Розміри та інші властивості килима для художньої гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичний килим для художньої гімнастики має спеціальні властивості, за рахунок покриття й наповнення він робить вправи безпечними, має пружинисті й еластичні властивості й миттєво відновлює форму поверхні навіть після сильних навантажень. Килим повинен мати специфічні властивості, які потрібні для виконання складних вправ, і мати строго регламентовану довжину й ширину.

Спортивний зал

Параметри розмірів

Килим для художній гімнастиці повинен мати еластичне покриття. Розміри килима — квадрат 14 на 14 метрів, фанерний настил при цьому має трои менші габарити, 13,72 на 13,72 метра при робочій розміченій зоні 13 на 13 метрів. Висота гімнастичного килима — 65 міліметрів з можливою поправкою на 5 міліметрів у більшу або меншу сторону. Транспортування килима здійснюється рулонами в 2 і 4 метра шириною.

Турнір

Покриття

У спортивній гімнастиці покриття килима для вільних вправ — безворсовий ковролин, іпокриття килима для художньої гімнастики — ворсовий ковролін з товщиною ворсу від 3 до 7 міліметрів, може мати різний колір. Більшу збереженість килиму забезпечує джудова основа, джутова сітка допомагає швидко відновити поверхню після навантаження під час вправ. Під покриттям — багатошаровий пінополіетилен (ППЕ).

Покриття

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Цікаво, що, незважаючи на те, що килими для художньої гімнастики зроблені із синтетичного матеріалу, сучасні технології дозволяють витримувати температурний діапазон від мінус 60 до плюс 80 градусів і навантаження 2,5 тонн на один квадратний метр.

Для килима потрібна рівна поверхня з дощок, паркету або ж холодцю бетону. Якщо поверхня не відповідає вимогам твердості, на неї настилають фанерну перегородку товщиною 2 сантиметра у вигляді збірного фанерного щита.

Фізичні властивості

Килим у першу чергу повинен бути травмобезпечним, забезпечувати м’яке приземлення після складних вправ, стрибків, адже при твердому приземленні можна отримати розтягнення. Килим для художньої гімнастики також повинен мати властивості:

  • пружність повинна бути помірною, щоб при сильному динамічному контакті поверхня не виявилася занадто твердою;
  • підлога з килимом повинен бути естетичною, колірна гама повинна по можливості відповідати дизайну приміщення, оскільки що художня гімнастика — це не тільки спорт, але й грація, і всі снаряди повинні бути красивими, зробленими з художнім смаком;Виступ
  • покриття не повинно викликати алергії, тому краще, щоб воно включало харчовий поліпропілен і поліетилен;
  • матеріал повинен допускати вологе прибирання, у тому числі за допомогою миючого пилососа, а також за допомогою звичайних миючих засобів;
  • витримувати обробку антибактеріальними засобами (ультрафіолетовими лампами й озонаторами);
  • легко транспортуватися у вигляді рулонів, часто такі рулони мають ручку;
  • немаловажна роль належить термоізоляції, адже заняття часто проходять у складних кліматичних умовах, а килим монтують на бетонну підлогу;
  • поверхня повинна забезпечувати хороше зчеплення й попереджати зісковзування ноги;
  • килим повинен фіксуватися двосторонніми клейкими стрічками, причому на поверхні не повинно залишатися клейових слідів.

Такий великий список властивостей простого снаряда для вправ практично унеможливлює створення килима своїми руками, адже виробники тестують килим роками, вивчають досвід спортсменів на заняттях і змаганнях. Покриття достатнє дороге, тому провінційні спортивні школи іноді практикують переніс устаткування, яке було у вжитку в школах національного масштабу. Але оскільки матеріал довговічний, то після санітарної обробки килим зможе прослужити ще довго.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию