Два способи зробити гімнастичну стрічку своїми руками

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи зі стрічкою — найбільш видовищна частина у виступах художніх гімнасток. Якщо вміти керувати паличкою, то проста стрічка може зробити дуже красиві трюки. Якщо ви збираєтесь виступати на змаганнях, краще обрати професійну стрічку зі спеціальною паличкою, якщо ж снаряд потрібен для тренувань, спортивних показових виступів, дитячої хореографії, то підійде і саморобна гімнастична стрічка, яку можна зробити своїми руками.

Виступ

Як підібрати стрічку

Стрічка для художньої гімнастики складається з твердої палички і довгої еластичної стрічки з віскози чи сатину. Тренувальні стрічки мають довжину від трьох до чотирьох метрів і використовуються не тільки в гімнастичному спорті, але і в різних показових, хореографічних виступах, де потрібна особлива танцювальна задумка.

Спортивний снаряд

Професійна стрічка використовується в основному на змаганнях та підготовці до них. Довжина залежить від віку гімнастки, технічного вміння і коливається від чотирьох до шести метрів, вона кріпиться до палички (яка має конічну чи циліндричну форум) косичкою з нейлону чи карабіном. Довжина палички також різна — шестиметрова стрічка повинна кріпитися до палички двжиною від 55 до 60 сантиметрів, стрічки довжиною від трьох до чотирьох метрів використовують палички довжиною до 50 сантиметрів. Відповідно стрічки від 4 до 6 метрів кріпляться до палички 55 — 60 сантиметрів. Вказана довжина палички для професіоналів, для дітей можна брати коротші — 25 — 35 сантиметрів.

Стрічки повинні відповідати кольору танцювального костюму, тому вони розмальовуються фарбами з акрилу чи перманентним маркером, після чого прасуються праскою для закріплення кольору. Таку стрічку можна прати в бережному режимі, попередньо відділивши від палички.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Складна конструкція

Якщо постаратися, можна зробити гімнастичну стрічку, яка буде вільно крутитися відносно палички. Такою стрічкою буде важче користуватися, але трюки будуть красивішими.

 1. Береться пластикова трубочка чи трубка виготовляється з бляхи.
 2. На один кінець ставиться заглушка, на інший — копвачок з отвором посередині. Ковпачок можна зробити з бляхи.Змагання
 3. В отвір вставляється дріт довжиною біля восьми сантиметрів, зігнутий пополам — з одного боку робляться завусини, щоб дріт утримався в копачку, з іншого боку — кільце. Завусини не повинні заважати вільному обертанню кільця.
 4. На краю стрічки потрібно зробити трубочку, в яку вставляється шнурок довжиною 14 сантиметрів. Краї шнурка зшиваютья.
 5. Тепер кільце із шнурка з’єднується з дротяним кільцем за допомогою карабіна, можна рибальського (призначаються для кріплення блісни на жилку.

Проста конструкція

Така стрічка не буде мати такого вільного руху довкола осі, як попередня, але це найпростіша схема виготовлення цього гімнастичного снаряда. Такою паличкою буде легше керувати, вона підійде для початківців.

 1. Для виготовлення потрібна паличка, стрічка і клей.
 2. Взяти атласну стрічку шириною від чотирьох до шести сантиметрів. Довжина для дітей дошкільного віку повинна бути не більше п’яти метрів, дорослим можна давати стрічку навіть 7 метрів довжиною. Колір повинен відповідати кольору костюму, можна зшити стрічки різного кольору на випадок необхідності, але через шви полоса матеріалу може втратити початкову еластичність.Саморобна
 3. Паличка повинна буті діаметром біля півтори сантиметри, добре лежати в длоні. Дітям можна обрати діаметр 1 сантиметр, щоби такою паличкою було зручніше користуватися. Паличка повинна бути легкою, тому можна взяти пластмасову трубку, або дерев’яну заготовку, але можна і із заліза, алюмінію.
 4. Край стрічки можна підшити, щоби вона не розпускалися, але краще обробити вогнем, наприклад запальничкою.
 5. Загніть стрічку на сантиметр і пришийте цей край, на кінці утвориться невелика полотняна трубочка. Продіньте кільце для ключів в цю трубочку, просверліть отвір в паличці і надіньте кільце зі стрічкою в цей отвір. Не потрібно ніяких карабінів, це найпростіша конструкція кріплення.
 6. Паличку можна прикрасити малюнком, аплікацією. Вкрийте узор лаком, щоб не стирався. Зі зробленою своїми руками та прикрашеною паличкою дітям набагато приємніше виступати.

Якщо вам не потрібне обертання стрічки — просто намажте клеєм будь-яку паличку і огорніть стрічку, це найпростіший спосіб зробити цей гімнастичний снаряд. Якщо ж ви займаєтеся художньою гімнастикою професійно — стрічка повинна відповідати всім стандартам і її краще купити у спеціалізованому магазині.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию