Гімнастика для кормлячої мами і дитини

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спільна гімнастика мами й дитини — це не тільки здоров’я малятка, але й ще один привід для спілкування найрідніших у світі людей. Це не трудомістке тренування, а прості вправи, які не викликають утоми в матері, а грудничку дають тільки позитивні емоції. У дітей у віці до одного року фізичний розвиток іде в ногу із психологічним і розумовим, тому трохи часу, приділеного в ранньому віці — це величезна інвестиція в майбутнє маляти. Але найдивовижніше — є вправи, у яких тренуються одночасно й дитина й мама.

Вправи

Вправи до напівроку

Дитина у віці кілька місяців дуже пластична, з нею легко й цікаво займатися, але також вона тендітна, тому займатися потрібно обережно. Зазвичай вистачить десять повторень кожного руху, але кількість вправ в одному підході можна згодом довести до 20 разів. Займатися бажано до 20 хвилин, більше нема потреби, оскільки в дитини ще є режим годування, сну. Дотримуйтеся також годинних інтервалів між тихою годиною, прийомом їжі й гімнастикою. Вправи призначені для мам, які розуміють, що декрет — не тягар, а час нових можливостей. Прості вправи:Вправи сидячи

 1. Зміцнення м’язів плечового суглоба й біцепсів. Мама стає рівно, тримає дитину на зігнутих під прямим кутом руках і згинає руки. Для маляти — це гойдалка, для мами — зміцнення м’язів рук. Бажано мати страховку — м’яку поверхню, яка недалеко від рук.
 2. Зміцнення м’язів спини. Мама лежить на животі, на витягнутих руках — брязкальця біля яких слід покласти дитину. Піднімаючи грудну частину, мама зміцнює спинні м’язи, а дитина радіє брязкальцям, які рухаються нагору й униз.
 3. Зміцнення низу спини й верхньої частини стегон. Мама стоїть рачки, піднімає одну ногу зігнутою, випрямляє її, піднімаючи якнайвище й прогинає одночасно спину вниз. Дитина повинна бути перед головою мами, але на деякій дистанції, щоб мама, не втративши рівновагу, не штовхнула дитя. Вправу можна ускладнити, виконуючи її з опорою на лікті й нахиляючись якнайближче до маляти.
 4. Зміцнення верхньої частини стегон — мама робить неповні присідання з дитиною на руках.
 5. Зміцнення м’язів стегон із внутрішньої сторони. Дитина — на руках у мами, яка сидить у такий спосіб — одну ногу витягнути вперед, іншу потрібно піднімати в напівзігнутому виді, коліно дивиться назовні.
 6. Зміцнення м’язів преса. Лежачи на спині, мама ставить маля до себе на живіт, піднявши ноги так, щоб стегна були спинкою для дитини. По черзі піднімати ноги, намагаючись не відривати поперек від килима. Дитина буде радіти, адже мамин животик буде рухатися разом зі стегнами, заколисуючи дитину, немов на гойдалці. Потрібно бути обережним, щоб маля не звалилося на бік.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

До однорічного віку

Наступні вправи — для дитини, яка вміє сидіти, вона незабаром навчиться стояти. Відповідно мамі можна робити складніші рухи:

 • зміцнення м’язів грудей, руки й преса — мама сидить на килимку, ноги розставлені, їх можна трохи зігнути в колінах, дитина сидить на ногах у матері, трохи притискаючи обличчя до грудей; мама лягає на підлогу, тримаючи дитину на піднятих руках;
 • для того щоб покращити талію, потрібно, лежачи на спині, пригорнути дитину до грудної клітки й перевертатися в одну і другу сторони, але потрібно стежити, щоб таз був на підлозі;
 • лежачи на спині, піднімати дитину на стопах ніг, тримаючи його за руки, ця вправа зміцнює м’яза преса й ніг;
 • мама сидить на підлозі, дитина сидить, тримаючись за мамині руки, мама лагає на підлогу — дитина встає, повертається в сидяче положення — маля лягає на підлогу, ця вправа зміцнює прес;
 • м’язи стегон і спини добре зміцнюються наступною вправою — мама сідає на підлогу із зімкнутими прямими ногами й ходить на сідницях, тримаючи дитину колінах, вона повинна бути повернутою спиною до мами.

Вправа лежачи

Гімнастика для молодих мам, які хочуть займатися з дитиною, повинна бути безпечною й приносити задоволення. Можна робити конкретний комплекс вправ, а можна придумати свої рухи, які можна виконувати під музику. Головне — щоб не травмувати дитину, не потрібно робити різких рухів, стрибків, не можна трясти малятко. Але можна плавно заколисувати дитину, такі статичні неспішні рухи будуть добре позначатися на самопочутті дитини і на м’язах мами.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию