Як розкроїти і зшити купальник для художньої гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастичний купальник, або гімнастичне тріко, як часто кажуть — обов’язковий атрибут гардеробу гімнастки. Це стосується як художньої, так і спортивної гімнастики. Але одяг для спортивної гімнастики більш простий у пошиві, ви зможете без проблем створити простеньке тріко, вивчивши, як пошити нарядну форму для художньої гімнастики. Професійні купальники досить дорогі, їх не кожен може собі дозволити, тому багато матерів віддають перевагу власноруч пошитим купальникам. Тим більше, що магазинний виріб може не сподобатися і його захочеться доробити, також своїми руками. Купальники створюють як для повсякденних тренувань, так і для виступів, для початківців і для майстра спорту. Часто потрібно декілька одинакових купальників, наприклад, для показового хореографічного виступу чи для командних змагань. У таких випадках без пошиву не обійтися, але для успіху потрібен невеликий майстер клас.

Прикраси

Проектування і зняття мірок

Потрібна ідея зовнішнього вигляду купальника, яка переходить в ескіз на папері. Ескіз костюма художньої гімнастики обов’язково розмалюйте, щоб можна було вибрати по ньому потрібний матеріал. Якщо бракує власних ідей — не видумуйте нісенітниць, подивіться кращі купальники для змагань по Інтернету і змініть їх на свій розсуд.

Ескіз

Спершу повністю перечитайте цей майстер клас, щоб зшити костюм своїми руками, підготуйте:

  • швейну машинку,
  • ножиці,
  • крейду для викройок (можна шматочок мила), голки,
  • виберіть потрібний матеріал (біфлекс, трикотажна сітка) і нитки з нейлону, які підходять по кольору,
  • підготуйте прикраси, наприклад стрази, пайетки, блискучий матеріал для аплікацій, клей для страз,
  • потаємний замок-блискавка,
  • резинка для білизни.

Майстер знімає мірки — потрібно виміряти об’єм талії, грудей, потрібну довжину рукава, передньої частини тулуба і частини тулуба від шиї до талії. Добре обдумайте процес пошиву костюму для художньої гімнастики, оскільки зшити своїми руками досить легко, а переробляти важко.

Викройка

Візьміть великий лист ватмана і на ньому малюйте викройку в реальний розмір. За основу можна взяти труси дитини, які потрібно обвести, трохи збільшивши на бедрах виріз, який не повинен сковувати рухи під час виступів.

Викройка

Невеликий майстер клас — намалювати верхню частину купальника допоможе футболка доньки, яку потрібно обвести зверху трусиків і видовжити рукава. Отвір для рукава повинен бути невеликим, щоб рукав тісно приставав під пахвами. Передня викройка повинна бути трохи коротшою спинної частини, різниця піде на формування трусиків.

Дизайн

Майстер вирізає викройку, потім використовує її для перенесення малюнка (крейдою або шматочком мила) на матеріал (в основному береться біфлекс і сітка), залишивши на шви два сантиметри. Не варто розділяти верню частину і трусики, якщо потрібно пришити спідничку, пришийте безпосередньо до талії. Спідниця ззаду повинна бути довшою від передньої частини, причому викройку зробіть із запасом на 4 — 5 сантиметрів, лишнє потім можна відрізати, а подовжити не вийде. Спідницю можна зшити своїми руками з декілької смужок, але так, щоб багато смужок не пішли на шкоду м’якості виробу.

Пошив

Скріпивши купальник тимчасовими швами, майстер приміряє костюм на спортсменці. Обведіть горловину згідно з вашими вимогами, але не потрібно робити глибокий виріз.

Потрібно вирізати з матеріалу смужки шириною п’ять сантиметрів і довжиною, яка буде дорівнювати окружності горловини, з її допомогою пізніше будемо шити підкрій.

Зі смужок матерії

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Зшити купальник потрібно в режимі строчки — спершу бокову частину, потім — нижня частина і плечі. Робіть тільки потрібні шви, оскільки додаткові шви та виточки сковують рухи. Намагайтеся, щоб купальник був облягаючим, але не тісним.

Обробіть горловину смужною, вирізаною раніше, спершу пришийте її крупними швами з лицьового боку, потім зсередини, строчку на машинці давайте спереду.

Остаточно оформіть чистовими швами трусики (вставте ластовицю з бавовняної тканини) і рукави.

Шиємо на талію гумку, вона не повинна надто сильно притискати спортсменку, і, тим більше, натирати шкіру.

Оформлення

Приклейте паєтки та стрази спеціальним клеєм, за попередньо придуманим малюнком. Але робіть це тільки після остаточного пошиву, бо переробляти з наклеяними прикрасами значно важче. Не потрібно осипати повністю стразами купальник, це зменшує еластичність тканини, краще зробіть невеликий малюнок, наприклад квітку. Каміння також можна клеїти по швах, вони їх дещо скривають. Іноді осипаний камінцями купальник виглядає смішно, але все залежить від проектування виробу і відповідності особливостям дизайну. Клас і розмір камінців може бути різним, але камінці в основному декорі повинні бути біля двох міліметрів.

Зі стразами

Майстер клас по фарбуванню — якщо думаєте зробити фарбування або малюнок, потрібно це зробити на цьому етапі, до зшивання. Врахуйте, що кольорові камінці наклейте у самому кінці. Фарбування здійснюється акриловою фарбою, після підбору кольору зробіть пробу на маленькому шматочку тканини. Фарба наноситься на трохи вологу тканину, і відразу ж сушиться феном. Малюнок можна змінити, якщо відразу тканину випрати. Щоб малюнок не стирався, пропрасуйте його гарячою праскою, бажано через два шари марлі чи тонку тканину.

Іноді простий дизайн компенсують великою кількістю камінчиків, але краще зробити цікавий дизайн, стразами тільки підкреслити елементи, такий купальник не виглядає як новорічна ялинка. Однак, якщо зробити узор із шматочків тканини або виконати аплікацію, робота значно ускладнюється.

Якщо ви в процесі шиття щось зіпсували — не потрібно панікувати, бо іноді купальники шиються із шматочків тканини, і завжди вийде щось додати до есзізу, щоб скрити недоліки, виріб від незначної переробки може навіть виграти.

У першу чергу слідкуйте не за красою купальника, а за комфортом спортсменки, гардероб для змагань повинен бути зручним, а також не відволікати судей. Хоч красиве, зі смаком зроблене тріко — це однозначний неофіційний плюс до виступу, який підкріпляється цілком реальними балами. Якщо зшити купальник своїми руками один раз, у подальшому це заняття буде творчим і захоплюючим. Сподіваємося, цей майстер-клас стане корисним для реалізації ваших ідей.

 

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию