нахиленому положенні помахати руками з м’ячем вверх і вниз.
 6. Повертатися з фітболом у сторони, тримаючи його на витягнутих руках перед собою. Ускладнення вправи для дітей — при поворотах стискати м’яч.
 7. Взяти м’яч не кистями, а стиснути передпліччями й згинати руки в ліктях.

Зміцнення преса

Вправи для дітей робляться в положенні лежачи на спині:

 1. Фібол завести руками за голову, сідаючи, котити м’яч по грудній клітці, пресі, ногах і прокотити його у зворотному положенні, лягаючи. Для міцних дітей можна ускладнити вправу — підняти ноги під кутом 45 градусів.
 2. Зігнути ноги в колінах, але стопи повинні бути на килимку, взяти фітбол між ногами, долоні поставити на потилицю. М’яч потрібно із зусиллям стискати й одночасно сісти. Міцних дітей, яким ця вправа є занадто простою, можна попросити тримати ноги над підлогою під кутом 45 градусів.
 3. Фітбол поставити під спину, долоні поставити за голову, підняти з підлоги голову й плечі до горизонтального положення, так протриматися декілька секунд і опуститися.
 4. Лягти на фітбол, одну руку поставити за голову, іншою триматися за м’яч, підняти плечі з головою до горизонтального рівня й повернутися в одну, потім в іншу сторону.

Вправа сидячи

Вправи для дітей на боці:

 1. Лежачи на боці на гімнастичному м’ячі, триматися двома руками за фітбол, піднятися на руках, відкотити м’яч від себе й знову прикатити до себе.
 2. Лягти на бік, фітбол тримати між колінами, піднімати зігнуті ноги. Трохи складніше для дітей буде піднімати м’яч прямими ногами.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию