Тренер з художньої гімнастики Дерюгіна Альбіна Миколаївна

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Дерюгіна Альбіна Миколаївна – відома людина, що прославилася далеко за межами своєї країни. Вона – знаменитий тренер з художньої гімнастики, у неї мріють тренуватися багато спортсменок. Народилася Альбіна Миколаївна 16 березня 1932 року і все життя присвятила спорту. Серед учениць відомого тренера – відомі чемпіонки, у числі яких Ірина Дерюгіна й Тамара Єрофєєва. Вихованки тренера завойовували золоті медалі на Олімпіадах, перемагали в чемпіонатах світу і Європи. Дівоче прізвище Альбіни Миколаївни – Єгорова. Її мала Батьківщина – невелике місто Макіївка в Донецькій області. Це місто-супутник Донецька відомий не тільки металургійною промисловістю. Саме тут народилися такі прославлені українські спортсмени, як футболіст Сергій Валяев. Альбіна Миколаївна Дерюгіна прийшла в художню гімнастику на зорі її зародження й вважається однією з основоположників даного спортивного напрямку.

Спортсменка

Знамениті вихованки

Найпершою зіркою художньої гімнастики, яка тренувалася в Альбіни Миколаївни, стала її донька Ірина. Зараз майстер спорту Ірина Дерюгіна сама працює тренером, про цю професію вона мріяла із трирічного віку, коли стежила за роботою своєї матері. Спортсменка стала єдиною в СРСР гімнасткою, що двічі виграла титул абсолютної чемпіонки миру.

Крім доньки Ірини, вона готувала до змагань багатьох інших титулованих гімнасток:

 1. Наталю Годунко – почала кар’єру в дев’яностих, змагалася в індивідуальній першості аж до 2009 року. Посіла п’яте місце на Олімпіаді в Афінах, чемпіонка Європи 2005 із вправ зі стрічкою.
 2. Вікторію Бессонову – легендарна радянська гімнастка, зараз вона – тренер в «Школі Дерюгіних». Успішно виступала як у командних заліках, так і з одиночними номерами.
 3. Ганну Бессонову – дочка гімнастки Вікторії Сєрих (дівоче прізвище Вікторії Безсонової). Вона народилася в Києві, виступала протягом 10 років, заробила вищі нагороди на чемпіонатах світу та Європи.
 4. Оксану Скалдіну – рік народження – 1972. На чемпіонаті світу в Сараєво отримала чотири золотих медалі. Її донька – Дарія Сватковська також займається художньою гімнастикою. На даний момент займається тренерством.
 5. Жанну Васюру – відома в радянський час гімнастка, стала чемпіонкою світу в 1975 році. Була першою українською гімнасткою, що потрапила до збірної СРСР. Її чоловіком був футболіст «Динамо Київ». Після завершення кар’єри вона почала займатися підготовкою спортсменок.
 6. Ольгу Щеголеву – виступала за СРСР із 1977 по 1979 рік. Власниця нагород на чемпіонатах світу.
 7. Тамару Єрофеєву – брала участь у змаганнях з 1996 року й закінчила кар’єру в 2004 році. Отримала багато нагород, була чотириразовим призером Кубка світу.
 8. Еліну Хозлу – у складі збірної СРСР отримала нагороду за груповий виступ.
 9. Ольгу Плохову – в 1977 році перемогла на чемпіонаті світу.
 10. Ганну Різатдінову – отримала бронзу на Олімпіаді 2013 року. Зараз продовжує брати участь у змаганнях.

Сім'я

Освіта

Перш ніж стати тренером, Дерюгіна Альбіна Миколаївна кілька років присвятила навчанню. Вона займалася різними видами спорту – спортивною гімнастикою, акробатикою. Зі шкільних років займалася легкою атлетикою. У студентскі роки була у волейбольній і баскетбольній командах. Любов до занять гімнастикою майбутньому тренерові прищепила викладачка Київського інституту Валентина Зінченко.

Альбіна Миколаївна закінчила два навчальні заклади:

 • Дніпропетровський технікум фізичної культури
 • Київський інститут фізкультури

Чоловік і донька

Діяльність

Займатися підготовкою спортсменок на міжнародному рівні Альбіна Миколаївна розпочала не відразу. Спочатку вона проявила свій талант у Київському політехнічному інституті, влаштувавшись тренером у товариство «Спартак». Тільки через декілька років її помітили й запросили стати тренером збірної. Спершу Альбіна Дерюгіна займалася тільки з ученицями, які приймали участь в групових виступах. Першою вихованкою, яка виступала з одиночними номерами, стала донька Ірина.

Уже на початку 70-х років Школа гімнастики в Києві стала популярною не тільки в СРСР, але й за межами держави. Зараз даний заклад іменують «Школою Дерюгіних». В 1986 році Дерюгіна була призначена президентом Федерації художньої гімнастики. До 1992 року Альбіна Миколаївна – тренер збірної команди СРСР. Після Перебудови вона залишилася в Україні й продовжила тренувати гімнасток. Тепер вона працює зі збірною України.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Суддя

Незважаючи на те, що Альбіна Дерюгіна – досвідчений тренер, вона не раз намагалася піти зі спорту. Але ця сильна жінка змогла подолати труднощі, і за її власним твердженням, навіть не брала тривалих відпусток. Альбіна Миколаївна вийшла на роботу через два тижні після народження доньки. Зараз їй пішов дев’ятий десяток, але вона продовжує працювати.

Міжнародні змагання Кубок Дерюгіної – Deriugina Cup одержали назву на честь знаменитого тренера. Після 2012 року змагання не проводилося декілька років підряд. Але в 2017 році із приводу ювілею Альбіни Миколаївни Гран-Прі знову відбулося. В 22-у міжнародному турнірі 2017 взяла участь Ганна Різатдінова, яка зайняла третє місце на Олімпіаді в Ріо-Де-Жанейро. Перше місце в «Кубку Дерюгіної» цього разу отримала Поліна Хоніна.

Альбіна Миколаївна Дерюгіна в художній гімнастиці досягла значного успіху. Вона має багато нагород, а також почесні звання. Як досвідчений спортивний фахівець, вона була запрошена на пост судді міжнародної категорії. В даний момент є президентом Федерації гімнастики України. Альбіна Миколаївна має понад 10 різних нагород – орденів, медалей, почесних звань. В 2002 році була нагороджена званням «Герой України». Мала звання заслуженого тренера СРСР. На даний момент – заслужений тренер України. Є членом Виконкому Національного Олімпійського комітету України.

Особисте життя

Мати тренера – Клавдія Данилівна, батько – Микола Єгоров загинув на фронті за 2 місяця до Дня Перемоги. У сім’ї було 5 дітей. Зараз Альбіні Дерюгіній вже 85 років, вона бабуся. усе життя прожила в шлюбі з Іваном Костянтиновичем Дерюгіним – олімпійським чемпіоном з п’ятиборства. Вони познайомилися, коли вчилися в Київському інституті фізкультури.

В 1983 році Альбіна Дерюгіна народила доньку – Ірину, яка в подальшому стала олімпійською чемпіонкою з художньої гімнастики. В 1996 році чоловік Іван Дерюгін помер. Внучка – Ірина Блохіна замужем за репером Сергієм Ларсоном. Вона тривалий час жила в США, зараз працює в Школі художньої гімнастики разом з мамою й бабусею.

Аккаунти в соціальних мережах і сайти

Група Вконтакте «Школи Дерюгіної»: vk.com/club17872789

Офіційний сайт Школи художньої гімнастики, якою керує Альбіна Миколаївна: www.rg-school.kiev.ua

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию