Як зробити макіяж і зачіску для художньої гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Яскравий образ учасниці змагань по художній гімнастиці складається із двох важливих компонентів. Звичайно ж, перший, – це сам виступ, танець. Другий – це зовнішній вигляд спортсменки, костюм, макіяж і зачіска виконавиці. У цій статті наведені найнеобхідніші поради, щоб створити цікавий, ефектний вигляд для успішного виступу. Для сценічного макіяжу й зачісок для художньої гімнастики не обов’язково бути візажистом або перукарем. Досить бажання, невеликого досвіду, і цілком можна впоратися з формуванням нескладної зачіски на виступ художніх гімнасток або танцівниць-балерин.

Чемпіонка

Прикраса для обличчя

Добре зроблений сценічний макіяж відіграє важливу роль у виступі гімнасток. Він може додати впевненості у своїх силах, впевненість своєю чергою покращити танцювальні здібності виконавиці, а іноді й буквально видозмінити спортсменку; підкреслити вигляд артистки, підсилити емоції й міміку.

Для одержання якісних результатів зовсім не обов’язково звертатися до професійних візажистів, особливо якщо спортсменка (або її мама) має свій стиль, представляє образ, який необхідно втілити; розуміє, як повинні гармоніювати зовнішність, костюм і елементи танцю.

Основні принципи

Макіяж для художньої гімнастики повинен відповідати стилю танцю й гармоніювати з костюмом. При цьому він повинен підсилювати натуральну красу виконавиці, привертати увагу до міміки, не ускладнюючи її (макіяж не повинен зображувати гримасу, він повинен підкреслювати природні риси обличя).

Макіяж гімнастки повинен бути досить стійким, щоб не пошкодився і не втратив кольори, як протягом часу проведення самих змагань, так і під час наступного нагородження.

Олімпійські чемпіонки

Якщо макіяж робиться дитині (а в більшості випадків учасники змагань – діти й підлітки), він повинен відповідати віку дітей, бути натуральним і гіпоаллергенним. Прикрашена гримом дитина не повинна втратити свіжість і дитяче зачарування. Звичайно в артистки, яка регулярно виступає на змаганнях, уже є свої універсальні методики, які коректується з урахуванням гами костюма й специфіки танцю.

Найчастіше для підготовки макіяжу на виступ використовується така косметика:

 • тональний крем – щоб зробити рівний і гарний тон шкіри;
 • туш – щоб виділити очі. Краще використовувати водостійку, оскільки вона не потече від жари в залі виступів і не розмажеться;
 • підводка – для позначення контурів очей;
 • тіні, рум’яна, пудра – для корекції рис обличчя. Тіні підбираються в гаму купальника; рум’яна додадуть свіжість, пудра допоможе згладити недоліки шкіри;
 • помада – краще підійде стійка, яка не буде маститися і не буде залишати сліди на обличчі або костюмі. Яскрава помада привертає увагу до посмішки.

Створення базового гриму

Базовий грим робиться в такий спосіб:

 1. Шкіра обличчя. Вона повинна бути бездоганно свіжою й гладкою. Сховати пори й інші можливі недоліки допоможе затірка, тональний крем і основа. Крем береться на два тони темнішим, ніж шкіра артистки, можливий легкий відтінок засмаги. Тон наноситься й розтирається спонжем.
 2. Малюються стрілки. Це зручніше за все зробити підводкою у вигляді фломастера; також вона зручна і тим, що її не потрібно нікуди макати. При цьому такою підводкою-фломастером можна намалювати як тонкі, так і широкі лінії. Можна позначити очі й чорним олівцем, але він буде розмазуватися. Також підводкою-маркером робляться більш чіткими зовнішні куточки очей – знизу й зверху.
 3. Після того, як стрілки намальовані, наносяться темні тіні, вони додадуть особливу виразність погляду. Накладаються тіні у вигляді символів «<» і «>», від середини століття до куточків, потім розтушовуються, щоб створити «димчастий» ефект.
 4. Після того, як нанесені темні тіні, наносяться кольорові масляні тіні, наприклад, срібного кольору, – вони дадуть очам ефект сяйва. Напрямок нанесення – від середини повіки до внутрішніх куточків; розтушовуються світлі і темні тіні..
 5. Заключний етап – кольорова підводка очей. Наноситься вона на повіки, ближче до зовнішніх куточків очей. Правило таке: внутрішні куточки око робляться світлішими, зовнішні – затемнюються.

Змагання

Створення спеціального гриму

Для створення додаткових ефектів можна використовувати:

 1. Сухі блискітки – наносяться ватяною паличкою, змащеною звичайним дитячим кремом. Блискітками можуть бути нафарбовані місця на скронях і віках, під очима, на щічках.
 2. Сухі коректори й рум’яна – ними створюється правильна форма обличчя, можна підкреслити, виділити вилиці. Рум’яна наносяться від скроні вниз; найтемніша пляма повинна бути в скроні. Рум’янами залежно від необхідності можна як зробити обличчя оптично вужчим або ширшим.
 3. Туш для вій – юним виконавицям буде цілком достатньо нанести її тільки на верхні ріснички.
 4. Темні (коричневі) тіні – можна додатково акцентувати брови, якщо в артистки вони світлі або слабко виражені.

Губи іноді намащують не помадою, а олівцем, оскільки він не розмазується й тримається довше, ніж помада. Якщо вирішено робити наголос на очах, то для губ використовують олівець (помаду) нейтральних, спокійних тонів.

Очі позначаються водостійкою тушшю й підводкою.

Слід відзначити, що професійні візажисти, що працюють у художній гімнастиці, при доборі відтінків гриму враховують навіть колір килима, покриття й інтер’єру в залі, де проходять танці, а також умови висвітлення.

Укладення волосся

У порівнянні з макіяжем, вимоги до зачіски, на жаль, дають менше можливості для самовираження й експериментів – зачіска для гімнастики, насамперед, повинна бути зручною й міцною.

У перукарні

Правда, залежно від рівня змагань, змінюються й вимоги, обмеження. Зокрема, зачіски для дівчаток звичайно допускають використання декоративних шпильок, невеликих прикрас.

Основна вимога —  волосся повинні бути щільно й туго зібране, щоб не заважало при тренуваннях і виступах. Звичайно не застосовуються великі прикраси, фіксатори й ободки, інші накладні аксесуари, які можуть згубитися при виконанні танцювальних рухів. Для фіксації використовуються непомітні й щільні гумки, шпильки-невидимки, прозорі фіксуючі косметичні засоби.

З косичкою

Однак, навіть при таких обмеженнях, можна виявити свою індивідуальність на сцені й створити унікальні стрижки; це досягається за допомогою плетення, створення пучків незвичайних форм, застосування різних декоративних прикрас.

Для створення будь-якої гімнастичної зачіски знадобляться:

 • щітка, гребінець;
 • силіконові гумки (тугі, щоб щільно тримали);
 • валик і сіточка для волосся (професійні спортсмени мають набір із трьох кольорів — чорного, білого й під колір свого волосся);
 • декілька шпильок;
 • гель, лак для укладання.

Прості зачіски

Основу всіх зачісок у художній гімнастиці становить пучок («ґулька», «шишечка»). Вимоги до нього (до пучка) прості: він повинен міцно тримати волосся й бути добре закріпленим, щоб волосся не розсипалося.

Спортсменка

Перший простий варіант (з валиком)

Голова обробляються гелем або пінкою, (пінка більш бажана, оскільки гель може сильно «схопити» і потім буде важко розчесати). Усе розчісується, бажано, щоб вийшло максимально гладко, «зализано», без «півників». Робиться щільний пучок, він не повинен вийти на верхівці голови, його оптимальна висота – позаду, нижче тім’я.

Добре допомагає забрати дрібні прядки гребінь із натуральною щетиною. Якщо після збору за межі зачіски виб’ються декілька прядок, їх можна укласти лаком, дуже зручно пригладжувати їх обушком гребінця. Рідкий лак зручніший звичайного гелю, тому що він практично рідкий при нанесенні, але швидко й добре сохне.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Для довгого волосся

На шишку одягається валик, зверху кріпиться гумка й уся конструкція закріплюється шпильками. Валик, підібраний під колір волосся зручний тим, що якщо в «ґульці» відкриється дірка, її не буде видно. Також валики зручні тим, що шпильки вставляються в них, і є менша імовірність, що вони поранять  голову.

Хвіст ділиться спершу на дві частини, потім рівномірно розчісується по валикові. Після цього зверху надівається гумка. Волосся з-під гумки збирається й обертається навколо ґульки, кінці закріплюються шпильками.

За допомогою сіточки для волосся фіксується сформований пучок. Сіточка зручна тим, що фіксує шпильку і дозволяє не носити багато «заліза» на голові. Наприкінці зачіска закріплюється лаком.

Другий простий варіант (без валика)

За допомогою щітки волосся зачісують й збирають у високий хвіст.

Пригладжують голову за допомогою гребінця й гелю для укладання. Хвіст туго закріплюється силіконовими гумками й ще раз прочісується. Потім ділиться на дві частини. Одна частина закручується в жгутик праворуч, друга – у жгутик ліворуч. Після цього жгутики перекручують разом, їхній кінець закріплюється силіконовою гумкою. Коса, яка вийшла закручується в пучок «ґульку».

На зібрану ґульку надівається сіточка, якщо вона велика, можна обернути її у два або три обороти.

Оригінальні зачіски

Найпростіший спосіб зробити зачіску для тренування зачіскою для виступів – надягти на ґульку яскраву гумку, що підходить по кольору й стилю до купальника і макіяжу, також можна використовувати декоративні шпильки, бусинки.

Можна також поекспериментувати із чілкою, не зачісуючи її у загальний хвіст або використовувати оригінальне плетиво для зачісування чілки (її все рівно потрібно закріпити на голові, вона не може закривати очі).

З валиком і застібкою

Перший варіант складної укладки ( ґулька-бант)

Якщо є бажання зробити ґульку більш привабливою, можна оформити її у вигляді зібраного у бант волосся.

Усе збирається в кінський хвіст на верхівці. Одне пасмо залишається вільним – воно буде серединою бантика.

Бант

Волосся слід витягнути, після чого поділити на дві частини – вони складуть «вушка», боковинки банта. Щоб вони були стійкішими, їх можна зафіксувати шпильками. Вільне пасмо просмикується посередині бантика, між «вушками» – виходить бантик! Кінці обертаються навколо гумки, фіксуються шпильками.

Більш цікаві зачіски можна зробити, доповнивши звичайну «ґульку» вплітанням в неї кісок або оригінальним способом фіксації.

Другий варіант складної укладки (ґулька з косичок)

Після розчісування від верху голови потрібно відокремити бічні пасма, які потім будуть зібрані у дві коси. Їх можна заплести будь-яким способом; можна замість кісок зробити щільні джгути.

Із косичок

Після цього на потилиці робиться хвіст, потім його заплетіть, створюючи ґульку, при цьому, до нього додаються бічні косички; їхнім краще залишати зверху – так вони будуть помітнішими й гарнішими.

Закручене волосся обертаються навколо гумки в тому ж напрямку, що при скручуванні хвоста. Наприкінці все закріплюється шпилькою, можна забрати під сіточку або прикрасити невеликим аксесуаром.

Третій варіант складної укладки

Укладка використовується для досить довгого волосся. Красиво також виглядає пучок, зібраний з кісок, при тому, що робиться він швидко й просто.

Усе ретельно розчісується, на потилиці збирається хвіст. При цьому бічні пасма залишаються вільними. На основі закріплюється валик – на нього будуть накручуватися косички, які. робляться з пасм, після чого закручуються навколо валика. Коли валик повністю закриється волоссям, зачіска фіксується шпильками або лаком. Після цього закріплюються бічні пасма. Волосся на кожній стороні діляться на дві частини, переплітається в косичку й закріплюється на пучку.

Цей спосіб укладання дуже гарний і досить надійно тримається.

Після виступів відбудеться церемонія нагородження й фотозйомка на пам’ять. Якщо є можливість, рекомендується знайти момент, щоб поправити шишечку й трохи «підсилити» насиченість макіяжу: справа в тому, що фото-відеокамери звичайно небагато приглушають яскравість фарб.

Складна

Гімнастичний танець і показ вправ – безумовно, найголовніший елемент виступу. Однак визнання глядачів і суддів одержить той виконавець, який зможе не тільки бездоганно виконати танцювальну програму, але й запам’ятається своїм артистизмом, оригінальним і самобутнім зовнішнім виглядом. Використання макіяжу й зачіски – чудова можливість створити яскравий, неповторний образ і прикрасити свій виступ!

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию