Обираємо тренувальний одяг для художньої гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Художня гімнастика — це танцювальний вид спорту, у якому присутні елементи балету, акробатики, жонглювання. Спортсменки на виступах одягаються в красиві костюми, але тренувальний одяг повинен бути у першу чергу практичним, він виконує захисну функцію, а також розігріває м’язи, колірна гама й строгість пошиття не повинні відволікати від виконання складних трюків. На відміну від спортивної гімнастики й балету, тренувальний одяг у художній гімнастиці — це не тільки купальник, але ще й багато інших предметів, у залежності від виду тренування й складності занять.

Заняття з еластичною стрічкою

Види тренувальних нарядів

Перемога в художній гімнастиці залежить від:

  • грамотного підходу до тренувань, де враховується потрібне навантаження, розраховується правильне співвідношення можливостей спортсмена й вимог для перемоги в конкурентній боротьбі,
  • правильного харчування, яке енергетичне, але одночасно не дає можливості набирати вагу,
  • якості тренувального одягу, який повинен бути зручним, але одночасно функціональним, адже він захищає від можливих травм, а також розігріває й утримує м’язи при тренуваннях.

Заняття з хореографії

Тренувальний одяг у художній гімнастиці повинен дозволяти комфортно виконувати танцювальні рухи й складні акробатичні елементи. Зручність повинна йти поряд з функціональністю.

Раніше для тренувань використовували тільки чорні купальники з довгими рукавами. Але зараз використовують різні види одягу, у тому числі виготовляють спеціальний розігріваючий одяг для тренувань, забезпечуючи за допомогою предметів гардероба приплив крові до потрібної групи м’язів. Не розігріті м’язи, зв’язки при різких рухах можуть травмуватися, тому використовують розігрівочні комбінезон, кофту, болеро, гетри, лосини, бриджі, розігрівочний пояс.

Також для нескладних хореографічних занять і розминок використовують звичайні майки, топіки, шорти (звичайні, стрейчеві, велосипедки). Для професійних занять одяг потрібно підбирати у залежності залежно від особливостей конкретного заняття, клімату в спортивному залі.

Параметри спортивного гардероба

Основні параметри при виборі тренувального одягу — дизайн, розмір, а також матеріал виготовлення. Правильно підібрані предмети спортивного гардероба не тиснуть, не відчуваються на тілі, не утворюють складки в пахвах і паховій області. Хороші речі називають «другою шкірою», ця назва точно передає відчуття, які повинен відчувати спортсмен.

Тренувальний одяг схожий на форму для танцювальних тренувань — можна на хореографічні тренування одягати майку й шорти з лосинами, але краще одягати спортивні купальники з короткими або довгими рукавами, комбінезони, боді. Бажано мати спідницю, яка зробить тренування більш наближеним до виступу. Спідниці із шифону не перешкоджають розтяжкам, стрибкам і свободі руху і одночасно виглядають красиво.

Розтяжка

Звичайно на тренуваннях так підходять до ладу вибору гардероба:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

  1. Гімнастичний купальник, доповнений спідницею із шифону, використовують для складних елементів.
  2. Для звичайного тренування одягають лосини, бріджі, еластичні шорти, зверху надягають майку або футболку з натурального матеріалу, найкраще бавовняну.
  3. М’язи розігріваються шерстяними кофтами й панчохами (можна взяти напівшерстяні).

Матеріал і дизайн

Тренувальний одяг виготовляється із синтетичних і натуральних матеріалів (бавовна). Синтетичні матеріали більш практично в тому плані, що вони дешевші, легко перуться й швидко сохнуть. Але в них спортсменові незручно, адже шкіра в них не може вільно дихати.

Одяг з натуральних волокон дає можливість краще себе почувати, сприяє нормальному потовиділенню в процесі інтенсивних тренувань, приємний до тіла й не подразнює шкіру, таким чином забезпечується повний комфорт.

Заняття з обручем

У плані дизайну в основному підбирають однотонні костюми без декору, темно-синього, чорного або коричневого кольорів. Така колірна гама дозволяє зосередиться на відточуванні вправ і не відволікатися на яскраві костюми, особливо це торкається маленьких дівчаток, у яких яскравий одяг викликає сильні емоції.

Тканина повинна бути стрейчевою, легко тягнутися й добре облягати спортсмена, шви повинні бути заробленимий, бажано, прихованими. Також одяг не повинен приховувати від тренера можливі недоліки рухів на тренуваннях, адже на змаганнях важливі навіть дрібні деталі, підрахунок яких у сумі допоможе подолати спортивну конкуренцію й перемогти.

Тренувальне взуття

Взуття в художній гімнастиці — чешки на половину ступні, або напівчешки. Такі чешки дозволяють вільно рухатися й захищають шкіру ступні від стирання, а саму ступню — від травм. Звичайно, можна використовувати й звичайні чешки, але краще відразу звикати до професійного захисту ноги. Тому часто, коли немає напівчешок, їх роблять самостійно, обрізаючи чешки або навіть шкапетки й прикріпляючи гумки, які утримують носок за п’яту.

Зал для занять хореографією

Звичайно, краще використовувати професійне взуття, яке робиться із тканини, шкіри. Для виступів і в професійному спорті спортивне взуття комбіноване — використовують мікрофібру для покриття усередині й згладжування швів, зовні використовують еластан, натуральну тканину, для підошви — шкіру або якісні замінники.

Правильно підібраний тренувальний одяг допомагає у досягненні високих результатів, адже цей вид спорту поєднаний з напруженою працею й численними травмами, тому потрібно врахувати всі деталі, які можуть полегшити життя маленьких граціозних спортсменок. Крім того, всебічна турбота батьків і тренерів про дівчаток дає їм більше стимулів боротися й перемагати, а це також формує характер.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию