Що потрібно знати початківцям у художній гімнастиці

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Художня гімнастика відрізняється сильною привабливістю не тільки для маленьких дівчаток, яким подобаються гарні блискучі костюми гімнасток, але й для мам, які прагнуть, щоб їх діти були сильними, граціозними й успішними. Адже художня гімнастика — це одночасно акробатика, танці й хороша психологічна підготовка. Але за красивою обкладинкою є цілий невидимий світ — важкої праці, розчарувань поразками, травмами. Звичайно, якщо є можливість і бажання, потрібно обов’язково давати дівчинку на заняття. Але потрібно знати всі позитивні й негативні сторони, які присутні в цьому виді спорту.

Стрічка

Зі скольки років можна займатися

Художньою гімнастикою можна регулярно займатися із чотирьох років. До цього віку (у три роки) можна раз у тиждень приводити дівчинку в зал, щоб її зацікавити і щоб вона звикала до обстановки. Із чотирьох років дитину на гімнастику беруть неофіційно, два-три рази на тиждень. Причому на перших заняттях обов’язкова присутність батьків (не в залі, але біля спортивної школи), щоб по можливості згладжувати психологічний дискомфорт, який може бути в дитини.

Розминка

Але втім, у чотири роки зустрічаються дівчатка, які добре фізично підготовлені й психологічно настроєні на заняття не гірше за більш старших дітей. Звичайно, такі діти — виняток, але саме таких обдарованих дітей і шукають тренери. Чим раніше розпочати заняття, тем краще, адже такі діти прекрасно розтягуються на шпагат, роблять складочки й у цілому труднощі будуть легше переноситься, якщо вони стануть певною мірою звичкою. Втім, якщо дитині цікаво, ніяких проблем із заняттями не буде. Офіційно спортивні школи набирають дівчаток в 4 — 5 років, такі діти дошкільного віку вже можуть брати на себе відповідальність за майбутні результати.

Якщо дитина не хоче займатися

Буває так, що дитина хоче займатися, але, зіштовхнувшись із труднощами, починає вередувати і говорити, що їй цього не потрібно. У таких умовах ефективно проводити заняття неможливо. Потрібно зацікавити дитину — купіть дівчинці гарний тренувальний костюм. Або ж дайте потренироваться в нарядних костюмах для виступів. Зробіть на заняття гарну зачіску, легкий дитячий макіяж. Такими обіцянками — купити гімнастичний обруч, обмотку для обруча, булави й красиво прикрасити їх, можна довго дитину вмовляти ефективно займатися.

Вправа на килимі

Потрібно інтенсивно дитину відволікати від труднощів до перших змагань. Якщо результат позитивний і дитина зайняла призове місце — у неї очі загоряться й це буде хорошим стимулом займатися в майбутньому. Якщо ж не вийшло, потрібно акцентувати увагу на елементах і вправах, які вийшли найкраще й похвалити дитину. Також потрібно трохи приділити увазі помилкам, щоб дитина могла підтягнути свій рівень на наступних заняттях.

Можна подумати, що маленька дитина нічого не розуміє, і її можна просто змушувати ходити на гімнастику. Але на художній, як і спортивній гімнастиці, діти дорослішають дуже рано. Постійні навантаження й дисципліна швидко роблять їх психологічно старшими й такій дитині можна вже багато чого пояснити, як дорослому. Тому поясніть дитині переваги гімнастики (вони зможуть бути більш успішними), перспективи в майбутньому (можна рано одержати професію) і такому спортсменові буде легше займатися.

Графік і успішність у школі

Часто існує думка, що гімнастки не мають можливості повноцінно вчиться в школі й відвідувати інші секції. Це частково так, адже в ранньому віці діти займаються художньою гімнастикою до трьох годин у день три-чотири рази в тиждень. І зовсім скоро, на другий-третій рік навантаження зростає до трьох-чотирьох годин на день, причому заняття йдуть щодня.

Але потрібно врахувати, що дитина, маючи щільний графік, стає більш дисциплінованою, і продуктивність праці зростає в рази. Якщо дівчинка відповідальна, вона, навіть прийшовши додому у вісім вечора, швидко повечеряє й за годину-півтора зможе зробити стільки домашніх завдань, скільки звичайний школяр робить за три-чотири години. Адже якщо немає додаткових занять, дитина просиджує довгий час за комп’ютером або безцільно гуляє у дворі, а домашня робота перетворюється в біганину між їжею, іграми й сидінням у соціальних мережах.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Розтяжка

 

Так що успішність у школі цілком залежить від зусиль батьків, які повинні намагатися допомогти зробити домашнє завдання, а саме пояснити дитині моменти, які він погано розуміє, наприклад, в математиці або іноземній мові. Є успішні гімнастки, які щодня відвідують спортивну школу й одночасно є відмінниками у звичайних школах.

Схоже справа й з музичною школою. Існує думка, що неможливо поєднати спортивну й музичну школу (крім звичайної загальноосвітньої). Але це зовсім не так. Справа в тому, що заняття в музичній школі складаються із чотирьох годин у тиждень — дві години на практичне заняття, одна година на сольфеджіо, одна година на музичну літературу, а в хорі участь можна не брати — це за бажанням. Спортивна гімнастика при щоденному відвідуванні займає мінімум 20 годин на тиждень, у реальності більше в успішних спортсменок (які можуть займатися додатково, готуючись до змагань), так що, якщо домовитися із тренером і вибрати музичну школу неподалік, можна цілком отримувати ще й музичну освіту. Тим більше, що час практичних занять можна відкоригувати, а музичну літературу й сольфеджіо не обов’язково відвідувати щоразу.

Після змагань

Такі нерегулярні заняття в музичній школі можуть негативно вплинути на музичну успішність дівчинки, але позитивно позначаються на успішності спортивній. Адже таке переключення на інший вид діяльності ще більше дисциплінує дитину й також дає організму психологічно відпочити від постійних фізичних навантажень. Основна проблема у відвідуванні іншої секції — це воля спортивного тренера, який звичайно дуже ревниво ставиться до свого виду спорту й категорично виступає проти відвідування ще іншого виду занять, музичної школи в нашому випадку. І ніякі докази, що це для загального розвитку, корисно для дівчинки й що спорту не зашкодить, не діють.

Іноді залишається тільки підкоректувати заняття так, щоб у спортивній школі не помітили занять у музичній школі, придумавши, наприклад, що дитина в такий час ходить наприклад, на англійську мову, до мовних курсів тренери ставляться більш лояльно й менш ревниво. Причому підкоректувати потрібно так, щоб додаткові заняття були перед тренуванням, оскільки із тренування ніхто відпускати не буде, принаймні на регулярній основі.

Підводні камені

У художній гімнастиці буде тренер. Нічого дивного, у кожному виді спорту буде тренер. Але якщо наставник буде проводити з дитиною до 30 годин на тиждень, то від нього багато що залежить. Побудувати відносини із тренером досить нескладно, але є обставини, коли ви можете бути ним незадоволеним — наприклад у групі він буде віддавати перевагу комусь іншому. У гімнастиці займаються діти знайомих тренера, діти інших тренерів і діти відомих (і багатих) осіб, вони будуть на першому місці. Ви можете бути незадоволені ситуацією, але повинні зрозуміти, що якщо ваше дитя не «протеже», то можна вийти на перший план тільки потроєною роботою, інших шляхів немає. Аналогічна ситуація із суддівством, воно не завжди об’єктивне, але маючи серйозну перевагу в бездоганно виконаній складній програмі, суб’єктивізм можна подолати й одержати належну оцінку.

Змагання

Сваритися із тренером нема змісту — це тільки зашкодить дитині, яка проводить десятки годин у тиждень із вихованцем і завжди зможе відігратися, наприклад сварячи за вправи. Після зіпсованих відносин перейти до іншого тренера буде важко, тому що учень у гімнастиці вважається ледве чи не власністю тренера і єдиний шлях порвати стосунки із тренером — піти зі спортивної школи. І навіть якщо буде можливість піти до іншого тренера в цій самій школі, потрібно врахувати, що педагогічний колектив може бути дуже дружнім і в результаті може бути такий самий варіант тренувань або ще гірший.

Ще один момент — художня гімнастика навіть для початківців буде вимагати витрат. Костюми, аксесуари, поїздки будуть коштувати грошей. Але врахуйте, що гімнастика — це дуже важка робота. Не кожний дорослий працює протягом дня так важко, як працюють юні гімнастки за декілька годин, постійно виконуючи вправи. Тому скупитися дитині на зайві гарні аксесуари не потрібно — нехай це буде її зарплата. Є інша сторона медалі — дитину, яка мучиться на гімнастиці, будинку починають шкодувати. У такий спосіб роботяга на художній гімнастиці, навіть якщо він і супер-чемпіон стає ледарем. Якщо нічого не робити, проблему можна помітити пізно. Просто занять у загальноосвітній і спортивній школах для виховання не вистачає, тому давайте домашню роботу – прибирати, мити посуд, хоч трохи, також можна спеціально засадити город для трудового виховання.

Художня гімнастика через численні складні вправи приводить до численних травм і хронічних хвороб. Тому якщо в дитини болять суглоби, коліна, стопи й перерва у заняттях не дає покращення, задумайтеся, щоб переключитися на інший вид спорту, можливо спортивні танці, де пригодиться гімнастична підготовка але не буде такого навантаження.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию