Особливості естетичної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Останнім часом більшу популярність завоював молодий вид спорту – естетична гімнастика. Що таке гімнастика естетична й чому вона відрізняється від художньої? Головна перевага цього виду — його масовість. Тренуватися може будь-яка бажаюча маленька дівчинка, підліток або молода жінка, яка зможе із за допомогою хореографічних вправ під музику підтримувати хорошу фізичну форму все життя. Тут немає серйозних обмежень з фізичної підготовки, немає сильних вимог до витривалості. Головне, щоб у людини було почуття ритму, музикальність, пластичність і бажання стати частиною команди. У спортивних школах, де готують художніх гімнасток, тренери оцінюють дівчинок по багатьох параметрах. Відбір проходить далеко не кожна претендентка. З 10 дітей, які починають займатися цим видом спорту, на серйозний рівень виходить не більш як 2-3 дитини. До повноліття основна частина гімнасток закінчує свою кар’єру через ослаблене здоров’я (цей спорт має багато професійних захворювань, спортсмени зазнають багатьох травм), і нездатність виконувати вкрай складні гімнастичні елементи, які під силу 13-літнім дівчатам. В естетичній гімнастиці навантаження на організм не таке сильне, травм менше.

Після змагань

Історія

Головною ідейною натхненницею цього виду спорту вважається дружина Сергія Єсеніна, американська танцівниця Айседора Дункан. Американка висловила ідею про те, що саме «вільні танці» (без пуантів) повністю розкривають усі емоції й характер виконавця. Виступи виконуються групою гімнасток ( від 6 до 10 учасниць) без застосування будь-яких гімнастичних предметів. Час виступу від 2 хвилин 15 секунд до 2 хвилин 45 секунд. Гармонія досягається за рахунок плавного переходу одного елемента в іншій, артистичності спортсменок і синхронності виконання елементів. На оцінки впливають три параметри:

  1. Кількість і складність елементів
  2. Артистичність, музикальність
  3. Техніка й синхронність виконання.

Коли проводяться змагання з естетичної гімнастики, кожен з параметрів оцінюється окремою суддівською бригадою. Хоча правила строго обумовлені, оцінки на першостях, базуються значною мірою на суб’єктивному сприйнятті суддів. Але суб’єктивізм оцінювання властивий і для спортивної, художньої гімнастики, а також для всіх танцювальних видів спорту.

Даний вид не включений в олімпійську програму, однак він уже вийшов на досить високий рівень. У країнах Північної Європи, таких як Естонія й Фінляндія, уже біля одного століття естетична гімнастика є національним видом спорту.

Турнір

Трохи історії:

  1. Початок ХХ століття – зародження нового напрямку гімнастики в країнах Північної Європи. Естетична гімнастика починається не як спорт, а як танцювальний напрямок.
  2. 1950 рік — перші серйозні національні змагання пройшли в Гельсінкі. Естетична гімнастика утверджується як спортивний напрямок.
  3. Кінець ХХ століття – естетична гімнастика зароджується в Россії, появляються перші клуби й групи.
  4. 2000 рік — перший Чемпіонат світу в Гельсінкі.
  5. 2002 рік — створена Всеросійська асоціація естетичної гімнастики — ВФЕГ.
  6. 2003 рік – створення Міжнародної Федерації естетичної гімнастики. Федерація організує чемпіонати світу, Кубки світу, міжнародні турніри, а також різні змагання для юніорів і дітей. Цей вид спорту активно розвивається в Росії, Швеції, Австрії, Канаді, Фінляндії, Японії, Україні.

В Україні

В Україні естетична гімнастика почала розвиватися у 2003 році на базі Українського державного універститету фізичного виховання і спорту (Київ), Євгенією Буровою була зібрана перша національная збірна команда України з естетичної гімнастики «Романтика». В березні 2004 року пройшли перші змагання, цього ж місяця відбувся перший семінар.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

День народження Федерації естетичної гімнастики України (ФЕГУ) — 29 квітня 2004 року, коли були підписані всі уставні документи федерації. Перший Чемпіонат України відбувся у грудні 2004 року в Харкові. З того часу кожен рік проводяться Чемпіонати України, Чемпіонати України серед юніорів, Кубок України (проводиться у три етапи), всеукраїнські змагання серед дівчаток , різні турніри.

Особливості

Незважаючи на те, що найбільш оптимальний вік для початку занять – 4 роки, можна починати тренуватися й у більш старшому віці. Професійну кар’єру гімнастки завершують у віці 25-30 років. Припинивши брати участь у турнірах, спортсменки продовжують спортивну діяльність, займаючись «для себе» або тренуючи підростаюче покоління. Крім елементів, характерних для художньої гімнастики, у цьому виді є танцювальні кроки, підтримки, стрибки, підскоки, повороти. Оцінюється в першу чергу не технічна сторона виступу, а краса рухів, уміння відчувати музику й здатність працювати в команді. Група повинна виступати як єдине ціле, як один живий організм.

Змагання

Ця гімнастика для дітей навчає хореографії, таким чином, якщо буде потреба, можна у подальшому навчаться практично всім видам танцю. Від художньої гімнастики цей спортивний напрямок відрізняється тим, що вправи на змаганнях проводяться групами й немає предметів — скакалок, булав, м’яча, обруча, стрічки.

Тренуватися можна вдома й у залі. Це захоплення не вимагає великих фінансових вкладень. Естетична гімнастика корисна для здоров’я й загального розвитку: вона розвиває витривалість і гнучкість, учить спілкуватися з однолітками й працювати в команді, піднімає самооцінку дитини.

Цей вид спорту – хороший варіант для батьків, які хочуть, щоб їх діти були здорові, гнучкі, пластичні, артистичні, спілкувалися з однолітками. Турнір з естетичної гімнастики дасть можливість відчути дітям спортивну конкуренцію, а батьки зможуть стати вболівальниками не біля телевізійного екрана, де виступають чужі люди, а в спортивному залі, де змагаються їхні діти.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию