Художня і спортивна гімнастика в Україні

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

На фоні інших видів спорту гімнастика є одним з найкрасивіших і найбільш видовищних спортивних дисциплін. На професійному рівні успіху в цьому виді домагаються одиниці, а великі перемоги дістаються нелегкою ціною. Українським спортивним і художнім гімнасткам удалося стати справжньою гордістю своєї країни, вони прославили її видатними досягненнями й результатами. Розповімо про них детальніше.

Збірна

Спортивні гімнастки

Спортивна гімнастика на Україні одержала масове поширення в 30-х роках минулого століття. Під час Другої світової війни спортивне життя в країні була практично припинене, однак з настанням мирного часу почалося його поступове відродження завдяки проведенню масових фізкультурних свят, змагань і парадів, присвячених до річниць перемоги у Великій вітчизняній війні.

Гімнастки України домагалися великих успіхів у змаганнях на різних видах гімнастичних снарядів, у стрибках і вільних вправах.

Лариса Латиніна

Латиніна Лариса Семенівна (27.12.1934 року народження, м.Херсон).

Видатна спортсменка, яка принесла велику славу радянській і української гімнастиці. Має одну із найбільших колекцій олімпійських нагород.

Неодноразово ставала чемпіонкою миру і Європи, посідала призові місця в індивідуальних і командних змаганнях.

Була визнана гідною звання Заслуженого майстра спорту й тренера СРСР.

Її вихованці самі не раз піднімалися на найвищу сходинку п’єдесталу й завойовували призові місця на Олімпіадах і інших великих змаганнях і турнірах.

Лариса Латиніна

Ніна Бочарова

Бочарова Ніна Антонівна (дата народження: 24.09.1924 року, місце народження: Полтавська область, с.Супрунівка).

Першою серед гімнасток України стала чемпіонкою Олімпіади-1952. Двічі отримувала олімпійської медалі вищої проби (у вправах на колоді й у командних змаганнях), а також срібні медалі (командні вправи й багатоборство).

З 1949 по 1951 року Ніна Бочарова неодноразово піднімалася на першу сходинку п’єдесталу на Чемпіонатах СРСР, а в 1954 році стала Чемпіонкою світу. За свої заслуги отримала багато почесних звань і нагород.

Вона першою придумала й виконала поперечний шпагат на брусах, який більше ніхто виконати не міг.

З 1948 по 1979 роки займалася тренерською роботою в Москві, а потім у Києві.

Ніна Бочарова
Ніна Бочарова

Стелла Захарова

Стелла Георгіївна Захарова (народилася 12.07.1963 року в Одесі).

Чемпіонка московської Олімпіади-1980. Дванадцять раз вигравала золото на чемпіонаті СРСР і неодноразово була кращою на Кубку України. Відома виконанням вільних вправ, що включають складні стрибки, які до неї ніхто не робив.

Заснувала свою спортивну школу і є організатором «Кубка націй» — найбільшого міжнародного змагання серед спортивних гімнастів.

Стелла Захарова
Стелла Захарова

Тетяна Гуцу

Тетяна Костянтинівна Гуцу (1976 року народження, Одеса)

Найвищий успіх до Тетяни Гуцу прийшов на Олімпіаді 1992 року: там вона двічі піднімалася на першу сходику п’єдесталу і стала власницею срібної й бронзової медалі.

Неодноразово здобувала перемоги на великих міжнародних змаганнях. У її скарбничці є нагороди, привезені зі світових першостей, Чемпіонату Європи, СРСР, Кубків СРСР і СНД.

На початку 1990-х років виїхала в Америку, заснувала свою школу спортивної майстерності. Зараз є тренером місцевої збірні в Мічигані.

Тетяна Гуцу
В центрі — Тетяна Гуцу

Лілія Подкопаєва

Лілія Олександрівна Подкопаєва (1978 рік народження, Донецьк).

Цій дворазовій переможниці Олімпійських ігор, що проходили в Атлантові (1996 рік), не приховуючи захвату, аплодувала багатотисячна аудиторія в залі.

Виконала своє коронне подвійне сальто з поворотом на 180 градусів – вправа, яку до сьогоднього часу ніхто не повторив — ні жінки, ні чоловіки.

Багаторазово перемагала на Кубках і Чемпіонатах Європи. За свої досягнення була нагороджена численними орденами й нагородами. Є Заслуженим майстром спорту України й суддею міжнародної категорії.

Художні гімнастки

За вдаваною легкістю, з якої художні гімнастки виконують вправи з м’ячем, булавами й обручем насправді криється титанічна праця.

Розповімо далі про видатних художніх гімнасток України.

Ірина Дерюгіна

Дерюгіна Ірина Іванівна (народилася в Києві 11.01.1958 року).

Перша серед радянських гімнасток двічі стала чемпіонкою світу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Багато раз перемагала на Чемпіонатах і Кубках СРСР, чотири рази стала власницею Кубка Інтербачення.

З 1982 року в парі зі своєю мамою стала тренувати юних гімнасток. Підсумок їх співпраці — численні перемоги й успіхи вихованок на найбільших і престижних змаганнях, включаючи Олімпійські ігри, світові і європейські першості.

В 1985 року стала входити до складу суддівської колегії, оцінює виступу гімнасток на різних міжнародних змаганнях, має відповідну категорію.

У Федерації гімнастики України займає пост віце-президента.

Ірина Дерюгіна
Ірина Дерюгіна

Олександра Тимошенко

Олександра Олександрівна Тимошенко (1972 року народження, Богуслав).

Заняття гімнастикою почала у вісім років під керівництвом знаменитого тренерського дуету Дерюгіних.

Неодноразово перемагала й посідала призові місця на Чемпіонатах світу, Європи, виконуючи вправи з обручем, м’ячем і скакалкою.

Піднялася на третю сходинку пошани на Олімпійських іграх у Сеулі в 1988 році, а в 1992 році стала чемпіонкою в багатоборстві на Олімпіаді, що проходила в Барселоні.

Через якийсь час після цього закінчила свою кар’єру спортсменки й переїхала жити в Австрію, де вивчилася на юриста й почала працювати за спеціальністю.

Олександра Тимошенко
Олександра Тимошенко

Оксана Скалдіна

Скалдіна Оксана Валентинівна (1972 рік народження, Запоріжжя)

Разом з Олександрою Тимошенко деякий час займалася в школі Дерюгіних.

Стала по-справжньому відомою після світової першості 1989 року: не тільки привезла звідти три нагороди вищої проби, але й їй журі підвищило оцінки після виступу у вправах зі скакалкою. Це було вперше на змаганнях такого рівня й більше не відбувалося. Крім цього, за час спортивної кар’єри постійно любила експериментувати й придумувати щось нове. Деякі трюки в її виконанні й зараз ніхто не може повторити.

На найбільших міжнародних змаганнях неодноразово ставала переможницею й призеркою.

Пік успіху прийшовся на 1992 рік: Оксана Скалдіна стала бронзовою призеркою Олімпіади-1992 у багатоборстві.

Катерина Серебрянська

Катерина Олегівна Серебрянська (народилася в Сімферополі 25.10.1977 року.)

Народилася в спортивній сім’ї (тато був футболістом, а мама гімнасткою), пішла по стопах мами й у вісім років почала тренуватися.

Одна із найбільш титулованих спортсменок української гімнастики: у її скарбничці безліч перемог зі світових і європейських першостей в індивідуальних змаганнях і багатоборстві.

В 1996 році піднялася на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу, показавши найкращі результати в багатоборстві.

Має декілька почесних звань і нагород України.

В 1998 році спортивна кар’єра була припинена. Катерина Олегівна стала кандидатом наук. Працює на телебаченні, має кілька авторських проектів і веде передачі, присвячені здоровому способу життя. Заснувала власний портал Ekaterina.ua, на якім розповідає про те, як зберегти.

Катерина Серебрянська
Катерина Серебрянська

Олена Вітриченко

Олена Ігорівна Вітриченко (1976 року народження, Одеса).

Займатися художньою гімнастикою почала вже в 4 роки (тренером стала власна мама), однак на серйозних змаганнях з’явилася тільки, коли їй виповнилося 10 років.

Виступала й перемагала на першостях і турнірах світу і Європи. На Олімпійських іграх 1996 року завоювала бронзу.

Мимоволі стала учасницею великого міжнародного скандалу на Чемпіонаті Європи-2000 через ніби-то упереджене суддівство у її адресу. Члени суддівської колегії, що необґрунтовано занизили їй оцінки, були згодом покарані й дискваліфіковані.

Тамара Ерофєєва

Тамара Анатоліївна Ерофєєва (народилася в Києві 04.03.1982 року)

Вихованка Альбіни й Ірині Дерюгіних – знаменитого тренерського дуету в українській гімнастиці. Вдало виступала з 1996 по 2004 рік, в 2001 році вважалася найкращою гімнасткою української збірної.

Неодноразово завойовувала золото на Чемпіонатах і Кубках Європи й світу.

Після закінчення спортивної кар’єри в 2004 році підписала контракт зі знаменитим цирком Дю Солей, працювала в телевізійних шоу й мюзиклах.

Історія української гімнастики нараховує чимало видатних імен і легендарних особистостей, відомих на увесь світ своїми перемогами й досягненнями. Українська гімнастика має спортивні традиції, які продовжують юні спортсмени. У цей час самими найперспективнішими художніми гімнастками України є: Ганна Різатдінова, Вікторія Мазур, Альона Дьяченко, Яна Ярош, Єва Мелещук, вони входять до складу, збірної України. Великі надії в спортивній гімнастиці подають: Діана Варинська, Валерія Осипова, Ангеліна Радивілова, Валерія Ярмоленко.

Тамара Єрофєєва
Тамара Єрофєєва

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию