Гімнастичні вправи для дітей з порушенням постави

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Постава — це не тільки красиво, це ще й здоров’я внутрішніх органів. Адже якщо людина струнка, у неї здоровий хребет і всі органі працюють вільно, оскільки немає їх зміщення. Якщо за стрункістю не стежити, то згодом проблеми можуть наростати — хода стане важкою, з’явиться живіт, це може психологічно тиснути на людину. Постійне неправильне положення тіла згодом веде до різних захворювань — остеохондрозу, протрузії, грижі. Тому за поставою потрібно стежити з дитинства, а якщо вона вже порушилася — виправляти ситуацію потрібно за допомогою гігієни навчання й роботи, потрібно займатися лікувальною гімнастикою, ЛФК і спортом.

Вправа для зміцнення спини

Профілактика хвороб хребта

Для того, щоб перевірити свою поставу, потрібно стати біля стіни й упевниться, що тіло торкається вертикальної поверхні одночасно сідницями, п’ятами, лопатками й потилицею при прямій голові. Це правильне положення тіла, якого потрібно дотримуватися при ходьбі. Щоб організм запам’ятав таке положення, потрібно тренуватися — стати біля стіни в правильному положенні й відходити на декілька кроків, згадувати таку форму тіла й випрямлюватися при ходьбі.

Робоче місце

Також потрібно обов’язково правильно сидіти, для цього потрібно стежити не тільки за положенням тіла, але й вибирати меблі, відповідну до росту:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • сидіння повинне бути досить високим — щоб ноги були під кутом 90 градусів, тому потрібно підбирати сидіння згідно з ростом;
 • також згідно з ростом потрібно підбирати стіл, щоб дитина змогла сидіти рівно при писанні й читанні;
 • сидіння повинно бути широким, мінімум 36 сантиметрів глибиною, воно повинне заходити на 5 сантиметрів під робочий стіл, щоб положення спини було правильним;
 • сидіти потрібно прямо зі злегка нахиленою головою, спинка стільця повинна торкатися попереково-крижової частини хребта, ноги зігнуто під кутом 90 градусів, на стіл обпертися передпліччями, а не ліктями;
 • важкі предмети потрібно носити у двох руках, бажано їх рівномірно розподілити по руках або ж використовувати рюкзак;
 • якщо потрібно нести щось важке, наприклад відро води, потрібно міняти руки;
 • дітям з порушенням постави потрібно займатися спортом, танцями, лікувальною гімнастикою, щоб тренувати м’язи шиї й спини.

Вправи

Вправи лікувальної гімнастики для розвитку м’язів живота, спини, шиї дітей. Заняття потрібно проводити хоча б через день. Також рекомендується багато ходити, кататися на лижах, неспішно пробігати кілька кілометрів, плавати. Плавання вважається найкращим заняттям для дітей з поганою поставою, оскільки хребці через відсутність навантаження приймають нормальне положення, а м’язи, розвинені при плаванні, закріплюють їхнє правильне положення.

Мостик

При порушенні постави для дітей розроблений наступний комплекс, вправи потрібно виконувати 5 — 10 разів:

 1. Стоячи, потрібно вдихнути повітря, на затриманому подиху на два рахунки нахиляємося вперед і торкаємся пальцями підлоги, після цього видихаємо, ще на два рахунки випрямляємося й видихаємо.
 2. Стоячи, голова відведена назад, руки на потилиці. На два рахунки робимо кругові рухи тулубом — нахиляючись назад вдихаємо, нахиляючись уперед — повільно видихаємо, зробити п’ять разів у дві сторони.
 3. Стоячи, руки розвести в сторони, наповнюємо легені повітрям, на два рахунки повертаємо тулуб, відводячи руки назад, коли груди злегка прогинаються, видихаємо, ще на два рахунки вертаємося у вихідне положення й робимо вдих.
 4. Стоячи, крутимо головою в різні сторони.
 5. Стоячи, на два рахунки максимально нахиляємося вліво й вдихаємо, повторюємо в іншу сторону з видихом.
 6. Стоячи, за спиною біля лопаток тримаємо гімнастичну палицю. На два рахунки нахиляємося максимально низько вперед, вдихаємо повітря, потім на два рахунки відхиляємося назад і видихаємо.
 7. Вправа для дітей з порушенням постави «кішка». Стоячи рачки, на два рахунки прогинаємо груди вниз і дивимося на вдиху в стелю, на видиху вигинаємо спину дугою вверх, при цьому голова на видиху опускається вниз.
 8. Лягти на живіт, руки витягнуті в сторони, тримаємо груз вагою біля трьох кілограмів (можуть бути гантелі), вдихаємо й на два рахунки прогинаємо голову вгору, піднімаємо вантаж, ще на два рахунки опускаємося на видиху на підлогу.
 9. Сісти на підлогу, зробивши упор руками позаду. На вдиху на два рахунки затримуємо подих, піднімаємо руки в сторони, ноги піднімаємо під кутом 45 градусів, ще на два рахунки видихаємо, опускаючи ноги й руки.
 10. Поставити долоні на чоло й потрібно намагатися опускати голову, а руками чинити опір, м’язи потрібно напружити із затримкою дихання на п’ять секунд, між спробами потрібно робити паузу на декілька секунд. Потім таку вправу повторюємо, але для потилиці.

Вправи робити через дві години після їжі, але перед заняттями потрібно випити склянку рідини. Для поліпшення постави дітей змушуйте їх побільше рухатися, адже ніякий лікар не випрямить хребет так, як м’язи, які відповідають у дітей за втримання рівної шиї й спини. Перед початком занять проконсультуйтеся з лікарем на предмет відповідності фізичних вправ стану здоров’я дитини.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию