Як зробити обмотку обруча для художньої гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Обруч у художній гімнастиці повинен відповідати костюму для виступів, також його можна прикрашати відповідно стилю виступу. Наприклад, швидкість, експресію можна передати вогненним офарбленням, під більш розміряний виступ обруч можна зробити світлих і спокійних тонів. Прикрасу обруча можна довірити дизайнерові, а можна зробити обмотку самою, адже обмотати гімнастичний обруч не так уже й важко.

Узори

Загальні ради

Гімнастки користуються обручами одного кольору або різнобарвними. Самостійний дизайн роблять за допомогою фарб із акрилу, обмотують плівкою-самоклейкою, найпростіший спосіб — використання різнокольорового скотча або стрічки з клейкою поверхнею. Крім естетичної функції, обмотка захищає обруч від деформації, тому що пластмасові аксесуари не ламаються, але легко деформуються як по горизонталі, так і по вертикалі. В художній гімнастики спритність повинна доповняться справними аксесуарами, а кільце у вигляді вісімки або овалу буде мати негативні характеристики й стане непридатним для виступів.

Аксесуар під колір костюма

Саме добре стягуюча обмотка допомагає залишатися поліетиленовому обручу у формі правильного кільця, він служить довго. А обруч повинен бути саме із пластику, тому що металеві, навіть із легкого алюмінію, не підходять ні для занять, ні для виступів. Обруч декорують плівкою, потім наносять візерунок, закріплюють його прозорим скотчем. Цим простим і дешевим способом можна зробити обруч так, що він зовні не буде вирізняться від професійних і навіть буде відповідати вимогам Світової Федерації Гімнастики, FIG.

Вимоги до зберігання обручів для художньої гімнастики:

 • обов’язково використовуйте чохли, тому що при переміщенні клейка стрічка буде відшаровуватися й під нею буде накопичуватися пил, що зробить кільце брудним;
 • зберігаєте у вертикальному положенні;
 • від високих температур обручі деформуються, пластик при застиганні зберігає обм’яклу форму й стає кривим, отут уже й обмотка не допоможе.

Аксесуари

Професійні обручі випускають фірми SASAKI, Chacott, Pastorelli, їхня ціна перевищує 1000 гривень, хоча підійдуть і прості, від ста гривень за штуку. До пластикового обруча також слід придбати наступний набір:

 • чохол для зберігання — його можна зшити із щільної натуральної або синтетичної тканини, але потрібно якісно зробити застібку, тому простіше буде купити;
 • плівка із клеючою поверхнею, підійде також клейка стрічка з металізованою поверхнею, колірна гама повинна відповідати образу гімнастки, насамперед її костюму;
 • фарби з акрилу;
 • прозорий скотч — бажано вузький.

Кольорова стрічка

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Стрічки можна купити в магазинах, які спеціалізуються по продажу тканин. У спортивних магазинах можна купити спеціальні професійні різнобарвні стрічки для обмотки гімнастичних обручів. Спеціалізовані стрічки бувають люмінесцентними, глянсовими. Професійні прикраси продаються у формі листів 20 на 60 сантиметрів, близько 100 гривень за аркуш або рулонами від десяти метрів за ціною 250-1000 гривень за рулон, причому десяти метрів цілком вистачає для обруча діаметром в 90 сантиметрів, але краще взяти із запасом — 11 — 12 метрів.

Найкраще взяти стрічки Sasaki шириною один сантиметр, з ними легше працювати. Хоча професійні стрічки продаються тільки в великих спортивних магазинах, а виходить, у більшості випадків доведеться задовольняти звичайними, які продаються в тканинних магазинах.

Обмотка стрічкою приводить до більшої маси аксесуара, значить він буде мати більшу інертність і зможе полетіти вище. Це допомагає вчасно піймати обруч, а також буде більше часу на трюки. Прикрасою можна довести аксесуар до стандартизованої ваги, а вона повинна бути не менш як 300 грамів. Якщо при зважуванні обруч важить менше стандарту, спортсменку дискваліфікують.

Приступаємо до прикраси

Етапи обмотки обруча:

 1. Кінець стрічки закріпіть на обручі звичайним прозорим скотчем.
 2. Обмотка повинна йти під кутом 45 градусів.
 3. Кожний виток робіть туго, намагайтеся, щоб стрічка не накладалася більш як на половину від попереднього витка.
 4. Після закінчення намотування обріжте стрічку й кінець закріпіть скотчем.
 5. Не поспішаєте закріплювати прикраси прозорим скотчем, спочатку все огляньте й обміркуйте, тому що на цьому етапі все можна переробити.
 6. По всій довжині обмотки пройдіться прозорим скотчем. Щоб скотч не робив горбків на вигинах, потрібно використовувати скотч якомога меншої ширини, з ним працювати складніше, але результат себе виправдовує.
 7. Намотувати прозору липку стрічку потрібно під іншим кутом, ніж кольорову, оскільки в такий спосіб краще закріплюється обмотка й вона не зрушується від навантажень. Кут повинен трохи відхилитися від перпендикулярного.
 8. Аналогічно можна обмотувати гімнастичні булави.

Спортсменка

Можна зробити обмотку двох кольорів — найпростіший спосіб — просто обклеяти внутрішню частину обруча смугою іншого, бажано контрастного кольору. Двополосний візерунок можна зробити, намотуючи інший візерунок на вже створену основу, або ж при обмотці чергувати дві стрічки одночасно — другий спосіб досить складний, приготуйтеся до труднощів у цій здавалося б легкій справі.

Також можна обмотувати спіральною технікою або просто смужками. Цей вид обмотки популярний у старших, досвідчених гімнасток, які використовують стрічки з голограмною текстурою — срібні або золоті. Аксесуари з подібними обмотками є найбільш видовищними.

Перед нанесенням прозорого скотча можна зробити невеликі візерунки на обручі — за допомогою кольорового лаку, акрилової фарби або ж аплікацій з матерії або кольорового паперу. Але втім, щоб виділитися, вистачає й кількох стрічок різних кольорів, які намотують смугами. Потренувавшись, ви зможете створювати привабливі спортивні аксесуари, які будуть здатні підкреслити вашу індивідуальність. А привернута увага суддів — це додаткові бали й можливість зайняти більш високе місце на п’єдесталі. Такий спорт художня гімнастика — краса тут у пошані.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию