Вибір музики для гімнастичного виступу

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичні виступи в спортивній, художній гімнастиці, а також у на акробатичних змаганнях супроводжуються музикою. У спортивній гімнастиці під голосну музику робляться вільні вправи, у художній — усі виступи, акробатика ж обмежується одним виступом з декількома спортсменами, у якому музика грає ніби на задньому плані. Музика під гімнастику буває різною, але потрібно, щоб вона добре збігалася з постановкою, підходила під танець, і, що немаловажно, щоб її було приємно слухати.

Зі стрічкою

Народна музика

Часто гімнастичні вправи робляться під народну музику. Такий музичний супровід брати дуже відповідально, тому що рухи гімнастки дуже важко гармонічно підбудувати під різку танцювальну музику за народними мотивами.

Народну музику під гімнастику вибирають для маленьких дітей і дорослих. Дітям часто вибирають народну музику у випадках, коли не занадто прагнуть заморочуватися з постановкою, оскільки дитячі виступи з народними рухами використовуються давно, і є в арсеналі кожного досвідченого хореографа.

Виступ зі стрічкою

Але, як показує досвід, щоб поєднати народну музику й народні рухи, потрібно багато досвіду хореографа й уміння спортсмена. Якщо просто робити під час виступу присідання, випади ногами, рухи, схожі на танець морячка — це може виглядати смішно, а то й безглуздо. Також, народну музику очікуєш слухати більше на народних концертах, ніж на спортивних змаганнях. Але, на жаль, такі виступи трапляються досить часто, і доводиться слухати ноти, які не збігаються з рухами.

Також народну музику під гімнастику ставлять на міжнародних змаганнях, щоб підкреслити країну походження спортсмена. Тут прослідковуються політичні мотиви, коли якість гімнастичного виступу може вийти на інший план перед необхідністю заявити про свій патріотизм. Хореографічна постановка в цілому може виглядати смішно, якщо музику об’єднати з народними танцювальними мотивами. Якщо ж фольклорну музику включати під сучасний професійний танець зі складною акробатикою, можна зробити виступ не тільки красивим, але й оригінальним.

Класична музика

Класична музика під гімнастику підходить для виступу, де хореографічні рухи переважають над спортивними трюками. Танець наповнюється динамікою, якої багато в класичних творах.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Класична музика часто застосовується у вільних вправах спортивної гімнастики, також вона підходить для акробатики, тому що там багато статичних вправ, які виконуються без різких рухів, а класика додає динамізму в цілому. Якщо слухати класичну музику, не відволікаєшся на зовнішні фактори, гімнастичні й акробатичні трюки виглядають особливо чітко.

Шпагат

Часто виступи під класичну музику роблять у темних костюмах з темним макіяжем і гладкою зачіскою. Це виправдано зі спортивної точки зору, оскільки спортсмен виглядає контрастно й добре видні його рухи, що допомагає суддям ставити оцінки. Але потрібно врахувати, що класика сама по собі не відноситься до танцювальної музики, тому контраст краще робити між класичним твором, який припускає розміряні, наповнені гідністю рухи й більш яскравим костюмом спортсмена, яке буде додавати в постановку артистизму.

Танцювальна й естрадна музика

Якщо потрібно зробити постановку яскравою, і викликати емоції в глядачів (і суддів), можна скористатися музикою під гімнастику, яка популярна в даний момент. Часто беруть композиції, що стали хітами, наприклад, мелодії з Євробачення. Але можна взяти просто дискотечну мелодію, яка має вдалий нотний ряд, під який можна оригінальну хореографію можна поєднати із трюками.

Недолік таких композицій — у них бажано використовувати зовсім оригінальні хореографічні рухи, також складні спортивні трюки, щоб підкреслити серйозність спортивного танцю, тому що музика в цілому настроює більше на шоу, ніж на спорт.

Показові виступи

У показових виступах завжди є елементи циркового шоу. У таких постановках важливі костюми, зовнішнє оформлення, а також злагодженість дій гімнасток, якщо їх декілька або багато. Музика під гімнастику в такий спосіб повинна задавати такий темп, при якому відчувалася б послідовність рухів, які потрібно виконувати синхронно. Потрібно мелодією задавати чіткий ритм, який на звукоряді буде звучати контрастно і її можна чітко слухати. Під показовий танець добре підходить будь-яка музика — класична, народна, дискотечна, латиноамериканська, яка буде мати запальний темп, і щоб її було приємно слухати.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию